Şimdi Ara

MSI Z87 MPOWER MAX hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
4
Favori
5.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok fiyat farkı yoksa max almak daha iyi gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drserk kullanıcısına yanıt
    40 Lira fark var işte.

Dolar düşse Vatan'daki Max 670 lere falan bile iner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

quote:

Orijinalden alıntı: LPRNTRK

Foto
     MSI Z87 MPOWER MAX hakkında

Bu iki soket aynı gibi durmuyor yanılıyormuyum.Bu arada anakartınız hayırlı olsun.Bende düşünüyorum bu kartı ancak psu değiştirmek külfet , bir yolu olmalı.

evet değil benim de anlatmak istediğim oydu, pci-ex girişleri uymuyor güş girişlerine. teşekkür ederim. psu değiştirceğimi bilsem almazdım bu anakartı, gigabyte oc modelini alırdım açık konuşiyim.

• ayrıca sonra okudum kusura bakmayın, 40 lira için mpower alınmaz bence almışken max alınır. o kablo iş görebilir belki ben biraz korktum karta ve bileşenlere zarar vermekten. ama bu tamamen benim düşüncem böyle bişe olur olmaz diye bi iddaam yok.. ve bu anakartı aldığım için sınırları zorlayacağım 5.0 ve üstüne çıkmaya çalışacağım. o yüzden sağlıklı güç vermek istedim anakarta.
  • İşlemci için çok beklentili olmayn derim çünkü ben tüm gün uğraştım neler yaptım ama 4.2nin üzerine çıkamadım. Bir de delid işlemi yani ihs değişimi bile yaptım..böyle takoz uğruna ne işlere girdim diyorum. akılsızlık ettiğim nokta işlemciyi ilk bi stok halde test etmemek oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 8 Temmuz 2013; 0:13:09 >
  • Haswell'da Overclock işi biraz sıkıntılı sanırım.
  • Sb ve İB de multiyi değiştir iki değeri enable yap bitiyordu.şimdi ise işin içine cpu io digital analog, vccın, sa volt, ring volt, ring ratio vs katılmış durumda. Tabi bir de bendeki eşi benzeri olmayan şanssızlığı da kattım mı alacağım haswel işlemciden beklentili olmakla hatayı ben yaptım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 8 Temmuz 2013; 0:22:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Haswell'da Overclock işi biraz sıkıntılı sanırım.

Sıkıntılı değil sadece bilgi eksikliği var biraz sandy kullanmış biri ıvyye geçerse ocde zorlanmaz ama haswelle geçerse bilinmedik çok terim çıkar karşısına iş sadece voltaj vermekle bitmiyor hem voltaj verilecek hemde aynı oranda rıng artırlacak ama rıng cpu voltajından yüksek olmayacak hız arttıkça işlemciye manuel power girilecek derken çok uğraş istiyor bu işlemciyi ve bu tarz anakrtları alan kişiler oc yapmak için alıyorlar ama işlemciler kadar anakrtların karakterleri de yenilenmiş ama şans her zaman önemli sadece ilk denememde 4.4 rahat görmem benim için yeterli olacak tek yaptığım çarpanı 44 yapmak oldu gerisini işlemci ve anakart ikilisine bıraktım çektiği voltaj 1.174 ring 1.152 güç tüketimi ise 1 saatlik occt testinde ortalama 100 w pik değeri ise 5 dk da bir 120 w çıktı hiç 84 w çektiğini görmedim test sırasında en önemli nokta sıcakılk ise max 72 c oldu ıvy gibi ısınma sorunu bu seride yok gözlemlediğim kadarıyla 3770k 100 w çekse baya ısınırdı herhalde çünkü 84 w pik yaptığında 80 c olabiliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: drserk

İşlemci için çok beklentili olmayn derim çünkü ben tüm gün uğraştım neler yaptım ama 4.2nin üzerine çıkamadım. Bir de delid işlemi yani ihs değişimi bile yaptım..böyle takoz uğruna ne işlere girdim diyorum. akılsızlık ettiğim nokta işlemciyi ilk bi stok halde test etmemek oldu.

Benim aldığım işlemcinin kodu fena değil 4.8goren çok kişi var. Sizinkinin nedir? 4.2nin üstüne cikamamaniz tuhaf olmuş çünkü nerdeyse %90i 4.5 görebiliyor acaba yaptığınız işlem cpu da negatif etki mi yarattı

• LPRNTRK L kullanıcısına yanıt
    batch kodu: L313B673
  • quote:

batch kodu: L313B673

benim cpu L312B334 koda sahip
    L313B673 koduyla ilgili bilgiye nasıl ulaşabilirim?
  • 1.2v verilerek 4.4ghz de çalıştıranlar var, 1.255v vererek 4.4ghz alanlar var hemde şansımıza bizim anakartı kullanarak alınmış değerlere ulaştım. şuan ulaşabildiğim bilgiler bundan ibaret. başka bilgi yok o seriyle ilgili. siz voltajı hangi seviyede tutuyorsunuz 4.2 için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LPRNTRK -- 8 Temmuz 2013; 14:49:14 >
    ben kendim yaptığım denemelerde hiçbir şekilde 4,2yi tutturamadım. ama genie 2 'ye ilk geçtiğimde stabil olmadı. clear cmos sonrası bir daha denedim ve ikincisinde genie2 oc stabildi.
  • quote:

ben kendim yaptığım denemelerde hiçbir şekilde 4,2yi tutturamadım. ama genie 2 'ye ilk geçtiğimde stabil olmadı. clear cmos sonrası bir daha denedim ve ikincisinde genie2 oc stabildi.

bios güncellediniz mi? kaç v veriyorsunuz 4.2 için
    söylemeyi unuttum k.bakmayın. 4,2 için 1,224v anakart otomatik veriyor. bios 1.2v güncel
  • gerçekten garip, keşke siz ihs değişimi yapmadan önce deneseydiniz. yani 4.2 stabilitenin sağlanmaması için çok düşük bir hız. 4.5 falan desek anlicam ama 4.2 de rahat gitmesi lazım. sistem bileşenlerinize bakıyorum kalitesiz bir parça yok. ramler güzel, psu güzel, anakart güzel sıkıntı yaratıcak hiç bir parça yok gibi.
    aslında anakart voltajı otomatik verdiği için biraz yüksek tutuyor. diğer aynı anakartlarda da genie2 için bu voltajı kullanıyor. biraz daha uğraşacağım şimdi
  • İhs değişimini çok dikkatli ve milimetrik kesim ve antistatikle yaptım. ama işlemcide karşılaştığım bir şey var

MSI Z87 MPOWER MAX hakkında

Bunun sorun olup olmadığını bilemiyorum
  • 4.2ghz için manuel stabil oc ayarlarım şöyle oldu;
    cpu volt(1.2+0.015offset, override),
    cpu ratio (42x), fixed mode,
    VCCIN (1.9),
    long duration power limit 600,
    short duration power limit 600,
    cpu current limit 500
    Diğer herşey auto ayarda bıraktım. Ram hızı 1333mhz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.