Şimdi Ara

MSI R9 280 TwinFrozr - 1920x1080 Çözünürlükte Titreme Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Konu başlığındaki ekran kartına sahibim.Yanılmıyorsam driver versiyonum 14.9. Sağ tıklayıp çözünürlükten 1920x1080 yaptığımda ekranda titreme oluyor ve tamamen ekranı doldurmuyor. Problem ne olabilir ? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum..

• ccc'den resimdeki yere gel o secenekleri sec ya da secmeden dene.

cozum olmazsa su secenege gel resimdeki gibi yap tam oturma sorunu cozulecektir bunlarin biriyle ve titreme de zaten tam oturmadigi icin o da cozulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 20 Ekim 2014; 11:59:01 >

• Şu an iş yerindeym. Eve gidince dediklerinizi yapıcam. Peki bu sorun ekran kartının 1920x1080 de zorlandığından mı oluyor yada önerdiğiniz ayarlar kartı zorlarmı ? Ayrıca problem ekrandan kaynaklı olabilirmi.ekranım 21.5" benq lcd monitor. HDMI'dan görüntü alıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert2091

Şu an iş yerindeym. Eve gidince dediklerinizi yapıcam. Peki bu sorun ekran kartının 1920x1080 de zorlandığından mı oluyor yada önerdiğiniz ayarlar kartı zorlarmı ? Ayrıca problem ekrandan kaynaklı olabilirmi.ekranım 21.5" benq lcd monitor. HDMI'dan görüntü alıyorum..

ekran kartinin zorlanmasi degil de amd'de cok gorulen bir durum cogu kiside oluyor artik hdmi bagliyoruz diye mi oluyor otomatik algilayamiyor mu bilemiyorum ama amd'nin yazilim sorunu olabilir donanimsal bir yetersizlik ya da hata yuzunden degildir diye dusunuyorum bayadir olan bir sey cunku.
  • Söyledikleriniz aklımdan geçenlerle örtüşüyor ama yine de sormak istedim. İlginiz için teşekkür ederim. Eve gidip söylediklerinizi deniyeceğim..
  • Yok hocam. İlk dediğinizi yaptım gpu yu ykselt e basıp tamam der demez mavi ekran geldi. Yani bnm ekranımın uyk modu mavi ondan mavi ekran geldi hata gelmedi. PC'ye res attm olmadı. 2.resim de sizin dediğiniz gibi. Hala titreme sorunum devam ediyor...
  • o zaman son deneyebilecegin bir sey kabloyu degistirebilirsin ya da giris yontemini degistirebiliyorsan bir de oyle denersin donusturucu de olabilir.7000 serisi kartlarda titreme gorulebiliyor ama genelde 7850 bazen 7870 modelinde goruluyor ama ben nette 7790 modelinde de bir kere gormustum bu durumu simdi de 280'de var diyorsun ama titreme nasil oluyor cunku 7850 modelinde siyah renkte oluyor senin dedigin titreme daha farkli bir sey mi her zaman mi oluyor?
  • Çok saçma gelecek ama ekranınızın yanında hoparlor - subwoofer - elektrik prizi hertürlü elektrikli cihazı kaldırıp monitörü hdmi yerine varsa dvi yoksa vga çıkışından bağlarmısın?

Not: Dvidan bağlaman görüntüde kalitesizliğe neden olmaz aynı kaliteyi verecektir sana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 22 Ekim 2014; 11:39:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

o zaman son deneyebilecegin bir sey kabloyu degistirebilirsin ya da giris yontemini degistirebiliyorsan bir de oyle denersin donusturucu de olabilir.7000 serisi kartlarda titreme gorulebiliyor ama genelde 7850 bazen 7870 modelinde goruluyor ama ben nette 7790 modelinde de bir kere gormustum bu durumu simdi de 280'de var diyorsun ama titreme nasil oluyor cunku 7850 modelinde siyah renkte oluyor senin dedigin titreme daha farkli bir sey mi her zaman mi oluyor?

Hocam çözünürlükten 1920x1080 i seçim tamam dediğimde direk titremeye başlıyor işte..

quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Çok saçma gelecek ama ekranınızın yanında hoparlor - subwoofer - elektrik prizi hertürlü elektrikli cihazı kaldırıp monitörü hdmi yerine varsa dvi yoksa vga çıkışından bağlarmısın?

Not: Dvidan bağlaman görüntüde kalitesizliğe neden olmaz aynı kaliteyi verecektir sana...

Hocam tam arkasında 2+1in amfisi ve amfi üzerinde wifi adaptörü var.ekranla amfiarasında 10 cm falan var. Önce bir amfiyi başka yere taşıyıp deniyeyim. Sonra olmadı dvi bağlantıyı denerim. Dvi'ın görüntüyü bozmayacağına eminmisiniz ?

• %100 eminim çünkü aynı teknolojiler hemen hemen hdmi kablodan fazladan ses veriside geçiyor adı üzerinde high definition multimedia interface :) Monitörün etrafındaki bu tip cihazlar hdmi bağlantılı yada vga bağlantılı monitörlerde böyle dalgalanma sorunları yapıyor eskiden tüplü monitörlerde durum daha beterdi yanına telefon koyamazdık :) dediklerimi yap ve dvi kablo ile monitörü bağla sorun düzelecektir görüntü kalitendende hiçbişey kaybetmeyeceksin :)
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Eve gidip deniyeceğim. Durumu size bildiririm..
  • Sonucu bekliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.