Şimdi Ara

msi z370 sli plus windows 7 format atılamama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar msi anakart aldım yeni pc topladım işlemci ram de aldım fakat windows 7 kuramıyorum bir türlü disk görmüyorum format aşamasında msinin kendi windows 7 kurulumu için çıkartmış olduğun windows 7 tools benzeri programıyla bir forumda bu sorunu çözebildiğini sölemişti bunu da denedim ama bu sefer boot manager hatası aldım yardımlarınızı bekliyorum

• Bios'ta Windows 7 yi yükleme yani boot etme özelliğini çalıştırmakla alakalı bir seçenek var. Onu aktifleştirmezsen hiçbir şekilde Win 7 yüklemesi yaptıramazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baholii

Bios'ta Windows 7 yi yükleme yani boot etme özelliğini çalıştırmakla alakalı bir seçenek var. Onu aktifleştirmezsen hiçbir şekilde Win 7 yüklemesi yaptıramazsın.

hocam ne olur yardımcın bir fotoğraf falan atın ya da ben atayım bios kısmının isterseniz denemediğim yöntem kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih Yasin Söndüren

quote:

Bios'ta Windows 7 yi yükleme yani boot etme özelliğini çalıştırmakla alakalı bir seçenek var. Onu aktifleştirmezsen hiçbir şekilde Win 7 yüklemesi yaptıramazsın.

hocam ne olur yardımcın bir fotoğraf falan atın ya da ben atayım bios kısmının isterseniz denemediğim yöntem kalmadı

Bios'a gir. Settings/Advanced/Windows OS Configuration sekmesi altında Windows 7 Installation'a tıkla ve Enabled hale getir. Kaydedip çık. Ardından boot edebilirsin Windows 7'yi.
  • quote:

quote:

quote:

Bios'a gir. Settings/Advanced/Windows OS Configuration sekmesi altında Windows 7 Installation'a tıkla ve Enabled hale getir. Kaydedip çık. Ardından boot edebilirsin Windows 7'yi.

öyle bir yer yok hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih Yasin Söndüren -- 17 Şubat 2018; 1:4:20 >

• Z370, sadece Windows 10 destekliyor.

Diğer Windows sürümlerini kurabilseniz bile sağlıklı çalışmayacaktır.
  • asus z370p var, win 7-8.1 vs kurdum, hiçbir sorun yaşamadım, hatta pubg de falan bana daha akıcı geliyor. ayar vs de yapmadan kolayca uefi olarak format atabiliyorum usb ile. tüm özelliklerde sorunsuz çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 17 Şubat 2018; 13:50:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Z370, sadece Windows 10 destekliyor.

bunu neye dayanarak sölüyorsunuz anlamadım forumlarda yutubda çatır çutur herkes kuruyor kimse de şikayetçi değil ne anakartın üzerinde ne bilmem nerede windows 10 destekler diye yazı falan yok msi smart tool programıyla windows 7 kurmak için tasarlanmış onu da denememe rağmen sonuç alamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

asus z370p var, win 7-8.1 vs kurdum, hiçbir sorun yaşamadım, hatta pubg de falan bana daha akıcı geliyor. ayar vs de yapmadan kolayca uefi olarak format atabiliyorum usb ile. tüm özelliklerde sorunsuz çalışıyor

windows 10 kurdum sorunsuz şekilde ama windows 7e gelince cırtoski halledecez inşallah bu sorunu da bir şekilde ama nasıl araştırıyoruz bakalım
  • quote:

quote:

bunu neye dayanarak sölüyorsunuz anlamadım forumlarda yutubda çatır çutur herkes kuruyor kimse de şikayetçi değil ne anakartın üzerinde ne bilmem nerede windows 10 destekler diye yazı falan yok msi smart tool programıyla windows 7 kurmak için tasarlanmış onu da denememe rağmen sonuç alamadım

7. ve 8.nesil Intel işlemciler sadece Windows 10 destekliyor. Ufak bir araştırma ile bunu öğrenebilirsiniz. MSI Smart Tool, 6.nesil Intel işlemciler için çalışıyor.

Desteklemeyen anakart değil, çipset ve işlemci.

• quote:

quote:

quote:

7. ve 8.nesil Intel işlemciler sadece Windows 10 destekliyor. Ufak bir araştırma ile bunu öğrenebilirsiniz. MSI Smart Tool, 6.nesil Intel işlemciler için çalışıyor.

ben anlamıyorum arkadaş kurdum diyenler sallıyor o zaman koskoca firma demek windows 7yi es geçecek şekilde tasarlanıyor çalışılıyor demek vay be

• Fatih Yasin Söndüren F kullanıcısına yanıt
    Dostum MSI pro serileri win 8 ve 10 destekliyor. Biraz araştırma yaparsan görürsün.
    Windows 7 kurduğunda çalışma ihtimali her zaman var. Ama çalıştıramadığında MSI ile iletişime geçtiğinde sana verecekleri cevap şu. Win7 desteği verilmemektedir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ben anlamıyorum arkadaş kurdum diyenler sallıyor o zaman koskoca firma demek windows 7yi es geçecek şekilde tasarlanıyor çalışılıyor demek vay be

Ben kurulmaz demiyorum. Kurabilirsin fakat sağlıklı çalışmaz.

Windows 7'yi es geçecek şekilde tasarlıyor evet çünkü Microsoft bile artık sadece güvenlik güncelleştirmelerini -ki o da tam değil- veriyor.

• windows 7 kurdum herşey çok iyi hoş şimdilik hiçbir sorun yok çok şükür kavuştum nihayet
  • Anakartın resmi sitesinde Win 7 için driverlar yükleme ekranı varken, Z370'in sadece Win 10'da çalıştığının iddia edilmesi hayli ilginç olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayberk1456

Anakartın resmi sitesinde Win 7 için driverlar yükleme ekranı varken, Z370'in sadece Win 10'da çalıştığının iddia edilmesi hayli ilginç olmuş.

Keşke o listede Windows 10 64 bit harici bir işletim sistemini seçseydiniz de hiçbir çipset sürücüsünün olmadığını görüp bu yorumu yapmasaydınız.

• quote:

windows 7 kurdum herşey çok iyi hoş şimdilik hiçbir sorun yok çok şükür kavuştum nihayet
    Değerli kardeşim bende MSI B450 anakart var sistemi yeni topladım bende Windows 7 kuramadim nasil kurduğunu tekrar yazarsan banada yardimci olursun Windiws 10 bende sevmiyorum e azından tamamen ortadan kalkana kadar 7ile devam

• Fatih Yasin Söndüren F kullanıcısına yanıt
    anakartınız z370 slı plus mu z170 slı plus mu ?

Attıgınız resimde anakart z170 slı plus olarak görünüyorda
  • Sorunu çözen hazırlık oldu mu?

• sorunu hala devam eden var mı 4 sene sonrasında :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.