Şimdi Ara

MTV de motor gücüne göre de ilave vergi geliyor (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
1
Favori
21.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
89 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Paco-De Lucia

Avrupada dizel satışları dip yaptı bizde tavan yaptiMadem ki öyle ,dizellere bindirsinler arkadaş Erzuurmda yaşıyorum havası rezalet ve millet deli gibi dizele biniyor ,nefes alamıyoruz üstelik kimse soğuğu aldırmıyor walla Dizel binenlere ek hastane ve ilaç parası vergisi getirsinler

Zehirden gebertecekler bizi. Hayırlı tek bir iş yok. Huzur, bereket, sağlık, sevgi, saygı, merhamet, dürüstlük, hukuk, ahlak ... yok oldu gitti memeleketten.

Edit: Ayrıca “Yeaah!”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 15 Şubat 2018; 17:44:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bizde 97 mondi var 130 beygir ama alet 21 yaşında sizin getireceğiniz sistemin bitafına sıç.... allah belanızı versin başka bir şey demiyorum
  • benim gibi hybrid kullanıcılarına yarayacak gibi
  • bizim araba clio2 65 hp bizi fazla etkilemez heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otostopcu97

Siyasal islamcılar hedefim değildir bu yazıda. Onların akıllarını teneşir paklar bana kalırsa. Ben burada milliyetçi yapıya sahip veya demokrat muhafazakar anlayışıyla büyümüş insanları hedef aldım. Ve hiç bir şekil de hiç bir seçmenin me me me diye koyuna benzetilmesini hoş görmüyorum. Onların bazılarının demokratik, özgürlükçü anlayışı kavrayamamasının ve veya uzak durmasının sebebinin bizler olduğunu düşünüyorum. Fikirlerimizi doğru düzgün anlatamadığımız için bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Öyle bir kutuplaştık ki yarı yarıya olduk. İki tarafta birbirine düşman. Yukarı da bahsettiğim hedefim olan topluluğun artık bazı şeylerden rahatsız olduğunu düşünüyorum. Tam da bu zaman da bu arkadaşlarımıza kin ve nefretle bakmak yerine, birbirlerimizin yanlışlarını konuşup tekrar sarılacağımız bir ortam oluşturmanın doğru olacağını düşünüyorum. 2019'da ise artık demokrasinin kazanıp, ülkenin bir kocaman oh diyip, duygu boşalması yaşayarak kutuplaşmanın sonlanacağına gerçekten artık yürekten inanıyorum.

Koskoca Cumhurbaşkanı "dindar ve kindar bir nesil yetiştirmek bizim hedefimiz" derken ülkenin genelkurmay başkanını bile yok yere ötekileştirme politikası güderken ve 80 darbesinin kışkırtıcı takımının milliyetçi, dindar, faşist bir güruh olduğu bilen bir siyasal mezunu iken ben bunlara hoşgörülü yaklaşmam.

Menfaat uğruna ülkeyi her seferinde uçurumun kenarından itip, din, bayrak, vatan, millet söylemlerinin arkasına sığınıp sonra suçu demokrat insanların üstüne atmalarından bıktım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gülermisin ağlarmısın.Vergisi olmayan araçlara vergi getirip,birde zam yaptıkları mtvnin 4te 1i diyor.Madem okadar adilsiniz neden 300bin liralık araça binen adamla 70binliralık arabaya binen aynı vergiyi veriyor.Birde gelip biz yasadaki boşluğu doldurup %75 indirim yaptık diyor.Kusura bakmayında devlet vatandaşın totosundaki boşluğu doldurmaya çalışıyor.
    Sonuç olarak "kardeş sen elektrikli araç alacan benzin kullanmayacağın için vergi alamayacağız,sen ozaman mtv ver bari de ordan zikelim" demek istemiş.Eğer bu yasa 1.3,1.6 100 beygir civarı araçlarda vergi zammına neden olacaksa zıçtık
  • Sıkıntı yok MultiJET alır yazılımlarız 2019 Model 1.6 65 HP MultiJET, bayi çıkışı 135 HP

Doblo'nun ruhsatta KW değeri olduğundan düşük yazılmış geçen fark etmiştim iyi olmuş. Vergi bekleyen Devletimize bir Recep İvedik usulü selam gönderiyoruz
  • Öyle ağız dolusu kufurler etmek istiyorum ki.. Nedir ulan sizden çektiğimiz bu kadar. Gidip vergisi az olsun ve yolda üzmesin diye kredi ile 1.0 motor araba aldım tabi bu namussuzları unutmadan onlara da bir tane aldım. ( MTV !!) Şimdi sana geçirdiğimiz şey az deyip bir de burdan yak diyorlar. Size yıkarsa benim bu ahim yıkar başka da hiç birşey !!!

• Parasi olan birisi boyle seyler yapmaz. Para yok demekki.

Ben biktim bikmayanlar versin

• böyle devletmi olurya sen önce araba üret araba milletin rızkına göz dikme milletin cebindekine yeltenme ne yaptında ne kattında ne sağladında rızkıma bukadar ortak oluyorsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye büyüyor gelişiyor ama vatandaş artık 1,6 lt otomobile bile binmekte zorlanıyor. Gün gelecek 1.0 lt otomobil bile hayal olacak yazın bir kenara, Avrupa'nın yanı başındaki ülkeyi Afrika ülkelerine çevirdiler devlet başkanının altın Rolls Royce'a binip vatandaşın ayağında giyecek ayakkabısı olmadığı.

Büyüyen tek şey dolar milyarderi vatandaşın anasına ... yapacağını söylemekten dahi geri durmayan omurgasız siyasal İslamcıların yandaş müteahhitleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 15 Şubat 2018; 19:17:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Türkiye büyüyor gelişiyor ama vatandaş artık 1,6 lt otomobile bile binmekte zorlanıyor. Gün gelecek 1.0 lt otomobil bile hayal olacak yazın bir kenara, Avrupa'nın yanı başındaki ülkeyi Afrika ülkelerine çevirdiler devlet başkanının altın Rolls Royce'a binip vatandaşın ayağında giyecek ayakkabısı olmadığı.

Büyüyen tek şey dolar milyarderi vatandaşın anasına ... yapacağını söylemekten dahi geri durmayan omurgasız siyasal İslamcıların yandaş müteahhitleri.

Zenginler daha çok zengin olsun, fakirler ise zenginlere daha çok muhtaç kalsın politikasının dışa vurumu zaten bu iktidar. Irak'a kafadan 5 milyar dolar kredi veriyorlar. 50 milyon dolar hibe. Vergi diye birşey olmayan Suudi Arabistan bile 1 milyar dolar veriyor. Neden? Çünkü bizimkilerin babalarının çiftliği bu ülke. Rezalet ortada. Kamudaki şahsi savurganlığı söylemeye gerek bile yok. Ne diyelim. A.b.v...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 15 Şubat 2018; 19:23:37 >

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    2015 yılında bayiden 0 km attrage yi 44 bine aldım. 1,2 araçlar arasında tatmin edici bir gücü var. donanım baya iyi. bagaj hacmi güzel fakat 6 ay sonra para lazım oldu, satmak için neler çektim. daha 10 bin km de tertemiz aracı 40 bine zor sattım. o zaman aynı paraya başka bir araç alsaydım para bile kazanacaktım. bütün arabalar prim yapıp değer kazanırken sadece attrage değer kaybetti.
    Şimdi deseler ki bu araçtan hiç vergi almayacağız yine almam.
  • Sen niye araba aldın lan o... b.... ço.... vergisini bekliyorum artık.

Yemin ediyorum bu ülkede yaşayan herkes sosyal deneye tabi tutuluyor. Hatta jim carrey'nin bir filmi vardı ya truman show, hah aynen öyle başka galaksilerde oturup bizi izliyorlar, reyting rekorları kırıyordur.

Yeter lan yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Türkiye büyüyor gelişiyor ama vatandaş artık 1,6 lt otomobile bile binmekte zorlanıyor. Gün gelecek 1.0 lt otomobil bile hayal olacak yazın bir kenara, Avrupa'nın yanı başındaki ülkeyi Afrika ülkelerine çevirdiler devlet başkanının altın Rolls Royce'a binip vatandaşın ayağında giyecek ayakkabısı olmadığı.

Zenginler daha çok zengin olsun, fakirler ise zenginlere daha çok muhtaç kalsın politikasının dışa vurumu zaten bu iktidar. Irak'a kafadan 5 milyar dolar kredi veriyorlar. 50 milyon dolar hibe. Vergi diye birşey olmayan Suudi Arabistan bile 1 milyar dolar veriyor. Neden? Çünkü bizimkilerin babalarının çiftliği bu ülke. Rezalet ortada. Kamudaki şahsi savurganlığı söylemeye gerek bile yok. Ne diyelim. A.b.v...

Zengin daha zengin olamıyor dostum benim gözümde zengin kendi ufak işletmesi olan, marketi, oto galerisi, küçük veya orta ölçekli esnaftır, işinin patronu olan bu insanlar artık geleceğe güvenle bakamıyor çoğunun işi battı veya batmak üzere.

Ecevit'e yazarkasa atan kendi işinin sahibi adam şimdi belediyede çöpçü sıkıyorsa sokulsun Erdoğan'a da protesto etsin hadi.

Bizde zenginleşen sadece iktidarın sırtını sıvazlayan yandaş işadamları NTV'nin sahibi, Ağağoğlu, Mehmet Cengiz ve türevleri. Dolar milyarderleri milyarlarına milyar katıyorlar iktidar ile yakınlığı olmayan milyarderler ise parayı dışarı çıkarma derdinde.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Padişah vergileri 2 misli arttırmış ama milletin de tepkisinden korkarmış. Bakmış millet yine "padişahım sen çok yaşa" diye bağırıyor bir 2 misli daha arttırmış, yine "padişahım çok yaşa" diyorlar.

Vezire dert yanmış, "bu ne biçim millet hiç bir şeye itiraz etmiyor,bu sünepe milleti biraz kendine getireceğim" demiş ve vezirine köprüye iri bir yeniçeri koyup geçmek isteyeni düzmesini ve öyle müsaade etmesini söylemiş.
    Bir süre sonra vezire sormuş "ne diyor halk,şikayet var mı?" Vezir: "Sultanım bir şikayeti var, tek yeniçeri olduğundan çok kuyruk oluyormuş iki yeniçeri daha istiyorlar çabuk geçmek için"
  • araba almayın işte!! şehir kalabalıksa taşının başka yere. bazılarınız abartıyor. trafikten zaten hiç br yere gidemiyoruz. topkapı - beylikdüzü 2 saat olmuş.

2 sene kimse araba almasın bedavaya protesto. bakalım ülke batacak mı?

24 milyon araç var ülkede. kapasiteyi çok aştık.

yok bide sanki mükemmel kullanıyormuşsunuz gibi eleştiriyorsunuz!!

ulan ehliyet sınavına girseniz çoğunuz geçemiyceksiniz. sigorta firmaları trilyoner oldu sayenizde.

istanbul için konuşuyorum. eskiden hafta sonu arabayla çıkayım bir yerelere gideyim derdik şimdi evin önünde trafik var.

bence daha da artsın

devlet diyorki kardeş sende para var belli sen ülkenin kaynaklarını yollarını falan kullanacaksın ooo hemde 100bintl yi gözden çıkardın banada yolun bakımı suyu çöpü yıllık en az 1500tl öde. sende tamam diyip alıyorsun. alma seni buna zorlayan ne!!

alma oğlum alma!!! o parya tatilde yurt dışına çık eğitime harca. baktık gidemiyorsun toplu taşımayla bir yere şehrini değiştir. herkes bunu yaparsa firmalarda adam bulamadığı için farklı yerelere kurulur. Amaaa yok herkes istanbula gelsin...

banka -kredi- borç- çalış- borç öde- kredi - bnka - fakirlik ama arabam var'!!!

• Sokak aralarında her tarafı renkli lambalı, egzozu patlak, aynı caddede sabahtan akşama kadar gidip gelen birine "alma araba" denilebilir de sabahın beşinde işe gitmek için direksiyonun başına geçmek zorunda olan insanlar için araba lüks veya prestij değil zaruri bir ihtiyaçtır.

Lütfen Hollanda başbakanı bisiklet ile işe gidiyor muhabbeti açmayın Avrupa'yı görme fırsatım oldu. Bir çok yer dümdüz, ev iş arası 2 km, yollar bal dök yala, motorlu taşıtlar bisikletlilere saygılı. İstanbul ise 7 tepeli şehir, değil bisiklet motosiklete yer yok trafikte. Bisikleti günlük ulaşım için alternatif olabilecek diye görenin aklına şaşarım.
  • Aracın mı var derdin var bu ülkede

kac kalem derdi var hesaplamak istemiyorum

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.