Şimdi Ara

MSI X570 GAMİNG EDGE - RGB Bağlantısı Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gamepower Warcry kasa toplaradım ve içerisinde xigmatech AT120 ARGB fanlar kullanıyorum.Şuan fan kutusundan çıkan modül ile bunları kontrol ediyorum.

Ben bu fanları anakarta bağlayarak MSI Mystic Light üzerinden kontrol etmek istiyorum.

Şuan Kasanın Hali ;

Fanların ortak bağlandığı modül

;MSI X570 GAMİNG EDGE - RGB Bağlantısı Hk.

Modülden Çıkışlar Şu Şekilde ;

Anakart Üzerinden Yaptığım Bağlantı;

sorun bağlantıda mı? Yoksa bundan sonra yazılımsal mı ilerlemem lazım ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

• Eldeki modül çıkış veriyor mu? Veya 3 kabloyu 1 RGB kablo dönüştürücü denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Eldeki modül çıkış veriyor mu? Veya 3 kabloyu 1 RGB kablo dönüştürücü denediniz mi?
    Tam anlayamadım ne demek istediğinizi.ilk defa bu işlerle uğraşıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizlion

Tam anlayamadım ne demek istediğinizi.ilk defa bu işlerle uğraşıyorum

Alıntıları Göster
    Fanların kablosunu sizin modül tek bir sinyale dönüştürüyor. Sizin sıvı soğutma veya fan setinden kablo birleştirme seti çıkmadı mı?

Aynı bunun gibi:https://www.hepsiburada.com/akasa-3-x-adreslenebilir-rgb-led-coklayici-ve-uzatma-kablosu-50-cm-ak-cbld07-50bk-p-HBV00000N8MLD?magaza=Teknobiyotik&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjwybD0BRDyARIsACyS8muM8UAYMd-znI28NM9k98ker2mXxJC4Auy6dzLBZK6RgUVkAjVBqT8aAoplEALw_wcB

• Modülden çıkış diye attığım resimde mevcut.modül tek bir yere topluyor.modüldende 3pinli çıkış var

• JRAİNBOW2'ye değil de JRGB2'ye takmayı deneyin. Ayrıca anakartta detaylı kullanma kılavuzu da vardı.Aynı şekilde kasadan da kılavuz çıkması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evoturk

JRAİNBOW2'ye değil de JRGB2'ye takmayı deneyin. Ayrıca anakartta detaylı kullanma kılavuzu da vardı.Aynı şekilde kasadan da kılavuz çıkması lazım.
    Deiğiniz jrgb2 4 pin.araştırmama göre aralarında 12v ve 5v fark var.ve 4 pin adreslenebilir değil.ana karta takmakta değil.anakarta gelene sorun var

• Yokmu yardımcı olabilecek bir babayiğit :)

• Bağlantı şekliniz doğru görünüyor. Çalışması gerek anakarttın argb portunda sorun olabilir mi ? T.akipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Bağlantı şekliniz doğru görünüyor. Çalışması gerek anakarttın argb portunda sorun olabilir mi ? T.akipteyim
    Ne gibi bir sorun olabilir ki anlam veremedim.2 port var 2 portta aynı anda sorunlu olabilir mi?

• denizlion kullanıcısına yanıt

Çözüm bulabildiniz mi aynı sorun bende de var?

• hulusi kullanıcısına yanıt

Evet Hocam Çözümü buldum

Anakartı değiştirdim :D anakarttan o işin olmasının sıkıntılı olduğunu anladım ,tüm sistemi corsair icue kurdum kafam rahat :d

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.