Şimdi Ara

MSI R9 390 ISINMA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşta bir sıkıntı var ama olay şu ki, bugüne kadar gördüğüm olay hep aynı.

Aynı partnerler olmasına rağmen Nvidia ' da daha az sıcaklık değerleri görülüyor, bu bir tesadüf felan değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

94 derece karta normal voltaj dusurun demek neyin kafasi adam oc yapmamiski voltaj dusursun target dusursun hadi dusurdu ozamanda clock dusmiycekmi

Hocam fanlarin calisip calismadini devir artirip artirmadini gozle konrol edin msi ab gibi bir programla fani 70 derecede %70 gibi ayarlayip deneyin 75 leri geciyosa yan kapak acik deneyin yan kapak acikken sicaklik duserse kasaya fan takviyesi yapin 94 derece anormal bi deger okadar pc ekran karti gecti elimden 94 derece hic gormedim osd de

Sorduğunuz sorunun cevabını bilmeden soruyorsunuz. Powertune kart monitör yazılımı, kartın voltajına bakmıyor. Poole Frenkel Etkisi adının takıldığı etkinin tarif ettiği olgu, sıcaklıkla elektronik aygıtların direncinin düşmesi, daha çok akım geçirmesi ve daha çok ısınmasını özetliyor. Voltaj düşürmek de burada devreye giriyor, katlanarak ısınmanın önüne geçiyor. 50 derecede ile 60 derecede çalışan bir ekran kartının bile arasında 30-40 watt güç tüketimi farkı olabiliyor bu üst sınıf performans kartları için.

• 75 dereceyi geçmemesi lazım bence bi servise gönderin o kadar olmaması gerekiyo
  • Dışarısı 35 derecenin üstünde normal oda sıcaklığı klima yok ekran kartı geldiği gibi özel fan ayarı yok yani 60 dereceye kadar fanlar çalışmıyor sonra başlıyor ve bu şekilde gta 5 ultra bol çimenli bir mekanda sıcaklık 73 derece fan hızı ise %56 da bu civarda takılıyor sizin kasanın hava akışında sorun olabilir.
  • ayni sorun bende de vardi. msi r9 390 ile gta v hersey ultra 94 dereceyi buluyordu fps 60 vsync ile. msi afterburner ile power limiti -50ye getirdim.(en dusuk secenek) ayarlar yine ultrada. fps yine 60 (vsync acık) fakat derece 94ten 83e dustu. bi de termal macun uygulayacagim yakın zamanda. google da arastirdim msi r9 390dan çeken çok. termal macun ile 90 kusurden 75e indiren olmusbu kartı. haftaya da macununu degistirecegim. bakalım o zaman nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 11 Şubat 2018; 10:19:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxou

ayni sorun bende de vardi. msi r9 390 ile gta v hersey ultra 94 dereceyi buluyordu fps 60 vsync ile. msi afterburner ile power limiti -50ye getirdim.(en dusuk secenek) ayarlar yine ultrada. fps yine 60 (vsync acık) fakat derece 94ten 83e dustu. bi de termal macun uygulayacagim yakın zamanda. google da arastirdim msi r9 390dan çeken çok. termal macun ile 90 kusurden 75e indiren olmusbu kartı. haftaya da macununu degistirecegim. bakalım o zaman nasıl olacak.

Dostum msi twinfrozer v de fanlar ters döner ve 60dereceden sonra aktif olur. Kart 60derece olmadan fanlar çalışmaz. Ve oyun içerisinde vsync açmadan oyna sana tavsiyem. Yâri yarıya fps artıyor vsync ile uğraşma kapat öyle oyna tertemiz. Bende msi r9 390 var 3-4 yıl oldu alalı. Geçtiğimiz günlerde Asus xg258q aldım freesync ile oynadığımda daha önce hiç almadığım kadar zevk alarak oynuyorum artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 msi r9 390 da bende var. Kartı 2. el aldım 84-85 derece civarı çalışıyordu. Termal macunu değiştirdim.Sıcaklık 78 e düştü.Ayrıca gpu asic değeri
    bende iyi çıktı -50 mv undervolt yaptım bu şekilde 1075 mhz stabil görüntü bozulma olmaksızın kullanıyorum sıcaklıkta 72-73 derecede 200 210 watt güç tüketimine düştü ayrıca.
    Undervolt yaparak sıcaklık ve tdp yi düşürmeyi deneyebilirsiniz tabiki grafiklerde bozulma olmayana kadar.Power limiti düşürmek performansı düşürür
    ayrıca gpu da daha düşük hızlarda çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Darth Vader

quote:

ayni sorun bende de vardi. msi r9 390 ile gta v hersey ultra 94 dereceyi buluyordu fps 60 vsync ile. msi afterburner ile power limiti -50ye getirdim.(en dusuk secenek) ayarlar yine ultrada. fps yine 60 (vsync acık) fakat derece 94ten 83e dustu. bi de termal macun uygulayacagim yakın zamanda. google da arastirdim msi r9 390dan çeken çok. termal macun ile 90 kusurden 75e indiren olmusbu kartı. haftaya da macununu degistirecegim. bakalım o zaman nasıl olacak.

Dostum msi twinfrozer v de fanlar ters döner ve 60dereceden sonra aktif olur. Kart 60derece olmadan fanlar çalışmaz. Ve oyun içerisinde vsync açmadan oyna sana tavsiyem. Yâri yarıya fps artıyor vsync ile uğraşma kapat öyle oyna tertemiz. Bende msi r9 390 var 3-4 yıl oldu alalı. Geçtiğimiz günlerde Asus xg258q aldım freesync ile oynadığımda daha önce hiç almadığım kadar zevk alarak oynuyorum artık

hocam vsync olmadan 100fps de alsam vsync ile daha akici ve guzel geliyor. mesela gta 75-80fps veriyor ama sanki 40fps gibi geliyor gozume

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

hocam vsync olmadan 100fps de alsam vsync ile daha akici ve guzel geliyor. mesela gta 75-80fps veriyor ama sanki 40fps gibi geliyor gozume

Valla hacı 1ms 240hz monitör olunca heryerden kısıp fps arttırmaya bakıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla hacı 1ms 240hz monitör olunca heryerden kısıp fps arttırmaya bakıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kasaya 5 tane aerocool dead silence 12cm fan taktım. arctic silver 5 macu nsurdum msi r9 390'a pubg oynarken oyunu açtığım anda 94 dereceye çıkıyordu. ve daha afzla artmasın diye saat hızlarını 1050mhzden 500lere kadar düşürüyordu. şuan 69-72 arasi git gel yapıyor sıcaklık. bekleme sıcaklığı ise 65 dereceden 48 dereceye düştü. fan hızı otomatik. yani hiç dönmüyor bu sıcaklıkta ekran kartı fanları. eger 100%e getirirsem bekleme sıcaklıgı 35 derece oluyor. beklediğimden de iyi oldu.

100%fan beklemede
     MSI R9 390 ISINMA

%0 fan beklemede
     MSI R9 390 ISINMA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 26 Ağustos 2018; 8:54:31 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.