Şimdi Ara

MSI Z390-A Pro ram artırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde başlıktaki anakarttan var. Corsair Vengeance 8*2 ram var CMK16GX4M2D3000C16

Bunu 32 Gb ye çıkarmak istiyorum. Duyduğuma göre bazı anakartlar, bazı ramleri sadece 2 slot destekliyormuş. Doğru mu bilmiyorum. Şimdi ben bu anakarta bir çift daha 8*2 ram alsam desteklemez mi? Yoksa satıp 16*2 mi almam lazım?

Bir de CMK16GX4M2D3000C16 değerini bire bir aynı mı almam lazım?

• Nedir bu 32gb sevdanız ? 32gb olunca bir fark olmuyor. Normal kullanıcı 16gb tı dahi daha dolu dolu kullanamıyor. 16gb alın diyoruz o bile fazla ama artık oyunlar çok fazla ram tüketmeye başladı ani droplar gecikmeler olmasın sistem rahat çalışsın diye 16gb diyoruz da 32 gb ramin 16 gb tını ne yapacaksınız ? .

• selimyuksel S kullanıcısına yanıt

benim oynadığım oyunlar 16gb fazla kullanıyor zaman zaman

• GUERRA kullanıcısına yanıt

Hiç bir oyun 32 Gb bellek kullanmaz 32 gb gereksizdir

• Aslında soru, 32 gb ram gerekli mi değildi ama konu nedense oraya gitti.

DCS world oynuyorum ve ram bazı görevlerde %100'e çıkıyor ve iyice kasıyor. Sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz

https://www.digitalcombatsimulator.com/en/downloads/world/stable//

• 2x16 vs 4x8 gb Testlerini araştır. 128gb ram desteği var anakartının. Mantıklı olan 2x16 ama yine araştırmakta fayda var çift dual tek dualdan performanslı olabilir lakin ekstra akım yükü binmesi ve veri yolu trafiği artacağı için performans kayıplarına sebep olabilir. Arızaya gebe kalma ihtimali de 4 slotta artmış oluyor. Neden 4gb ramlerin piyasada pek fazla olmadığının sebeplerinden biri de bu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.