Şimdi Ara

MSI Z87 MPOWER MAX hakkında (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
4
Favori
5.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LPRNTRK

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Yarar tabi ki, ama Türkiye'de bulunur mu bilmem.

http://www.frozencpu.com/products/3200/psu-147/4-pin_Molex_to_8-pin_12V_Power_Connector_PP-P4XEON.html?tl=g2c38s428

Kadıköy yazıcıoğlunda bulamaz miyiz?

Yazıcıoğluna gitmeyib hocam heryer dolandırıcı . Türkiyede olacağını zannetmiyorum ben .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bthnmlk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Yarar tabi ki, ama Türkiye'de bulunur mu bilmem.

http://www.frozencpu.com/products/3200/psu-147/4-pin_Molex_to_8-pin_12V_Power_Connector_PP-P4XEON.html?tl=g2c38s428

Kadıköy yazıcıoğlunda bulamaz miyiz?

Yazıcıoğluna gitmeyib hocam heryer dolandırıcı . Türkiyede olacağını zannetmiyorum ben .

ben 20 yıldır kadıköylüyüm, beni dolandıramazlar kolay kolay:) genelde işi bilmeyenlere kitliyolar ama

• Eheh :) yinede olacağını sanmam ama bakmakta fayda var :)

• quote:

Eheh :) yinede olacağını sanmam ama bakmakta fayda var :)

vardır muhtemelen ben direk şak girdim biyere aldım
  • Fiyat ?

• quote:

Orijinalden alıntı: drserk

4.2ghz için manuel stabil oc ayarlarım şöyle oldu;
    cpu volt(1.2+0.015offset, override),
    cpu ratio (42x), fixed mode,
    VCCIN (1.9),
    long duration power limit 600,
    short duration power limit 600,
    cpu current limit 500
    Diğer herşey auto ayarda bıraktım. Ram hızı 1333mhz

bu da sonraki stabilite testlerinde mavi ekran hatası verdi..işlemci 1 milim oc olmadı
  • quote:

quote:

Eheh :) yinede olacağını sanmam ama bakmakta fayda var :)

vardır muhtemelen ben direk şak girdim biyere aldım

Frozencpu da verdiğim kablo ile aynı olan kablo bu işte.

http://www.mykablo.com/Urun/4-PIN-8-PIN-POWER-CEVIRICI-pmu3967.html
  • 7.5tl ye aldım ben.
  • quote:

quote:

VCCIN (1.9),
    cpu current limit 500

bu da sonraki stabilite testlerinde mavi ekran hatası verdi..işlemci 1 milim oc olmadı

Hocam Kesinlikle Biryerde Hata Yapıyorsundur. Biryerden i7 4770k Bul Yada Forumdan Başka Alan Varsa Aynı Anakart ve İşlemciyi(Benimkiler 30'unda Gelecek O Zaman Bende Test Yaparım Hatta Gerekirse İşlemciyi Yolarım Denersin) Onlarda Denesin. Çünkü En Oc Kabiliyetsiz İşlemci Bile 4.2'de Çok Rahat Stabil Çalışması Lazım.

• Arkadaşlar Command Center bende ne yaptıysam çalışmadı sizdede böyle bi sorun var mı? Loading ekranında kalıyor hata falan vermeden öylece bekliyor.Msi Forumunda böyle bi sıkıntı bildirilmiş ama kimse çözüm öenerememiş yeni versiyon bekleyin demişler bu gün yeni versiyonu indirdim sonuç yine aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_95

quote:

quote:

VCCIN (1.9),
    cpu current limit 500

Hocam Kesinlikle Biryerde Hata Yapıyorsundur. Biryerden i7 4770k Bul Yada Forumdan Başka Alan Varsa Aynı Anakart ve İşlemciyi(Benimkiler 30'unda Gelecek O Zaman Bende Test Yaparım Hatta Gerekirse İşlemciyi Yolarım Denersin) Onlarda Denesin. Çünkü En Oc Kabiliyetsiz İşlemci Bile 4.2'de Çok Rahat Stabil Çalışması Lazım.

önerilerin için teşekkürler. artık izne çıkıyorum bayramdan sonra döneceğim ve ancak o zaman tekrar ilgileneceğim. işlemci normal turbo hızı yani 3900 mhz'de bile prime95 çalıştırınca cpuz'de 1,282v görülüyor. bunda bi iş var ama ben de anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: astek1983

Arkadaşlar Command Center bende ne yaptıysam çalışmadı sizdede böyle bi sorun var mı? Loading ekranında kalıyor hata falan vermeden öylece bekliyor.Msi Forumunda böyle bi sıkıntı bildirilmiş ama kimse çözüm öenerememiş yeni versiyon bekleyin demişler bu gün yeni versiyonu indirdim sonuç yine aynı.

Bende aynı anakartı kullanıyorum ama belirttiğiniz sorunla karşılaşmadım bendeki sürüm 1.00.15 bundan başka bir güncelleme yok sanırım hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz ben win 7 ultımate 64 bit kullanıyorum sorunsuz bütün uygulamalar.
  • 1.00.15 sürümünü denedim loading ekranında takılıyodu bu gün yeni sürüm yayınlandı onuda denedim aynı loading ekranında takılıyor. Bende win7 64 bit kullanıyorum tüm sürücüler güncel biosta aynı şekilde güncel ama açılımıyor işte hata falan da vermiyor. Hata verse en azından sorunun nerde olduğunu anlardım.
  • astek1983 kullanıcısına yanıt
    aynı durumu ben de yaşıyorum
  • Bir Asus fan ı olarak bu yıl fikrimi değiştirdim ve MSI MPOWER MAX aldım. İyiki de almışım çok stabil bir kart. 4770K yı 4.8ghz e çıkarabildim işlemci daha iyi çıksaydı 5ghz garantiydi. Birde konu açtım MSI Z87 kullananlar diye. Listeye isminizi eklemek isterseniz göz atmanızı öneririm. Orada bu anakartları kullanlar arasında bilgi paylaşımı olacaktır.
  • alidarkstone kullanıcısına yanıt
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

quote:

Foto
     MSI Z87 MPOWER MAX hakkında

Bu iki soket aynı gibi durmuyor yanılıyormuyum.Bu arada anakartınız hayırlı olsun.Bende düşünüyorum bu kartı ancak psu değiştirmek külfet , bir yolu olmalı.

evet değil benim de anlatmak istediğim oydu, pci-ex girişleri uymuyor güş girişlerine. teşekkür ederim. psu değiştirceğimi bilsem almazdım bu anakartı, gigabyte oc modelini alırdım açık konuşiyim.

Çift 8 pin kullanmak zorunda değilsin ki bunu kim söyledi ? Yanlış bilgilendiriyorlar . 2 güç girişi LN2 Testlerinde yüksek voltaj da verim alabilmek içindir. Tek 8 pin ile açılır anakart

• Arkadaşlar Mpower Max kullanıcıları bios da tüm ayarlar AUTO da kalsın. Sadece Ram XMP ayarlarını yapın ve işlemci voltajını 4.5ghz için 1.29v dan aşağı vermeyin. Yaptığımız testlerde 4.4ghz için 1.26v istedi. 4.2ghz için ise çok az voltaj vermek yeterli. OC GENIE aktifken voltajsız 4ghz otomatik yapıyor zaten.
  • Normal sıvı soğutma ya da hava ile Overclock yapınca 2. 8 pin e gerek kalmıyor mu yani ?

Sırf LN2 de rekor denemesi yapıklacağı zaman mı takılması gerek.

Siz taktınız mı 2. 8 pini 4.8 Ghz de
    quote:

Bir Asus fan ı olarak bu yıl fikrimi değiştirdim ve MSI MPOWER MAX aldım. İyiki de almışım çok stabil bir kart. 4770K yı 4.8ghz e çıkarabildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 12 Temmuz 2013; 9:16:35 >
  • Elbette 2. 8pin LN2 extreme testler için
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.