Şimdi Ara

MSI Z270 M7 Hata Kodu 00 Yardım lütfen (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Teşekkür ederim.Umarım aksilik çıkarmazlar.SSD MSI Türkiyenin elinde hazırmış zaten.
  • Galactus kullanıcısına yanıt
    Evet barkod ile kesildiği kutunun modelinin aynı karede olması yeterli. Benim SSD daha gelmedi bir dahaki ayın 15 ine kadar sabredin vs yazıyordu bakalım ne zaman gelecek :) 25 Ocakda onaylanmıştı.
    Selam ,
    Cevap için teşekkür ederim.

Sıkıntıyı deneme yanılma ile çözdüm nasıl mı ?
    İlk önce temiz format(win 10 64-pro)ardından tüm driver leri güncelledim, windows güncelledim, donanımları taktığım yerleri boarddaki her kabloyu kontrol ettim.En son işlemciyi stress tessti yaptırdığımda usb donanım bulma sesinin kasadaki Corsair H100İ V2 Soğutucu devreye girdiğinde ve uyku moduna geçtiğinde meydana geldiğini gördüm, ve son çare pompa ustünden gelen usb kablosunu kasaya takmak yerine, usb çoklayıcı yani board içinden çıkan internal çoklayıcının üzerindeki usblere taktım.Kasa asıl elektriği ide kablosu ile fanlara vermiş oldu.

Gerizekalı sistem fan her devreye girdiğinde ve durduğunda gelen usb ve elektrik sinyalini ayırt edemiyormuş ki sürekli donanım bulsun.
    Corsair şirketinin sitesindeki h100i v2 modeline ait yazılım yüklendiği halde herhangi bir değişiklik olmadı.En azından sorunum geçti.

Şimdi 6 pin'i 4 pin'e dönüştüren bir kablo alacağım. Ondan sonra overclock yapabilme imkanım olur.

Donanımlarım şunlar,4 pin power'i takarsam bu sistemi overclockda yüzüstü bırakırmı acep.

*işlemci i7-7700k
    *anakart msi z270 titanium
    *ram corsair 16x2 ddr4 32 gb ram
    *amd r9 290 4gb 512 bit gpu
    *corsair h100i V2 su soğutucu
    *2 adet 120 gb sandisk ssd
    *1 adet 120 gb ocz ssd
    *1 adet 1tb samsung mekanik disk
    *corsair cx750 bronz power
    *corsair carbide 400r kasa

• Bende H80i var ama kasam büyük ve çok fan var.MSI'da OC çok kolaymış.BIOS'tan hemen 5.0 yaptım hızı,RAM'leri de 3200.Voltaj moltaj hiç sorun çıkartmadı.H80'nin fan çok gürültülü çalışmaya başladı,onu da quiet yaptım.Sessiz bir canavar gibi çalışıyor.Asus'la bayağı uğraşıyordum.4 pini çıkma bulursun herhalde.Benim gibi farklı uçları ekleyebilirsin.Ya da eski bir güç kaynağından kopart çaktırmadan.Hazırı bir tek Alibaba'da görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada kullanım kılavuzunda M2 SSD kullanırsam SATA 5 ve 6 bağlantılarını kullanamayağım gibi bir şey yazıyordu.Bende de 3 SSD, depolama için bir HDD,ve bluray writer bağlı.Hangisini feda edeceğimi şaşırdım.Bende 2 adet 250 evo Raıd,1 adet de 250 küsur OCZ var.Call of Duty Infinite Warfare yükledim 70 Gb yer tutuyor.3 oyunda bir SSD doluyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galactus -- 30 Ocak 2017; 15:29:58 >
  • Chagotta kullanıcısına yanıt
    Ama yanılmıyorsam o USB kablosu soğutucunun kontrolü için.Zaten anakartın üstündeki fan connectordan gücünü alıyor soğutucu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galactus

Bu arada kullanım kılavuzunda M2 SSD kullanırsam SATA 5 ve 6 bağlantılarını kullanamayağım gibi bir şey yazıyordu.Bende de 3 SSD, depolama için bir HDD,ve bluray writer bağlı.Hangisini feda edeceğimi şaşırdım.Bende 2 adet 250 evo Raıd,1 adet de 250 küsur OCZ var.Call of Duty Infinite Warfare yükledim 70 Gb yer tutuyor.3 oyunda bir SSD doluyor zaten.

Hocam yanlışın var, senin anakart'ta 3 tane m2 slotu var, 2 tanesine m2 ssd koyarsan hiç bir şey kapanmıyor, ancak 3. m2 ssd'yi takarsan sata 5-6 iptal oluyor...

MSI Z270 M7 Hata Kodu 00 Yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 30 Ocak 2017; 19:4:34 >

• Lacano kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam kurulumla çok uğraştığım için dikkatli okuyamamıştım. Haklıymışsın.Onay da geldi hediye için. Demek ki 3. M2 SSD'yi takamayacam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galactus -- 31 Ocak 2017; 1:19:21 >
    hayırlı olsun
  • wascure kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Merhaba konu horlıcak sanırım ancak bende msi m5 aldım ancak hata gösterge panelinde sürekli kodlar değişiyor sanırım doğru bir şekilde kullanmıyorum cpu arttıkça paneldeki rakamlar artıyor bunu nasıl düzeltebilirim?
  • LaoBaLi kullanıcısına yanıt
    O artıyor dediğin rakamlar işlemci sıcaklığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

O artıyor dediğin rakamlar işlemci sıcaklığı.
    peki hocam onu biraz araştırdım ve rahatladım i7700K kullanıyorum macun yeni olmasına karşın Pubg gibi oyunlarda 70-72 yi görüyorum sizce bu normal midir standart kullanımda ise 40-50 arası gidiyor
  • LaoBaLi kullanıcısına yanıt
    Oyunda için +70 fazla min vcore bulup onda kullanmalısın autoda bırakırsan durum böyle olur.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.