Şimdi Ara

MTEC PIAA ve OSRAM NIGHTBREAKER HALOJEN AYDINLATMA XENON SİSTEMLERİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
39.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli impress olayı fotoğrafta ekleyerek gayet güzel açıklamışsın.Beyaz ışık araçlarda hakikaten çok güzel duruyor lakin ışık kalitesi yüksek olmayınca bana göre beş para etmez senin yayınlamış olduğun resimlerde de görüldüğü üzere osram hakikaten o paraya göre fazlasınla görev yapıyor.Bunu ilk kez ampulü takalı beri akşam gezmeye çıktığımda fark ettim.Almayı düşünen arkadaşlarıma hakikaten tavsiye ediyorum ki zaten yusufun verdiği fiyatta çok makul inanmayan arkadaşlar interneti gezer bakar.
  • bosch ,xenon silver diye bir model çıkartmış.
    Bunun hakkında duyumlarınız var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tturke

bosch ,xenon silver diye bir model çıkartmış.
    Bunun hakkında duyumlarınız var mı?

selamlar

henüz çok yeni bir ürün olan bosch xenon silver için birkaç ay daha beklemek gerekiyor. Yurtdışında yapılmış bir testi de yok. görmeden denemeden birşey demek yanlış olur.

saygılar...
  • impress merhaba;
    night breaker menzil sebebi ile takmayı planladığım bir ürün ama çevremde takan 2 kişinin de ampülleri patır patır gitti. Genel bir sorun mudur yoksa bahtsız bir tesadüf mü? İnsanın kafasına takılıyor...
  • selamlar

ampulün ömrünü yiyen iki önemli etken;

1-) yanlış montaj. ampulün camına kesinlikle parmak vs. değmemelidir. siz göremesenizde ampulün camına elinizden bir takım yağlar geçer. bu yağlar ampulün aşırı ısınmasına ve patlamasına yol açar.

2-) otomatik far açma sistemi. belli bir ışık seviyesine düştüğü zaman far sensörü tetik verir. ancak ölçtüğüm araçlarda aşırı bir volt yüklenmesi gördüm. farı koldan açtığınız zamanki voltajın üstünde bir akım yollluyor. ikinci neden de budur.

bu iki etkene dikkat ettiğiniz sürece uzun ömürlü olacaktır ampuller. müşterilerimi bu yönde bilgilendiriyorum, kargo ile gönderdiklerime de ayrıca söylüyorum bunları...

saygılar...
  • hocam yerin bana biraz ters ama bir denk getirsem boş vakti, uğrayıp beyazlaştırıcam benim colt'un farlarını :) bu arada soriym: cumartesi ve pazar çalışıyor musun? ve yoğunluk nasıl? hani gelmeden önce aramamız iyi mi olur?
  • selamlar

cumartesi çalışıyorum sabah 9:00 gece 01:00 dükkandayım. pazar günü için de gelmeden ararsanız sizin için açarım dükkanı. genelde dükkanda oluyorum ama bir işim olduğunda çıkıyorum pazar günleri. dükkan yoğun oluyor ancak randevu sistemine geçmedim şu an yakında ona da geçeceğiz sanırım

pazar günü için telefon etseniz yeterli olur 0544 335 73 49. telefon dükkanda çekmeyebiliyor kapalı gözükürse 0212 274 61 54 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz.

saygılar...
  • arkadaslar mtec h7 beyaz ampullerden bende aldım gerçekten yusuf abinin dediği gibi var ilk basta sarı ampulden beyaza donunce baya garip geldi fakat alısınca gerçekten çok güzel düzgün ayar yapınca menzilide sarı ampulden farksız.
    Resimleri telefonla çektiğimden güzel çıkmadılar

http://img140.imageshack.us/img140/6132/grnt008s.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/3264/grnt009e.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/6258/grnt010i.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/730/grnt011h.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/6783/grnt012l.jpg

http://img140.imageshack.us/my.php?image=grnt013r.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/4541/grnt014m.jpg

• Selamlar, bütün konuyu baştan sona okudum. Gerçekten emek ve özen gerektiren bir iş yapıyorsunuz. Tebrik ediyorum..

Ben PIAA'ları soracaktım. Test ettiniz mi? Bana bu ampulleri çok övdüler, o yüzden taktırırsam bunlardan taktırıcam. Araç Astra G
  • selamlar
    öncelikle teşekkür ederim

piaa yı test ettim ve başarılı bulmadım. kısa farlarda kötü bir menzili var. ancak xenonlu araçların sis ve uzunlarına önerebilirim. bir araştırma yaptım ve türkiye ye ithal edilen ürünün spark 8000 modeli olduğunu buldum. tabii ki türkiye ye farklı kutuda geldiği için kolay olmadı.

Asıl piaa nın kastedilen çok performanslı modeli Xtreme white plus modeli. piaa ününü bu üründen yaptı.

distribütör ile görüştüğümde xtreme white plus un çok pahalı olduğundan dolayı ithalatını yapmadıklarını söylediler.

piaa gibi türkiye de iyi ün yapmış markayı bu ürünle harcayacaklarına eminim. yanlış bir politika uygulamışlar.

ancak şunu söyleyebilirim menzili yok fakat ben böyle de beyaz bir halojen ampul görmedim açıkcası

piaa yerine mtec super white öneririm size.

sizin mesajınızın üstünde de resimleri mevcut.

ayrıca burak memnun kaldığına sevindim güle güle kullan

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impress -- 20 Mayıs 2009; 0:20:27 >

• sağolasın abi ayrıca yardımların içinde tekrar teşekkürler megane lara takmak zor diyordun ama oldukca kolay çıktı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zorrokin

sağolasın abi ayrıca yardımların içinde tekrar teşekkürler megane lara takmak zor diyordun ama oldukca kolay çıktı

ben senin aracını megane II sandım ondan dedim öyle resimleri görünce farkettim
  • olur böyle hatalar birşey olmazz

ama harbiden süper ampuller solucan deliğini gösterdi bana
  • quote:

olur böyle hatalar birşey olmazz

şimdiye kadar bir müşterim de senin dediklerin çıkmadı desin be kardeşim mtec şu an piyasadaki birçok ampulün önünde bir ürün. dileyen 90 tl verip philips alabilir

• Selam
    Bende xenondan önce mtec ampulleri denemek istiyorum aracımda. yalnız far sensörü mevcut ve kullanmak hoşuma gidiyor bu özelliği fakat sonunda ampullleride yakmak istemem. bende bpaşada esnafım vakit bulabilirsem tanışıp ampulleride taktırmak isterim.
  • birşey yapmadımki sadece her zamanki gibi gerçekleri konustum o kadar bunu yapmak kanımda var hemide dogustan

quote:

Orjinalden alıntı: impress

quote:

olur böyle hatalar birşey olmazz

şimdiye kadar bir müşterim de senin dediklerin çıkmadı desin be kardeşim mtec şu an piyasadaki birçok ampulün önünde bir ürün. dileyen 90 tl verip philips alabilir

• quote:

Orjinalden alıntı: aktan

Selam
    Bende xenondan önce mtec ampulleri denemek istiyorum aracımda. yalnız far sensörü mevcut ve kullanmak hoşuma gidiyor bu özelliği fakat sonunda ampullleride yakmak istemem. bende bpaşada esnafım vakit bulabilirsem tanışıp ampulleride taktırmak isterim.

tabi beklerim tanışmak da isterim

far sensörü ömrünü bir nebze kısaltmaktadır ancak üç günde de patlatmaz. aracınız nedir ayrıca?

burak teşekkür ederim yorumların için
  • Hocam iyi geceler.

Bende sizden bir fiyat isteyim. Arabam kia cerato farları malum h4. Uzun-kısa xenon ne kadar tutar? Ayrıca sisler zaten 2006 cerato dizellerde mercekli.Bunlara xenon mu yoksa halojen mi karar veremedim. Ne önerirsiniz acaba birde ceratoların sisleri h11 miydi tam emin değilim bilginiz var mıdır bu konuda?

Ayrıca ilan çok açıklayıcı olmuş. Ama yine de tekrar fiyat sorma ihtiyacı duydum
  • quote:

quote:

Selam

far sensörü ömrünü bir nebze kısaltmaktadır ancak üç günde de patlatmaz. aracınız nedir ayrıca?

Araç yeni fiesta , farlar mercekli.

• quote:

Orjinalden alıntı: ucandeve

Hocam iyi geceler.

Bende sizden bir fiyat isteyim. Arabam kia cerato farları malum h4. Uzun-kısa xenon ne kadar tutar? Ayrıca sisler zaten 2006 cerato dizellerde mercekli.Bunlara xenon mu yoksa halojen mi karar veremedim. Ne önerirsiniz acaba birde ceratoların sisleri h11 miydi tam emin değilim bilginiz var mıdır bu konuda?

Ayrıca ilan çok açıklayıcı olmuş. Ama yine de tekrar fiyat sorma ihtiyacı duydum

öncelikle teşekkür ederim

uzun kısa H4 xenon 3x olarak 185 tl , mtec olarak 530 tl dir. montaj isterseniz 3x in montajı 45 tl , mtec in montajı 60 tl dir. sislerinizde h11, h3 ve ya h1 çıkma durumu var tam emin değilim bakmakta fayda var.

sisler için de 3x olarak 140 tl , mtec olarak 350 tl dir kit fiyatı. montaj ücreti de iki markada da 50 tl dir. sis kısa farlara göre zahmetli ve uzun sürüyor çünkü.

mercekli olma durumunda size xenon kit öneririm.

başka sorularınız olursa cevaplayabilirim

quote:

quote:

quote:

Selam

Araç yeni fiesta , farlar mercekli.

aracınızda mercek varken önerim xenon kit olacaktır bence halojen ile uğraşmayın hiç. garantide de olunca araç tek önerim mtec xenon kit dir. 75000 $ kaskosu olduğundan dolayı ford servisi araç xenon kitten zarar gördü dese bile oluşan hasarın faturası mtec distribütörüne kesiliyor. o yüzden başka bir marka önermiyorum size

iyi günler

saygılar...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.