Şimdi Ara

MSI RX 470 GamingX 4GB vs ASUS GTX 1060 DUAL 3GB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni ekran kartı almayı düşünüyorum. Bütçe max 900. Msi Rx 470 GamingX 4GB almayı düşünüyordum sonra karşıma ikinci bir kart olarak Asus Gtx 1060 Dual 3GB çıktı.Tabiki 1060 daha güçlü duruyor rakibi 480 çünkü. Bu kartın normal 1060lardan ne farkı var hızı mı düşürülmüş ?Bide vram i de 470 ten az. İki kart arasında 80Tl fark var.Görüşlerinizi bekliyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-rx470-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx1060-gddr5-3gb-192bit-nvidia-dual-geforce-dx12-ekran-karti.html

Edit: Asus GTX 1060 Dual 3GB nin fiyatı biraz artmış herhalde baktığım zaman indirimdeydi. Aralarında ki fark 120Tl kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheEB -- 3 Nisan 2017; 18:44:15 >

• Tavsiyem RX 470 olacaktır indirime girmiş ürün bugün gidip bizzat inceledim ürünü msi'in fan teknolojisinden bahsetti bana arkadaşım başta fan'ın biri terse döndüğünden bahsetti içindeki tozu temizliyormuş sanırım şaşırtıcı bir teknoloji ama güzel ısıya bağlı durumlarda çift fan aynı yönde kullanıyormuş öğrendiğim bunlar bana kalırsa rx 470 daha iyi fps olarak arada fazla fark olucağını zannetmiyorum ama kullanan arkadaşlar daha iyi bilir.
  • Msi kalitesi tartışılmaz zaten çok kaliteli keza Asus ta öyle. Bu modelde msi nin gamingx modeli olduğu için almayı düşündüm. Ama birkaç inceleme gördüm 1060 3GB olmasına rağmen biraz önde.Edit: Hatta 480 i bile geçiyor.Açıkçası şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheEB -- 1 Nisan 2017; 21:36:6 >
  • yani hemen hemen 10 fps var aralarında tabi baştaki oyunu bilmiyorum :) 2 side kalite seçmek zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaddro

yani hemen hemen 10 fps var aralarında tabi baştaki oyunu bilmiyorum :) 2 side kalite seçmek zor

Aynen
  • fiyat farkı 100 tl gibiyse 1060 almanız daha iyidir. Zaten 480 in karşılığıdır. Fiyat farkı 200 tl ve üstüyse ucuz olanı alınız. Performans kaybı cebinize para olarak dönecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senmurw

fiyat farkı 100 tl gibiyse 1060 almanız daha iyidir. Zaten 480 in karşılığıdır. Fiyat farkı 200 tl ve üstüyse ucuz olanı alınız. Performans kaybı cebinize para olarak dönecektir.

Bende öyle düşünüyorum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: pc.kolog

quote:

fiyat farkı 100 tl gibiyse 1060 almanız daha iyidir. Zaten 480 in karşılığıdır. Fiyat farkı 200 tl ve üstüyse ucuz olanı alınız. Performans kaybı cebinize para olarak dönecektir.

bende bir rx470 kullanıcısı olarak hemfikirim eğer 1050ti ile rx 470 arasında kalsaydınız rx470 düşünmeden önerilirdi zaten Ama arasında kaldığınız kart birbirine muadil değil.gtx 1060 %15 gibi ileride bir kart
  • quote:

Msi kalitesi tartışılmaz zaten çok kaliteli keza Asus ta öyle. Bu modelde msi nin gamingx modeli olduğu için almayı düşündüm. Ama birkaç inceleme gördüm 1060 3GB olmasına rağmen biraz önde.Edit: Hatta 480 i bile geçiyor.Açıkçası şaşırdım.

Arkadasim 3gb le dünya takilma yaşar git fanbotluğunu az ilerde yap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1060 3g 480in rakibi falan değil. 480in rakibi 1060 6g

1060 3g ile bazı oyunlarda vram darbogazi yaşarsın. Rx 470 alınmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 1060
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamiryo87

quote:

quote:

bende bir rx470 kullanıcısı olarak hemfikirim eğer 1050ti ile rx 470 arasında kalsaydınız rx470 düşünmeden önerilirdi zaten Ama arasında kaldığınız kart birbirine muadil değil.gtx 1060 %15 gibi ileride bir kart

Fiyat olarak karşılaştırdım hocam yoksa 1060 ın rakibi 480 orasını biliyorum. Fiyat olarak yakın oldukları için sordum zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

quote:

Msi kalitesi tartışılmaz zaten çok kaliteli keza Asus ta öyle. Bu modelde msi nin gamingx modeli olduğu için almayı düşündüm. Ama birkaç inceleme gördüm 1060 3GB olmasına rağmen biraz önde.Edit: Hatta 480 i bile geçiyor.Açıkçası şaşırdım.

Fan boyluk yaptığım falan yok arkadaşım en son yapacağım şey. Testler yukarda sende görüyorsun birçok sitede araştırdım. Fiyat farkı 80 Tl kadar olduğu için sordum zaten 1060 ın rakibi 480 orasını biliyoruz. 470 almayı düşünüyordum önceden.

• Edit: Asus GTX 1060 Dual 3GB nin fiyatı biraz artmış herhalde baktığım zaman indirimdeydi. Aralarında ki fark 120Tl olmuş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

quote:

Fan boyluk yaptığım falan yok arkadaşım en son yapacağım şey. Testler yukarda sende görüyorsun birçok sitede araştırdım. Fiyat farkı 80 Tl kadar olduğu için sordum zaten 1060 ın rakibi 480 orasını biliyoruz. 470 almayı düşünüyordum önceden.

tamam al 9000 fps alırsın

• Gtx1060 3gb da olsa Rx470 den daha fazla fps alacağı kesin

• 1060 gücünde bir kartın 3 gb olması zaten KOMPLE FİYASKO'dur

470 1 gb ram fazlası nedeniyle tercih sebebi olur .

Çünkü Vram yetmediğinde yaşanan sıkıntı karttan sizi bezdirir
  • 1060 4/1 daha hızlı.

• quote:

Niye tartışılmasın?Recep Baltaş ağzını bırakın bence.

Asus bir ara amd tarafında pek iyi değildi.

Msi dediğin marka da 300 liralık anakartı kırmızıya boyayıp gaming diye 2 katı fiyatına satıyordu.Gerçi bunu hala yapıyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Greggs

quote:

Niye tartışılmasın?Recep Baltaş ağzını bırakın bence.

Asus bir ara amd tarafında pek iyi değildi.

Msi dediğin marka da 300 liralık anakartı kırmızıya boyayıp gaming diye 2 katı fiyatına satıyordu.Gerçi bunu hala yapıyor olabilir.

Asus ta öyle yapmıyor mu hepsi aynı şey. Düne kadar msi markası nı bilen yoktu adamlar gaming serisini çıkardı neredeyse Asus u yakaladı. Kullanan biri olarak çıkardığı ürünler gayet kaliteli.Genelde Msi markaları Asus a göre biraz daha ucuz olduğu tercih ediliyor. Rekabet her zaman iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheEB -- 4 Nisan 2017; 23:58:58 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.