Şimdi Ara

MSI Z270 M7 Hata Kodu 00 Yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herşeyi kurdum. Herşey düzgün çalışıyor görünüyor ama ekrana görüntü gelmiyor, mouse klavye çalışmıyor. Bir yerde Z170 için bir çözüm gördüm,onu uyguladım. BIOS sürümünü indirdim, flash belleğe ismini MSI.ROM olarak değiştirip kopyaladım ve Flashback USB girişine taktım. Ardından anakart üzerindeki flashback tuşuna bastım.Bir süre işlem yapıp restart yaptı ama sonuç değişmedi.Ne yapacam bilemiyorum.

• hocam konu hakkında bir bilgim yok ama birşey sormak istiyorum bu ssd hediye kampanyasına başvurdunuz mu olumlu olumsuz dönüş oldumu o konuda ?
  • ilk başvuranlardan biriyim. 12 günü geçti.Facebook sayfasında "merak etmeyin takip ediyoruz" demişlerdi. Bugün adınız kayıtlarda görünmüyor dediler:( Kart da çalışmıyor zaten.
  • Merhabalar

Hata kodunu dogru yazdiginizdan emin olun cunku Z270 Gaming M7 Error code 00'in karsiligi bulunmuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Merhabalar

Hata kodunu dogru yazdiginizdan emin olun cunku Z270 Gaming M7 Error code 00'in karsiligi bulunmuyor

Merhaba.Resmi koyuyorum.Z170'lerde de oluyormuş aynı sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kitapçığı yokmu anakartın. Z170 m7 sahibiyim. 00 diye bir hata yok onda D0 var oda Cpu ile alakalı. Kitapçığını bir kontrol et istersen.
  • Kitapçığı netten indirerek baktım Hatan bu olsa gerek :(Pdf dosyasında 51. sayfada)

CPU Temperature
    00 - 99 Displays current CPU temperature after the system has fully booted into the OS.
  • Kitapçıktaki gibi Rami önce b2 slotuna takın ve tek ram takılı halde deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • white_power kullanıcısına yanıt
    GIRRR! CPU POWER'ı gevşek takmışım. Fanın ve koca zırhın arkasında kalmış. Bu CPU POWER 8 pinin yanında 4 pinli bir giriş daha var .Onu da takmak zorunda mıyım? Diğer ATX Power'da 24 pinli giriş takılı zaten.Hep Asus kullandım bu kart biraz farklı.
  • Şu sağdaki 4'lü güç girişini diyorum.Onsuz da çalışıyor sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galactus kullanıcısına yanıt
    yanlış hatırlamıyorsam o 2. bağlantı sli yada cfx yapılırsa ilave 75W'lık güç sağlamak içinmiydi neydi, neyse yalan olmasın, kitapçığın 35. sayfasında "anakartınızın stabil çalışması için bu bağlantıları yapın" demiş, yapın yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galactus

ilk başvuranlardan biriyim. 12 günü geçti.Facebook sayfasında "merak etmeyin takip ediyoruz" demişlerdi. Bugün adınız kayıtlarda görünmüyor dediler:( Kart da çalışmıyor zaten.

selam ssd basvurunuz sonuclandi mi acaba ? bende m5 alacaktim mesajinizdan sonra vazgeciyorum sanirim
  • sorununuzu detaylı olarak info-tr@msi.com 'a attınız mı?
  • o güç girişini de bağlayıp denesenize bir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

ilk başvuranlardan biriyim. 12 günü geçti.Facebook sayfasında "merak etmeyin takip ediyoruz" demişlerdi. Bugün adınız kayıtlarda görünmüyor dediler:( Kart da çalışmıyor zaten.

selam ssd basvurunuz sonuclandi mi acaba ? bende m5 alacaktim mesajinizdan sonra vazgeciyorum sanirim

Ben başvurdum başvurum kabul edildi. Ama ürünleri zaten diğer ayın 15 inine kadar göndeririz yazıyorlardı. Birde sanırım talep çok olmuş bu akşam 23:59 da bitiyor fatura kesim süresi (6 sına kadarda başvuru süresi ama siz yinede alel acele almadan bir göz atın).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darksun80 -- 27 Ocak 2017; 17:46:18 >
    Aynı soruyu ben bir gün önce sormuştum, takmış olduğunuz 8 pin yeterlidir.Güle güle kullanın.Bende z270 titanium aldım. Kasanın tepesine monte ettiğim
    h100i v2 su soğutma donanımının fan'ı senin fotoğrafını çekmiş olduğun noktayı komple bloke ediyordu.Bende ne yaptım ? Radyatörü iki ana vida ile sabitledim diğer vidaların geldiği noktalardan eski naylon gitar teli ile imanına kadar sıktım 8 pin takarken biraz sıkıntı oldu ama 4 pin için bayağı zor bir durum oluştu. Enteresandır powerda fazla 4 pin kablosu kalmadı lol :)

Edit: Ben donanımı takip windows format attıktan sonra sürekli yeni bir usb aygıt takılıp çıkarılıyor gibi ses geliyor çok sinir bozucu. Akşam kısıtlı zamanda sorunu halledemedim. Bu gün msi anakart driverlerini güncelleyeceğim işallah bir çare bulurum. Benzer bir sıkıntı daha önce yaşayan oldumu arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chagotta -- 28 Ocak 2017; 14:52:2 >

• Chagotta kullanıcısına yanıt
    Selam,
    4,lü pini takmadan sistemi kapatmak içimden gelmedi.Günlerce öyle açık durdu. Evde binlerce kablo,edevat çıktı.Amma biriktirmişim.Sonra internete baktım.Konya sokakta bir firmada gözüküyordu.Berbat bir kalabalığa arabayla girdim. 1 saat park yeri aradım. Firmaya gittim hemen yok dediler.Ama internet sitenizde görünüyor dedim. Oraya bakma dedi. Her dükkana sordum yaklaşık 3-4 saat. En sonunda Kızılayda 20 yıllık bir bilgisayarcım vardı.Gel Tolga elimde o parçadan var.Öbür çıkışını da hallederiz dedi.5 dakkada ve bedavaya halletti sağolsun.Bu aralar firmalar ya çok iyi para kazanıyor herhalde,hiç insanın yüzüne bakmıyorlar. Neyse kabloyu taktım. Şimdi içim rahat.Canavar gibi çalışıyor.
    Bende de ses geliyordu. Blu ray driverda kurulum CD'si varmış.Ondan ses geliyordu sanki eski hard disk çalışıyormuş gibi.
  • quote:

quote:

Sağolsun MSI Turkiye ilgileniyoruz dedi.MSI mesaj atmış onlara.Kesik bar kodlu ve kutulu resmin eksik olduğunu söylemişler.Bana haber vermemişler günlerce.Resmi çekip yolladım.Ama hanzo Vatan Z270 yazısının üstüne güvenlik stickerı yapıştırdığı için kabul etmediler resmi.MSI Türkiye sorun olmaz demişti. Neyse sökebildim çıkartmayı.Tekrar yolladım fotoyu.Ama korkuyorum onların örnek resmindeki gibi elimi kutunun üstüne yapıştırmadığım için fotoyu gene kabul etmeyecekler diye.Bir de Taiwan'da yeni yıla mı ne girecekleri için çalışmayacaklar dedi MSI Türkiye. Çok basit bir şeyden alamadım henüz hediyeyi.Umudum da yok açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darksun80

quote:

quote:

Ben başvurdum başvurum kabul edildi. Ama ürünleri zaten diğer ayın 15 inine kadar göndeririz yazıyorlardı. Birde sanırım talep çok olmuş bu akşam 23:59 da bitiyor fatura kesim süresi (6 sına kadarda başvuru süresi ama siz yinede alel acele almadan bir göz atın).

Kutu ve barkod resminiz bire bir örnekteki gibi miydi? Elimi kutuya değdirmedim barkodu kapatıyor diye.

Benim ssd geldi.Elinizin kutuya değmesine gerek yok.Bir günde cevap gelmişti onaylandı diye.Kesik seri nosu ve kutunun kesilmiş kısımlı fotosu aynı karede olacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.