Şimdi Ara

MSI Z87 MPOWER MAX hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
4
Favori
5.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Corsair tx750 nin 2 tane 8lik ATX çıkışı yok, bitane var mavi verdiriyo. Yetmiyo anakarta:) kart inanılmaz güç istiyo 20fazin hakkını vericek galiba daha deneyemedik. Alırken dikkat edin psu nuzun 2tane 8 lik ATX Çıkışı olsun, pci-ex ler uymuyor karıştırmayın.

tek 8 pin güç girişinin yetmediğine emin misiniz? Anakart üzerinde fazla güç girişi olması onun fazla enerji harcamasına sebep olmaz. Yüksek seviyede Extreme OC da işlemci çok yüksek güç çekeceği için bu durumda stabilite sorunu yaşamamak için extra 8 pinlik giriş işe yarar...

Günlük kullanım olarak taminen en fazla 5 Ghz dersek, bu değer için tek 8 pinlik güç girişi yeterli olması lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle58

quote:

Corsair tx750 nin 2 tane 8lik ATX çıkışı yok, bitane var mavi verdiriyo. Yetmiyo anakarta:) kart inanılmaz güç istiyo 20fazin hakkını vericek galiba daha deneyemedik. Alırken dikkat edin psu nuzun 2tane 8 lik ATX Çıkışı olsun, pci-ex ler uymuyor karıştırmayın.

tek 8 pin güç girişinin yetmediğine emin misiniz? Anakart üzerinde fazla güç girişi olması onun fazla enerji harcamasına sebep olmaz. Yüksek seviyede Extreme OC da işlemci çok yüksek güç çekeceği için bu durumda stabilite sorunu yaşamamak için extra 8 pinlik giriş işe yarar...

Günlük kullanım olarak taminen en fazla 5 Ghz dersek, bu değer için tek 8 pinlik güç girişi yeterli olması lazım...

Bende öyle düşünmüştüm fakat başka bi sorun gözükmüyor, kitapçıkta her şeyi takın yoksa düzgün çalışmaz yazmışlar zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• molex den 8 pin çevirici ek kablo vardı onlar işe yararmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commodore_64_

molex den 8 pin çevirici ek kablo vardı onlar işe yararmı acaba ?

Yarayabilir öyle bi parça varsa

• Commodore_64_ kullanıcısına yanıt
    Yarar tabi ki, ama Türkiye'de bulunur mu bilmem.

http://www.frozencpu.com/products/3200/psu-147/4-pin_Molex_to_8-pin_12V_Power_Connector_PP-P4XEON.html?tl=g2c38s428
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Yarar tabi ki, ama Türkiye'de bulunur mu bilmem.

http://www.frozencpu.com/products/3200/psu-147/4-pin_Molex_to_8-pin_12V_Power_Connector_PP-P4XEON.html?tl=g2c38s428

Kadıköy yazıcıoğlunda bulamaz miyiz?

• LPRNTRK L kullanıcısına yanıt
    O da geldi aklıma, oraya bakmak lazım.

Orada yoksa başka yerde zor bulunur
  • quote:

O da geldi aklıma, oraya bakmak lazım.

Orada yoksa başka yerde zor bulunur

Peki molex mi iyi olur yoksa pci-ex 4lusunu 8 e çevirmek mi?

• Cift molexden 8li ye dönüşen kablo aldım bu sefer hiç açmadı, normal psu nun Tek 8liyi takınca açıyor.
     MSI Z87 MPOWER MAX hakkında

Nereden buldunuz kabloyu ?

Ayrıca, benim üstte linkini vermiş olduğum kabloda 1 tane Molex var. Siyah banlı yerlerden sonra çoğalıyor kablo sayısı.

Ekran kartı için olanından almış olmayasınız.

Nette Ekran Kartı için olanı arattığımda çıkan kablo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 1 Temmuz 2013; 22:19:35 >

• Yazıcıoğlu, evet sizin yolladiginiz öyle ben de tekli sordum yoktu sonra çift molexden güç alması + sağlayabilir dedim. Ama yolladiginizda nası çoğalıyor o kablolar custom made gibi sanki

Fabrikadan Costum olarak çıkmış olabilir, 12V CPU ya uyarlanmış sanıyorum.
  • PSU değiştirmektense o kabloyu sipariş verin derim, hatta birkaç kişi daha alırsa kargo parası da düşmüş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 1 Temmuz 2013; 22:37:35 >
  • Alalım almasına da, pci ex le karışma şansı yok en sağ girişler farklı fotoda belli olmuyor pek

• Foto

Son durum nedir ?
  • Güya intel uyumlu yapacağıdı bunları.

Her zamanki hayaller olarak kaldı tabi. PSU değişimi ne demek yahu yuh.
  • quote:

Son durum nedir ?

1100luk psu alıcam yarın, sonuç alamadım ugrasamicam kablonun gelmesi falan olur mu olmaz mı belli değil bi de sistemin zarar görmesinden Korktum biraz.
    Intelle alakası yok olayın daha az güç girişi olan bi anakart alırsanız sorun olmaz.

• Anakart Sonunda Ankara Vatana(Söğütözü) Geldi. Zaten Stok Az Forumdan Kimse Almasın Hafta Sonuna Kadar Yakarım Buraları
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.