Şimdi Ara

MTV %40 ZAM! YETER ARTIK! (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
10
Favori
63.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
500 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yetmez yetmez az bile. En kalinini en babasını hak ediyor bizim milletimiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluraydisk

Akape yalamalari yine savunmaya baslamiş..

Cok delikanli vatansever akapeliler siz aldiginiz maasi direk devlete geri verin gorelim ulke sevginizi.

Bu trollerin vatanseverligi akapeden aldigi ödenek kadar para aldikca boyle savunurlar..

MTV %40 ZAM! YETER ARTIK!

Lan ana avrat söveceğim de zaten 2004 tarihli üyelik böyle bir şey yüzünden gitmişti neyse... Bitmez bunlar yarın ülke toprak verse ülke böyle daha iyi oldu derler

• Sanki uretimde dunya rekorlarını alt ust ettik vergimiz dussun istiyoruz. Yuksek memurlarımızdan hic kimse luxunden vagecmez audiden inip egea ya binmez. Mercedesten asagısına binen belediye baskanı yoktur. İnsanlar arabay alstımı arabadan inmezler. Cuma gunu ankaraya gidecegiz ailece 4 kisi nasıl gidecegiz? İnsanları alıstırdılar luxe vazgecilmeyecegini bildikleri icin onlarda mercedesten audiden vagecmiyorlar. Bu her zaman boyle oldu olmayada devam edecek.

Basitce 2000 li yıllarda arabam olsaydı yine maasımın 1/3 nu mtv ve vereecktim simdi %40 la daha az odeyecegim ama artıs oranı buyuk oldugundan sinirim bozuluyor. Herseyi hazır bekliyoruz sanki milli geliri 100bin dolar olan ulkede yasıyoruz. Luxe alıstıkca daha fazlasını ister olduk. Yol iyi olur otoban isteriz. Araba iyi olur hız sınırını artırılmasını isteriz. İstemekte haklıyız cunku insanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR.U

quote:

Orijinalden alıntı: jacques1791

Yani ben cozemiyorum ne istiyorsunuz, bu ulke de bu millette para var kardesim, belediye olsun devlet olsun herkese yardim ediyor, disari cikiyorum bi ton araba, bu zammi yuklenemeyen bu arabalari alabilir mi, ibb trafigi aciyorum % 70 trafik orani, yani kimse kimseyi kandirmasin bu milletin parasi var, uc tarafi denizlerle cevrili dort mevsimi goren bir ulke de kimse kusura bakmasin bedava yasamak yok. Bakin ozgurlukler noktasinda oecd ulkeleri icinde en iyilerden biriyiz, bakin cok uzaga gitmiyorum asagilarda suriye ornegi var. Bu cennet mekan abdulhamit'in vatanini begenmeyen suriyeye gitsin. Oralarda almanya var. Bana kimse demesin bu ulke fakir. Elhemdulillah % 100 zam yapilsa da komaz kimseye, bu arada boyle basliklar atan kripto fetocularin oyununa gelmeyelim. Evelallah biz birlik oldugumuz surece zam felan hikaye.

Aşağıda belirttiğim linkten hemen randevu almalısın,Durumun hiç iyi değil.

http://bakirkoyruhsinir.gov.tr/

İngiliz'in kucağına oturmaya giden Abdülhamit'ten mi bahsediyor. Hani tıpkı gülen hocaefendiciklerinin abd ye gitmesi gibi...

• ŞAKACIMISIN?
  • Adam etrafta çok araba var diyor, verginin artması normal diyor. Bu nasıl bir kafa arkadaş.

Birde Osmanlı demogojisini içine sokuyor ohhh miss ver mehteri...

ÜLke sanki Monaco
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merkur

ŞAKACIMISIN?

Melih bizimle billur geçiyor
  • 1 adet deve

1 adet diken

1 adet millet

1 adet ak parti

Karışımın detaylı tarifini veremiyorum zaten anlarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetmezzz yetmezzzzzzzz aynen devam....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felina.

quote:

Orijinalden alıntı: emekli65

quote:

Orijinalden alıntı: ozfidelio

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: Marik Ishtar

Linc edilcem ama bu zammi destekliyorum herkeste araba cok trafik oluyor tamda arkadasla bunu düsünüyorduk

işte bunu anlayamıyorsunuz

fiyatlar düşsede araba sayısı artmaz alınacak araba kalitesi artar

200 bine passat alacağına mc laren, ferrari california alır vatandaş

Hocam cahil işte millet anlamıyor, araba sayısı ucuzluktan yada pahalılıktan artmıyor toplu taşıma kalitesizliği/yetersizliğinden artıyor şunu anlayamayacak cühela kesim.

Almanyada adam yılda 70 bin euro maaş alıyor; 10 bin euroya 5 yıllık audiye biniyor gidip bugatti almıyor yada evine 5. arabayı çekmiyor ucuz diye.

Almanya gibi ülkelerde arabaların belli bir amortisman kaybı oluyor. Atıyorum 2003 yılında 10 bin dolara aldığın bir arabayı 2013 yılında satarken de 10 bin dolar olmuyor.

Şimdi bu ülkede bu vergi düzenlemeleri ile ikinci ele yüklenince ikinci elde araç fiyatları da yükselecek. Atıyorum 2003 yılında 20 bin liraya aldığı bir Hyundai Getz şu anda 25 bin ediyorsa o gün anında 28 ile 30 bin lira edecek

Bu araçların metal yorgunluğu, geçmiş kaza belasını da göz önüne alınca sanayi manayi derken en fazla üç yıl içinde sıfır fiyatına gelecek ikinci ele sahip olacaksın üstelik her geçen gün sorunları artacak

İlle Alman arabaları gibi ithal arabalarının önü kesilerek cari açık kapanmak isteniyorsa Türkiye sınırları içinde üretilmeyen otomobil markalarına yönelik düzenlemeler yapsınlar. Neden yüzde kırk gibi tefeciden daha insafsız bir rakamla millete yükleniyorlar ki

Hocam öyle şey olur mu ya?

Kendileri mercedes audilerin en kalitelilerine biniyorlar.

Illa TR de uretilen araba almak zorunda mı insanlar?

Nerden bakarsaniz bakın hiç bir mantıklı kılıfı yok bu işin.

Yani Almanya gibi ülkelerde araçların yaşına göre değer kaybına uğramasına takılmadın da ille de bu ülkede üretilene binmek gibi bir noktaya mı geldin

Yok kardeşim. Tabi ki insanlar istediği markaya binsin. Ama bu ülkeye fabrika türü yatırımlar yapanların da bir ayrıcalığı olsun diyorum.

Atıyorum bu ülkede fabrikası olan Toyota'nın WV'den vergi anlamında bir farkı olsun, keza fiat yada Reno'nun. İsteyen polo ya da passata mı binmek istiyor. Binsin kardeşim ama bedeli fiat yada renodan en az yüzde 30 fazla olsun

• Ne kadar halkın devlet için olduğunu düşünen varsa anasını dinini imanını .... 1 kere'den bir şey olmaz diyorlar çomarlar bir de bak bak
  • Vergilerin artması neden zorunuza gidiyor anlamıyorum.

Vergi demek vatandaşa geri dönen hizmet demektir ve vergi kutsaldır. Vergiye karşı olmak kutsala karşı olmak gibidir.

Vergiler ne kadar artarsa devletin eli güçlenir ve vatandaşına en iyi şekilde hizmet eder.

Avrupa'da vergi %15 ise o devlet ancak yüzde 15'lik hizmet verebiliyor demektir vatandaşa. Kapasitesi yetersiz devletler elbette az vergi alır ve az hizmez verir. Bizde ise vergiler %70-80 düzeyinde bu ne demek?

3. havalimanı, yavuzsultan selim köprüsü, osmangazi köprüsü, yeni yapılan 15 temmuz şehitleri köprüsü, maslak 1453, istanbul kuzey otoyolu, kanal istanbul vs. vs.

Saymakla bitmeyecek avrupanın imrenerek baktığı projeler bunlar. Vergiler arttıkça hizmet artıyor, çünkü hükümet dünya tarihindeki en iyi ekonomik yönetim ile bir destan yazıyor.

Binlerce yıl sonra bile tarih kitaplarında 15 temmuz'un gelmiş geçmiş en büyük destan olduğunun anlatılacağı gibi bu hizmetler de ekonomi kitaplarında binlerce yıl boyunca her ülkede anlatılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Vergilerin artması neden zorunuza gidiyor anlamıyorum.

Vergi demek vatandaşa geri dönen hizmet demektir ve vergi kutsaldır. Vergiye karşı olmak kutsala karşı olmak gibidir.

Vergiler ne kadar artarsa devletin eli güçlenir ve vatandaşına en iyi şekilde hizmet eder.

Avrupa'da vergi %15 ise o devlet ancak yüzde 15'lik hizmet verebiliyor demektir vatandaşa. Kapasitesi yetersiz devletler elbette az vergi alır ve az hizmez verir. Bizde ise vergiler %70-80 düzeyinde bu ne demek?

3. havalimanı, yavuzsultan selim köprüsü, osmangazi köprüsü, yeni yapılan 15 temmuz şehitleri köprüsü, maslak 1453, istanbul kuzey otoyolu, kanal istanbul vs. vs.

Saymakla bitmeyecek avrupanın imrenerek baktığı projeler bunlar. Vergiler arttıkça hizmet artıyor, çünkü hükümet dünya tarihindeki en iyi ekonomik yönetim ile bir destan yazıyor.

Binlerce yıl sonra bile tarih kitaplarında 15 temmuz'un gelmiş geçmiş en büyük destan olduğunun anlatılacağı gibi bu hizmetler de ekonomi kitaplarında binlerce yıl boyunca her ülkede anlatılacak.

Bloklayın gecin su trolü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakazul -- 28 Eylül 2017; 12:37:23 >

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    İroni mi yaptınız anlamadım açıkçası. Saydıklarınızın alayı bizim vergilerimizle yapıldıysa bizden neden tekrar geçiş ücreti alınıyor? Vergilerinizin tek kuruşu daha o işlerde kullanılmadı. Nereye kullanıldığını görmek istiyorsam Ankara’ya gidebilirsin aradığın yapı orada. Avrupa’da kimsenin bizi umursadığı da yok. Acıyarak bakıyorlardır belki bir telefon almak için 1 yıl, araba almak için 10 yıl, ev almak için 30 yıl çalışıyoruz.

• Biz burda ne kadar yazarsak yazalim anca kendimizi sinir eder moralimizi bozariz. Her sehrin meydanlarinda binlerce kisi toplanmazsa, protestolar yapilmazsa bu böyle devam edecek malesef.

• Bu zammın savunulacak hiçbir yanı yok.Çok büyük bir hata yaptı hükümet
  • Cok sevindirici bir haber. Hakediyoruz. Daha beterini gorucez daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gran Turismo 7

Biz burda ne kadar yazarsak yazalim anca kendimizi sinir eder moralimizi bozariz. Her sehrin meydanlarinda binlerce kisi toplanmazsa, protestolar yapilmazsa bu böyle devam edecek malesef.

kesinlikle her şehirde yürüyüşler yapılmalı arkadaşlar. yoksa sonumuz iyiye gitmiyor.halkı salak yerine de koymaya başladılar.melih gokcegin filan acıklamalarını gordukce cıldırıyorum. yürüyüşler protestolar yapılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nellex

quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

gidip 100bine golf, 150bine passat alıp burda ağlamıyorsunuz umarım.

Golf'e passat'a binerim ama devlet bana ekonomik olarak istediğini yapsa ses etmem diyorsun yani? Bundan bu çıkıyor sanki?

araba ucuz olsun diğer her şey pahalı olsun umurumda değil diye bi mesaj mı yazmışım ben?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 28 Eylül 2017; 12:43:26 >
  • ...... .........
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.