Şimdi Ara

MSÜ OSMANLICILIK SORUSU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende sınav anında senin gibi düşündüm,osmanlicılık sadece balkanlardaki degil osmanlıdaki diger milletleride kapsıyor.Benim bildigim ermenilerle yaşanan olaylar 1.dünya savaşının doğu cephesinde yaşanıyor.Bende 2 ve 3 yaptım ama genel bi yargı varki osmanlıcığın bitişi balkan savaşları ümmetçiliğin bitişi 1.dünya savası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.dünya savaşı ümmetçilik hocam ümmetçiliği bitiriyor ırak cephesinden dolayı yani aslında ermeni sırp yunan gibi azınlıkların ne zaman bağımsızlık ilan ettiğini sormuş soru o yüzden yalnız balkan ümmetçilik çünkü islam dinine inan milletleri kapsıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Soruyu yanlış yapmış olsam da çok güzel soru helal ösym tartışırken bile öğrendim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sabavet kullanıcısına yanıt
    Yukarıda arkadaş atmış fotoğraf balkan savaşı olduğunu. Gerçekten zor soruydu ama olsun hocam öğrenmiş oldunuz artık unutmazsınız.
  • Victoriou_S kullanıcısına yanıt
    ben çok beğendim hocam size de çok teşekkür ederim öğrenmiş oldum direk bilgi sorusuymuş çünkü yorumlayınca acayip şeyler çıkabiliyor ortaya
  • Victoriou_S kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ya ben halen 1. dünya savaşının olması gerektiğini de düşünüyorum. sAÇMA BİR SORU
  • Diğer sosyal soruları ne ayardaydı bunun dışında yapılmayacak düzeyde dediğiniz soru var mıydı ?
  • mefkan M kullanıcısına yanıt
    Bence sosyal gayet zordu.İzmirin yunanistana verilmesiyle ilgili bir soru vardı,onu ne yaptınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustaphi -- 19 Mart 2018; 20:59:22 >
  • Sabavet kullanıcısına yanıt
    Evet 1.dünya savaşının başlarında ruslarla karşı karşıya geldiğimiz sırada türk kuvvetleri doğuya gidiyor. Ruslar ülkeyi işgale başlıyolar. Fırsat bu fırsat diyen ermeniler bizzat rus askerinin desteğiyle hocalı katliamı yapıyolar ve ülkede ruslar birkaç yeri işgal ediyor. Arada kalan binlerce masum ermeni ise tehcir kanunu ile büyük bir trenle hataya yollanıyor ölmesinler diye. Hatayda olayı duyan milliyetçi türk halkı bu ermenilere haklı olarak tepki gösteriyor. Burada da bir takım olaylar oluyor. Ama çok büyük bir olay değil . Galiba ölenler oluyordu. İşte buna soykırım dıyolar . Bizzat soykırıma uğrayan biziz aslında.

Sonrasında rusyada olaylar çıkıyor . İtilaf devletlerinden destek göremıyor. Ekonomi çok zor duruma giriyor ve bolşevik ihtilali oluyor . Rusya mecburi savaştan çekiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLordMan -- 19 Mart 2018; 22:13:9 >
  • CEVAP E MİŞ AHAHAHAHA BEYLER KUSURA BAKMAYIN DA BENİM DEDİĞİMDEN GELMİŞ
  • Mr Berlin kullanıcısına yanıt
    E miş cevap hocam doğru yapmışız:))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: marmaradishastası

E miş cevap hocam doğru yapmışız:))))))

Aynen hocam baya sevindim.Toplam kaç geldi

• E çıktı beyler Okulda bir arkadaş diyordu e olamaz diye gidiyim de bir söyliyim

• Evdeki Sinek kullanıcısına yanıt
    olm nedense bağırasım geliyor CEVAP E diye depresyona girmiştim yanlış yaptım diye asudıgpsabdğsa
  • Mr Berlin kullanıcısına yanıt
    sosyal 4y hocam ikisi din çok kötü dinim tarih italya sorusu yanlış felsefede yanlış var bir tane galiba coğda yanlış yok
  • LAN BAZILARI CİDDİ CİDDİ TRABLUSGARP SAVAŞI OSMANLICILIĞI ETKİLEMİYOR DEMİŞ

AYNEN KARDEŞİM

SİZ BİR DAHA TARİH SORUSU YORUMLAMAYIN BENCE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ea_guru -- 20 Mart 2018; 16:34:40 >
  • ARTI SONSUZZZZ
  • yeni uyananlar bu konuya bakın ayrı konu açmayın asdbisndsbajşd
  • Ösym sorusu çok irdelenmez. Gecen sene bunu öğrenmiştim...

• Evet etkilemiyor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.