Şimdi Ara

MSi Z370 Anakart Tavsiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bazı anakartlarda non-K'lerde mce'yi devre dışı bıraktılar bazılarında ise güç sınırına takılıyor, güç sınırını arttırmak gerekiyor. Attığınız videoda da 60-66W'ı geçemiyor işlemci.

https://www.youtube.com/watch?v=W2HuMxB0qT0

Şöyle de bir video var ki i7'de bariz sıkıntı olan bir duruma işaret ediyor. Stok soğutucu ve güç sınırlaması turbo hızda kalması için yetersiz kalıyor i7'lerde. i7 8700K'da 3.7GHz'e çekiyor 95W sınırı aktif iken. 4.3GHz'de prime95 gibi yük altında sabit şekilde kalması için 130W gerekiyor mesela. Güç sınırını arttırmadıktan sonra isterseniz çarpanı açık işlemci alıp OC yapmaya çalışın fayda etmez.

• nako8 kullanıcısına yanıt
    8600k ile msi tomahawk kullaniyorum. 4.7 ghz stabil 0 mavi ekransiz mutlu mesut yasiyorum.;) hava sogutma ile max 72-75 derece de. Oyunlarda 60 65 dereceler de geziyor. 10 fazli yeni mosfetli donanimli bir model. Tek eksigi sli yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi veya Asus Z370 alacaksan hocam sağlam bir soğutucuya da ihtiyacın olacak. Bu iki marka OC için agresif voltajlar vererek cpu ısısını gereksiz artırıyor. Ben aynı işlemciyi MSI Z370 A Pro ile kullanıyorum. Stok soğutucu ile bu sıkıntıyı yaşadım, daha sonra MSI Core Frozr L Tower soğutucu aldım şu an sorunsuz kullanıyorum, kişisel olarak da tavsiyemdir.
  • Castamere kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 20 yıldır manuel voltaj verme diye bir olay var hiç duymadın sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Yaklaşık 20 yıldır manuel voltaj verme diye bir olay var hiç duymadın sanırım.

Eyvallah haklısın hocam da buna rağmen stok soğutucu en basit oyunlar için bile yetersiz kalıyor.
  • belki yardımcı olur diye yazıyorum 8700 işlemci için mortar z370 anakart yeterli fakat bi tık iyi olsun isterseniz geforce ekran kartı kullananlar krait z370 amd ekran kartı kullananlar tomahawk z370 tercik edebilir sli destekleri grafik yomga setlerinin desteğ değişiyor iyi araştırmak lazım. 8700k işlemci için m5 z370 daha uygundur. düşüncelerim böyle.
  • Konu sahibinden özür dileyerek konu kirliliği olmasın diye buradan sorayım istedim. MSI Z370 SLI Plus için alınabilecek en ucuz işlemci nedir? G4400 çalışır mı acaba? Kız kardeşime pc topluyorum.Elimde bu işlemci var. Birkaç ay sonra iyi bir işlemci alıcam idareten kullanabilirmiyim diye merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

Konu sahibinden özür dileyerek konu kirliliği olmasın diye buradan sorayım istedim. MSI Z370 SLI Plus için alınabilecek en ucuz işlemci nedir? G4400 çalışır mı acaba? Kız kardeşime pc topluyorum.Elimde bu işlemci var. Birkaç ay sonra iyi bir işlemci alıcam idareten kullanabilirmiyim diye merak ettim.
    çalışmaz. z370 serisi anakartlar Coffee Lake için. G4400 ise skylake için.

şu an için en ucuz i3 8100 var, iyi bir işlemci aldıgında satması kolay olsun dersen i5 8400 alabilirsin.

G4400 için idarelik en ucuzundan 2. el H110M anakartlardan alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 9 Nisan 2018; 4:36:28 >
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
    Aslında uygun fiyatlı bi z370 anakart olduğu için alayım,daha sonra iyi bir işlemci alırım demiştim. Bakalım nasıl çıkıcam işin içinden teşekkürler ilginiz için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ysakay kullanıcısına yanıt
    En uygunu 550 lira bence fuzuli masraf yapmis olursun ya elindeki sistemleri satin hocam yada sifirdan toplayin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • katharsis1537 kullanıcısına yanıt
    İşlemci sogutucunuz nedir ?

• Coolermaster hyper t4

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E2A3DE6D

Multi core enhancement gibi bir özellik de kullanmayacaksanız bulduğunuz en ucuz uyumlu anakartı alın.H310 bile olur.380TL'ye kapatırsınız anakart olayını. Başka bir konuya yazdığım mesajı aynen buraya da koyayım.

"Asus Z370 anakartlarda multicore enhancement adında bir özellik var. Diğer markalarda da aynı özellik farklı isimlerle var.

Bu özelliği aktifleştirdiğinizde işlemcinizin 1 çekirdekte çıkabildiği azami turbo frekansına tüm çekirdekleri çıkarıyor. 1 çekirdek yükteyken 4.6GHz, 2 çekirdek yükteyken 4.5GHz, 6 çekirdek yükteyken bilmem kaç GHz diye ayarlamıyor da bu değerlerden en yüksek olanını tüm çekirdeklere uygulamaya yarıyor. Yalnızca 1 çekirdek 4.6GHz'e çıkabilirken bu özelliği aktifleştirdiğinizde 6 çekirdeği birden 4.6GHz'e çıkarıyor yani.

Çarpanı açık veya kapalı olması sorun değil. i7 8700 için bu durumda 4.6GHz oluyor 6 çekirdekte çalışma frekansı. Tabi işlemci bu haliyle güç limitine takılacaktır, onun için de güç limitini 150-180-220W gibi daha uygun bir değere yükselttiğinizde işlemci o güç limitine veya sıcaklık limitine takılmadığı sürece 4.6GHz'e kadar 6 çekirdeği çıkarabilecektir. Zaten çok ısınan bir işlemci değil. 4.6GHz beni kesmez derseniz BCLK değerini de 102-103 arası bir değere kadar çekme imkanınız oluyor genellikle, o da 4.7-4.75GHz aralığına çıkmanızı sağlar. Çarpanı açık 8700K gibi 8600K gibi rahat OC olmaz turbo frekansının üzerindeki frekanslara ama 6 çekirdeği de 4.6-4.7GHz i7 8700 de gayet iyi performans verir. "
    Merhabalar hocam sadece multicore enhancement özellliği z370 model anakartlar da mı oluyor yoksa h310 b360 gibi anakartlarda da mı geçerli olay

• dexter342 kullanıcısına yanıt
    Z370 olmayan bazılarında da var. incelemelerine bakmak lazım. Ancak z370 harici OC olmayan bir işlemci alıyorsanız fark beklemeyin derim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.