Şimdi Ara

MTV %40 ZAM! YETER ARTIK! (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
10
Favori
63.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
500 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer yarın Erdoğan siyaseti birakıyorum dese burada olumsuz mesaj yazanların tamamı istisnasız "asrın liderimiz bizi bırakma, biz sensiz ne yaparız, senin gibi bir lider Turkiyeye gelmedi bugüne kadar uzun, bırakma bizi" diye salya sümük ağlarlar.

Özal döneminde gün geçmezdi zamsız, hayali ihracatsız adam öldü "tonton babamız bizi bırakma" diye herkes salya sümük ağlıyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAFADAN Yılda 1500TL DEVLETİMİZE BORÇLUSUN EY AHALİ MÜSLÜMİN.
    SENEYE DE 2000TL BORÇLUSUN.YETMEZ AMA PADİŞAHIMIZ İÇİN EVET.
  • Elden birşey gelmiyor, bisiklete terfi edeceğiz

• Ülkemiz bölünmesin :(
    Daha çok öderiz vurmayın kötü adamlar.
    3 gün konuşur unuturuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

1.9motorlu araç alacaktım vazgeçtim

159 mu yoksa

• quote:

Orijinalden alıntı: practice

quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Yahu savaş ekonomisine geçiş olmuş. Vatandaş için vergileri ile devletine destek olmaktan daha güzel bir şey olabilir mi arkadaşlar? Bu bir zam değil;

Devletin vatandaşına destek olabilme şansı vermesidir bir yerde. Bu bizler için bir şanstır arkadaşlar bu şansı kullanmak için daha ne bekliyorsunuz?

Vatana hizmet için bir çok farklı yol var bunlardan birisi de vergiler ile destek olmak. Vergi kutsaldır arkdaşlar unutmayalım.

15 temmuz'da bu devlet yok olmanın eşiğinden döndü vatandaşlar sayesinde, 15 temmuz'da kaybetsek bütün türk milleti uçaklar ile bombalanacak ve hiç kimse kalmayana kadar devam edilecekti. Daha sonra dış güçler ve üst akıl burayı bütük ortadoğu savaşında kullanacağı atom bombaları için bir test dahası olacak görecekti belki de.

adım gibi eminim ki türk milleti devletinin arkasındadır, vergiler ile ekonomiye katkı sağlanacak ve ülkemizin 2023 dünya liderliği günlerine bizi daha da yakınlaştıracaktır.

Vergi eleştirmek yerine devletimize ve hükümetimize daha çok nasıl destek olabiliriz bunları düşünmek lazım ama görüyorum ki %40 gibi savaş zamanında küçüçük bir zam için bile saçmalayanlar olmuş.

Gerekiyorsa türk milleti değil %40- %500 zamma da bir şey demez çünkü bilir ki türk devleti her şeyin üzerinde dir

Son cümlene kadar ironi olmasını diledim ancak değilmiş. Vergiyle destek olursun, devleti kalkındırmazsın, verginin dengeli olmasına dikkat edersin ki halk bunun altında ezilmesin. Ha yeri gelir ülke batma noktasına gelir başka bir çaren kalmaz o zaman seferberlik ilan edersin, aldığın vergilerle altından kalkmaya çalışırsın.

Diyanet 8 ayda 7 milyar lira bütçeyi tüketiyor, üstüne ek bütçe istiyor, devlette tasarruf adına hiçbir faaliyet yok, 90 bin nüfusu olan bi şehre 300 milyon liralık havaalanı dikmekten bahsediyorsun, yaptığın köprüyle milyonlarca lira zarar ediyorsun sonra da kalkıp savunma için zaten vergiden kambur hale gelmiş vatandaşına mütemadiyen yaptığın zamların üstüne %40 lık ek zam yapıyorsun.

Böyle devlet yönetimi olmaz, eğer devlet gerçekten zarar ediyorsa yaptığın planda, düzende sıkıntı vardır, iyi yönetemiyorsundur, tasarruf yapmıyosundur.

Tüm bu hataların üzerine kalkıp, özür dileyip, ben bu işi beceremiyorum diyerek istifa edeceğine vatan, sakarya edebiyatıyla vergi topluyorsun yemin ediyorum acizlik.

Hayır hakaret etmek istemiyorum ama biraz mantık be kardeşim biraz mantık. Şu adamların yaptıkları şeylerdeki tutarsızlıklar silsilesini azıcık düşünmeyle anlayacaksın insan kendini bu kadar da koyun yerine koydurmaz ki, başındakiler ilahmış gibi her söylediklerine eyvallah çekilir mi, nasıl bir kafa yapısına sahipsiniz anlamıyorum ben.

Aynen Katılıyorum.

Körü Körüne Devletin ve Milletin menfaitini en üst seviyede tutmuyor bunlar.Kendi mefaatleri en önde.

Örnek Yaz saati uygulaması.

Kendi sevapları için milletin günahına giriyorlar.

Sabahın kör karanlığında insanların ruh ve biyolojik düzenlerini bozuyorlar.

Müstehak bunlara,YETEMEZ AMA EVETÇİLERE.

• devletin parası, gereksiz yere sırf icraat yaptık denilsin diye, devletin geleceği dahi ipotek altına alınarak paralar israf ediliyor, (edildi bir şey kalmadı aslında) , satacak ve verecek ipotek kalmadı artık biz kaldık. Bu hükümet kendini yiye yiye bitirecek.
    Daha bitmedi doğal gaza, benzine zam bekliyorum ben.
  • SecurityPayne kullanıcısına yanıt
    Nadir de olsa haklı olduğunu savunan birini görünce pek anlayamadım

• Tepkiler büyürse muhtemelen şöyle bir taktik devreye girebilir. Yetkili birisi, sanki önceden haberi yokmuş gibi; "Zammı indirin veya geri çekin" diyecek. Her kanal olayı canlı verecek. Hemen emir yerine getirilecek! Sonra; "Bakın nasıl da müsaade etmedi" etkisi yayılacak. Bu vb. uygulamalar seçim yatırımı haline gelecek...

Hee ses çıkaran yok mu! O zaman "hak ediyorlar, devam" kararı alınacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 29 Eylül 2017; 18:52:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağlamak istiyorum kaçıncı sınıf ülke olduk yahu,bu nedir yahu????

Bir hükümet düşünün, Türk kelimesinden,kendisinden her türlü rahatsiz olan ırkçılık yapan , türk devletinde hükümet olan,bu milletten rahatsız olan, dış siyasette rezalet olan, ülkemizin milli gelir kaynaklari komik paralara özelleştiren yani bu dediğim şuan ki pahalılık çünkü milli gelir yok dışardaki adamin parasina ihtiyaç var, ülke kendi yağında kavrulamamasini istemiyorlar.Teror örgütlerine ve liderlerine olağanüstü yaklasimlar,yardimlar.

Of of ne söylesem ki , seçmeni ayri bir S A L A K dünyanın hiç bir milleti salak değildir evet sende salaksin bu soylediklerimin zaten darkinda değilsen açıkça M A L sin mal mal mal.

• quote:

Orijinalden alıntı: croxilex

quote:

Orijinalden alıntı: wind06

Bunları ciddi olarak yazdığını düşünerek cevaplıyorum:

Bordrolu çalışan olarak vergi vermeme gibi bir lüksümüz yok zaten. Kuruşuna kadar vergimizi veriyoruz.
    Araç alırken ortalama 1.6 motorlu bir araçtan bahsediyorum tabi bir araçta hükümete alıyoruz.
    Dünyanın vergi oranı en yüksek benzinini kullanıyoruz.
    Zaten yüksek oranda mtv ödüyoruz.
    Bunlar da yetmiyormuş gibi gerçekten ciddi anlamda zam geliyor herşeye.

Devlete kimsenin bir şey dediği yok, destek oluruz her zaman milli konularda. Benim muhatabım devlet değil hükümet.
    Bu ayrımı öğrenin artık
    Hükümet ne için var. Ülkeyi iyi yönetmek için. Eğer savaş çıkacaksa ona göre ekonomisini, iç ve dış politikasını yönetecek, ona göre tedbir alacak.
    Ekonomik olarak bir sürü hata yapıp sonra bu açığı kapatmak için vatan millet edebiyatı ile zam yapmayacak!
    Gereksiz israfı önleyecek.
    Bakın bakalım harcamalara, nerelere ne paralar akıtılmış.
    Hangi şirketlerin ne kadar vergi borçları silinmiş
    Bak bakalım hangi firmalar ne kadar büyümüşler devletten aldıkları işlerle.

Sıradan vatandaşın aracına zammı yükleyip en ufak bir yöneticinin bile altına Mercedes çekmekten kaçınmıyor mevcut yönetim. Adamlar Passat'a binmeyi bile küçüklük olarak görüyor.
    Ben ülkenin çok iyi bir üniversitesinden mezun, ortalamaya göre iyi kazanan birisi olarak bile Passat almak istesem
    defalarca düşünürüm. Asgari ücretlinin hayali bile değil ama yönetimdekiler beğenmiyor o aracı.
    Bu kafayı anlayın artık

Trafik cezası hariç hiç bir cezası olmayan bir vatandaşım.
    Hükümetten beklentim güvenlik, ekonomi ve yeni nesiller için iyi bir eğitim imkanı.
    Vergisini veren sıradan bir vatandaşım. Bunları beklemek de en doğal hakkım.
    Şimdi tek tek bakalım.
    Güvenlik: Rusya ile savaşın eşiğinden döndük, terör belası bitmiyor, Musul ve Kerkük elden gitti, dibimize İsrail uydusu bir devlet kuruluyor, içeride ne olduğu belli olmayan 4 milyon mülteci var. Yarın kafamızı mı keser, bizi haraca mı bağlar, canlı bomba ile havaya mı uçurur...Ayrıca ülke mental olarak %50, %50 ikiye bölünmüş durumda. İç savaş mı çıkar...Büyük bilinmezlik.

Ekonomi: İşsizlik artıyor, her alanda inanılmaz zam yapıldı, vergiler yükseldikçe yükseliyor, dolar/euro almış başını gitmiş.

Eğitim: En rezili de bu. Çocukların geleceği ellerinden çalındı. 28 şubat dönemindeki katsayı rezaleti gibi herkesin kaderi le oynandı. Kafası çalışan ama fakir olan çocuğa, mahalle okuluna gideceksin, kastının dışına çıkamayacaksın denildi.

Bunları muhalif birisi olarak yazmıyorum. Sıradan vatandaş olarak yazıyorum. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır sözüne inanan birisi olarak yazıyorum. İşinde gücünde, devleti ile bir alıp veremediği olmayan vatandaşa büyük haksızlık yapılıyor!
    Umarım sen ve senin gibi düşünenler de görür bunları bir an önce. Yoksa bu gidişat iyi değil...

Eline ağızına kalemine sağlık.Kapak gibi olmuş.

+1

• "Tarih kitaplarında okurduk ya hep, 'Halk ağır vergiler altında eziliyordu'..."

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan soyle bi bakiyorum o kadar verginin nereye gittigi hakkinda dogru duzgun bilgim yok. milyonlarca arabadan satinca vergi yillik vergi benzinden vergi sigortadan vergi trafik cezasi vs vs sonu gelmeyen vergi. sadece motorlu tasittan. bunun yeme icme sicma vergisi. toprak yaprak bortu bocek vergisi. nerde abi para ?

• Bu forumda defalarca yazdım. Defalarca dile getirdim. Sorun akp sorunu değil. Sorun zihniyet sorunu. Geçmiş hükümetlerde aynı şekilde ogünün şartlarına göre ağır vergiler ve düşük alım gücü ile haklına zulmetti kimilerinde biz pek farketmedik kimilerinde farkettik bugünün vakıasında ise zulümde aşırıya kaçıldığı için baya bir farketmeye başladık. Sonuç olarak biz hep zulüm gören taraf olduk halk olarak. Sizlerin eğer aynaya baktığınızda kendinize söylediğiniz benim amerikalıdan neyim eksik benim almanlardan neyim eksik gibi bir sözünüz varsa eğer onların sahip olduğu hayata ancak Allah'ın şeriatına dönerek ulaşabilirsiniz. Bugün bir çok akçomara durumu anlatabilmek için çaba sarfettiksede otomatik gelen telesekreter cevabı hep aynı. Akpye vermeyelimde kime verelim.
    Kemalistler geçmişte anamızı ağlattı.

Ezbere hepsi aynı şeyi söylüyor. Sizlerin demokrasi ile elde edebileceğiniz haklarınız yok arkadaşlar bunu artık düşünün ve anlayın.
    Dünyanın en çok sömürülen milletlerinden biriyiz. Dünyanın en çok vergi ödeyen ülkelerinde ilk 3 teyiz. Bu lanet çarka demokrasi ile çomak sokamazsınız. Allah'ın dinine geri dönün. Ve Allah'tan yardım isteyin. Yüce Allah yaratmada kendine ortak kabul etmediği gibi hükmetmedede kendine ortak kabul etmez hükümde partilerinizi Allah'a ortak koşmayın. 80 Yıldır hep aynı terane. Birileri birine oy verir başa gelir başa geldikten sonra o ona küfür eder bubuna küfür eder o vatan haini bu terörist bu fetöcü bu solcu bu dinci ayrıştırıyor demokrasi bizi anlayın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burgazlix39x

Ağlamak istiyorum kaçıncı sınıf ülke olduk yahu,bu nedir yahu????

Bir hükümet düşünün, Türk kelimesinden,kendisinden her türlü rahatsiz olan ırkçılık yapan , türk devletinde hükümet olan,bu milletten rahatsız olan, dış siyasette rezalet olan, ülkemizin milli gelir kaynaklari komik paralara özelleştiren yani bu dediğim şuan ki pahalılık çünkü milli gelir yok dışardaki adamin parasina ihtiyaç var, ülke kendi yağında kavrulamamasini istemiyorlar.Teror örgütlerine ve liderlerine olağanüstü yaklasimlar,yardimlar.

Of of ne söylesem ki , seçmeni ayri bir S A L A K dünyanın hiç bir milleti salak değildir evet sende salaksin bu soylediklerimin zaten darkinda değilsen açıkça M A L sin mal mal mal.

Hükümetten neden yakınıyorsunuz anlamıyorum. İçinde bulunduğunuz toplum hükümeti kuruyor, vatandaş yaşadığı ülkenin rejimine, düzenine, onu kuran kadroya kin güdüyor.

Adalet ve Kalkınma partisi gitse yerine gelen partinin adı Kalkınma ve Adalet partisi olur tüm kadro hep bir ağızdan yine CHP muhalefeti yaparlar sanki on yıllardır kendileri iktidarda değillermiş gibi.

Bülent Arınç bu memlekette kaç yıl bakanlık yaptı, Cemil Çiçek kaç yıl ? 1985 yılının nostalji haber videolarını açın göreceğiniz yüzler bugünkülerin gençlik halleri.

Vatandaş Cumhuriyetin kendine sunduğu insan gibi yaşama imkanlarından, Avrupa'nın on yıllarca savaştıktan sonra elde ettiği vatandaş olma hakkını bir gecede kucağında bulduğundan dolayı CHP'ye kin duyuyor, nefret kusuyor.

Fakirleştikçe tüyü yolunan tavuğun tüyünü yolan kişinin ayağının dibinden ayrılmadığı gibi CHP düşmanlığı artıyor, AKP sevgisi büyüyor.

Abarttığımı sanıyorsanız Nisandaki referandum sonuçlarına bakın, Suriyeli mültecilerden geçilmeyen Gaziantep'te evet oranı %62,5, Kahramanmaraş'ta oran %75 idi.

Aynen böyle devam edin beyler. Büyük oyunu bozuyorsunuz.

Bundan sonra ben de AKP'liyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 29 Eylül 2017; 20:10:38 >

• suan foxu acin yuzde 68 mis beyler.

• %68mis asil vergi

• Bircok otomobilde %68 artis varmis

• devleti yönetenler hiç bir şekilde fedakarlık yapmıyor. paralarına para, lükslerine lüks katıyorlar. lüks arabalarını satsınlar. maaşlarını düşürsünler. hadi bakalım.

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.