Şimdi Ara

MSI X470 Anakartta Voltajı ayarlayak OC Yapabilen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • X470 Gaming Plus anakartta Core Performans Boost seçeneğini "enabled" yaptığım zaman işlemcim 3,60 Ghz den 3,90 oluyor. Ama VCore 1,45 Volta kadar yükseliyor. OC'siz en fazla 1,28 volta kadar yükseliyor. OC yapıp Voltajı kontrol altında tutabilen var mı? AMD işlemciler için söylüyorum.
    MSI X470 Anakartta Voltajı ayarlayak OC Yapabilen var mı?MSI X470 Anakartta Voltajı ayarlayak OC Yapabilen var mı?

• Bios update ile voltage offset ayarı geldi msi anakartlara oradan negative offset ayarlayarak deneyebilirsiniz.
  • VoicesOfTheDead kullanıcısına yanıt
    Az önce denedim bu özelliği. Offset değeri olarak 0,1175 e kadar girebildim. Onda da 1,34 e kadar voltaj yükseliyor. Biraz daha düşürebilmek için 0,1375 yaptım. Görüntü gelmedi.
    Belki 0,12 gibi değer girerek 1,32 v. maksimum yapalabilir ama yine çok.
    Yeni güncellemeleri beklemek gerek.
  • düzgün17 D kullanıcısına yanıt
    Çözümü Ryzen Master ile buldum. Oyuna gireceğimde ordan işlemci frekansını ve voltajını yükseltiyorum.
  • düzgün17 D kullanıcısına yanıt
    hocam pc kapatıp açınca ryzen master kendini defaulta alıyor. sizde de böyle mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet öyle. PC yi her açtığımda oyun oynayacaksam Ryzen Mastere yeniden çalıştırıp ayarlıyorum. Ayarladığınız voltajda sabit kalıyor. Bu nedenle Master proğramının defaulta geçmesi daha güvenilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.