Şimdi Ara

MSI RX470 8GB GDDR5 YARDIM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI RX470 8GB GDDR5 almayı planlıyorum, Amd FX 6300 ile darboğaz yaratır mı ? İşlemcimi şu an değiştiremeyeceğim.

• Darboğaz olucagini sanmam ama yinede bir intel işlemci yada fx 8300 gibi islemcilerle daha uyumlu olucagini düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Online oyunlar haric problem yasamazsın. İslemcide masraf yapma cok bir fark olmayacaktır. Hatta bana sorarsan 470 in 4gb lık modellerinede yonelebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaRdWaReMaNiaC

Online oyunlar haric problem yasamazsın. İslemcide masraf yapma cok bir fark olmayacaktır. Hatta bana sorarsan 470 in 4gb lık modellerinede yonelebilirsin.

Cevap için teşekkürler. Fakat çok sık online Rainbow Six Siege oynuyorum. Şuan HD 7770 1GB ekran kartım var. Oyunda grafik ayarlarında GPU ram kısıtlı uyarısı veriyor. Aslında bu kart ile High ayarlarda oynayabiliyorum. Masraf yapmamak adına daha çok FPS ve akıcılık için custom ayarlar ne olmalı ? Neleri kapatıp en üst düzey verim alabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Veya RX470 almam şart mı artık ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Neverdies -- 7 Eylül 2016; 13:06:38 >
  • Butceniz varise gtx 1060 6gb ıda ciddi anlamda dusunmenizi oneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaRdWaReMaNiaC

Butceniz varise gtx 1060 6gb ıda ciddi anlamda dusunmenizi oneririm.

RX 470 4 GB benim işlemci AMD FX 6300 ile daha uyumlu olmaz mı ? 1060 beni biraz aşıyor.
  • RX 470 ister istemez her oyunda yapmasa bile özellikle GTA V gibi işlemci katili oyunlarda darboğaz yapabilir diye düşünüyorum.
  • Witcher ve GTA gibi oyunlarda işlemci yuku yuksek oldugu icin bazen cozunurluk arttırarak daha dusuk kalite ayarlarından yararlanmak daha faydalı olabiliyor. 6gb 1060 alırsanız 1440p ye cozunurlugu cekip islemci uzerine dusen yuku azaltabilirsiniz. Buda size kose yumusatma uzerinden binen yuku yuksek cozunurlukle kompanse etmenizi saglayacaktır.
  • Bende MSI RX470 GAMING X 4GB aldım (yolda) ve benimde işlemcim FX-6300 @4.0ghz. Pek darboğaz yapacağını sanmam fakat arkadaşların dediği gibi online tabanlı oyunlarda bir miktar yapabilir.

Ayrıca 4-8 GB olayına gelecek olursak kesinlikle 4 GB alın çünkü CF dışında RX 470 kesinlikle 8 GB belleğin hakkını veremez. 4 GB RX470 için ideal yani 8 GB olması 1 fps dahi fark yaratmaz
  • Online ve strateji oyunları haricinde, FX6300'le tüm oyunları rahat rahat oynarsın. Online oyunlarda sıkıntı yaşarsan biraz voltajla işlemcinin frekansını yükseltirsen iyi olur. RX470 yerine, üzerine biraz daha ekleyip RX480'de alabilirsin:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-rx480-8gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html
  • Arkadaşlar,

Tüm cevaplar için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.