Şimdi Ara

MSI Professional Serisi 'PRXXX' Paylaşım Konusu (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
547
Cevap
3
Favori
50.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu fan sesi olayına buradaki şikayetleri okuduğumda dikkat ediyorum. Genelde yumuşak zemin üzerinde kullandığımda fan yüksek devirde çalışırken sert zemin üzerinde daha düşük devirlerde çalışıyor. Ama fan sesi hep var. Çok sessiz ortamda çalışanlar için önemli bir kıstas olabilir. Ama ben pek farketmiyorum açıkçası.
  • Valla fan olayını ben de hiç farketmiyorum. Anakart arızası olan eski PR300'ümde bile 2.-3. kademede çalışan fanın sesi pek rahatsız etmiyordu beni. Sanırım PR200'ün fan sesinin beni rahatsız etmesi için 0dB gürültülü bir ortamda, cihazın klavyesine vs.ne hiç elimi sürmeden ekranına bakıp durmam lazım ki, o sese de birkaç dakika sonra alışırım zaten
  • merhaba arkadaşlar

X3100 grafik kartının DX10'u desteklediği söyleniyor bilgisi olan varmı acaba?
  • http://www.notebookcheck.net/Intel-Graphics-Media-Accelerator-X3100.2176.0.html

Yukarıdaki linkte x3100 için features kısmında dx10 için "?" yapılmış ama ben destekiyor diye biliyorum.
  • şu ekran kartının ram den aldığı miktarı biz kendimiz belirleyebiliyor muyuz? Yoksa kendi kendine mi hallediyor hep?
  • quote:

Orjinalden alıntı: NePhThYs

şu ekran kartının ram den aldığı miktarı biz kendimiz belirleyebiliyor muyuz? Yoksa kendi kendine mi hallediyor hep?

Eski cihazımda bios'ta bununla ilgili bir kısım vardı. Cihazı yanında olanlar bios'u araştırabilirler.
  • pr320 siparişini perşembe günü verdim. yarın akşam elimde olacak inşaallah. en merak ettiğim wirelesin çekme alanı. arkadaşların notebookları ile karşılaştıracağım, okuldaki erişim noktasına göre nekadar uzaktan ağı algılayabilecek fark olacak mı?
  • slm arkadaşlar bende PR200 modeli var.Vista çıldırttı XP ye geçtim ama HD audio programında sorun var bir yere3 geliyor hata veriyor.Bir arkadaşta belirtmiş bulunamayan bir donanım var bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zafer_dinc

pr320 siparişini perşembe günü verdim. yarın akşam elimde olacak inşaallah. en merak ettiğim wirelesin çekme alanı. arkadaşların notebookları ile karşılaştıracağım, okuldaki erişim noktasına göre nekadar uzaktan ağı algılayabilecek fark olacak mı?

Sinyal alma gücü 15.4" lere göre daha düşük olabilir. Bu arada cihazı nereden aldın ve ne kadara maloldu?
  • wiarlesin cekme alanını arkadaşlarınla karşılaştırmanı tavsiye etmem. gecen gün arkadaşlarla otururken ben üç tene ağ buldum hepside birinci seviyede bulmuştu arakadaşın iki sene önce aldığı modelini hatırlamıyorum hp laptundan wiarlesi actım bakalım üçtane ağ bulabilecekmi diye bide baktım aman allahım ikisini full cekim gücüyle diyerinide üçüncu kademede buldu ousa benim pr200 üçünüde endüşük seviyede buldu şaşırdım
  • Bu kablosuz ağ bulma meselesi aslında cihazdan cihaza değişmemeli, yanlış mı biliyorum? Sonuçta hepsinin içinde Intel'in modülü var. Tıpkı Intel'in aynı işlemcisini kullanan bir markanın bilgisayarının daha hızlı, diğerinin daha yavaş çalışmayacağı gibi. (Ufak farklar değil, bariz farklardan bahsediyorum)

Belki laptopun kasasının kalınlığı, modülün kasa içindeki yerleşim şekli gibi nedenlerle sinyal gücü bir miktar değişebilir ama öyle ahım-şahım farklar olacağını sanmıyorum. Ağı yakaladı mı yakaladı işte, az-çok farketmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 26 Şubat 2008; 8:56:44 >
  • Slm arkadaslar
    Daha öncekı sayfalarda konusuldumu bılemıyorum pr200 modelınde mıkrofonu ses cıkarıo hareket ettırdıkce dıye sanırım kaldırdım:)Sımdı de nereden kuracagımı bılemıyorum.Goruntulu konusma olayında ne ses duyabılıorum ne de sesım gıdıyor karsı tarafa msn nın araclarından kur dıyorm kamerayı tanıyor fakat mıkrofon ıcın yok dıyor.
    Yardımcı olabılırsenız sevınırım .
    Denetım masasından fln ya da aygıt ynetıcısınden goremedım.Fakat hala mıkrofonun oldgu yere tıkladıgımda acıkmıs gıbı ses cıkarıyor:S
  • civcivx hocam modüller konusunda sonuna kadar haklısın ama gözardı ettiğin bir şey var: Modüllerin bağlı olduğu ve genelde monitörün arka kısmında gömülü olarak bulunan antenler. 15.4" veya daha büyük ekranlı monitörlerde daha büyük antenler kullanılabildiği için sinyal kalitesi daha iyi olabiliyor. Test ettim; onayladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfire -- 26 Şubat 2008; 13:40:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Marmor

Slm arkadaslar
    Daha öncekı sayfalarda konusuldumu bılemıyorum pr200 modelınde mıkrofonu ses cıkarıo hareket ettırdıkce dıye sanırım kaldırdım:)Sımdı de nereden kuracagımı bılemıyorum.Goruntulu konusma olayında ne ses duyabılıorum ne de sesım gıdıyor karsı tarafa msn nın araclarından kur dıyorm kamerayı tanıyor fakat mıkrofon ıcın yok dıyor.
    Yardımcı olabılırsenız sevınırım .
    Denetım masasından fln ya da aygıt ynetıcısınden goremedım.Fakat hala mıkrofonun oldgu yere tıkladıgımda acıkmıs gıbı ses cıkarıyor:S

Hocam mikrofonu nereden kaldırdığınızı hatırlıyor musunuz? Bence başlat menüsündeki ses ikonuna çift tıklayın ve mikrofon kısmında "sessiz" kutus işaretliyse kaldırın. Eğer sonuç vermezse "realtek hd audio driverı" tekrar yükleyin.
  • Hmm evet anten olayını atladım. Tabi ne kadar büyük kasa, o kadar büyük anten
  • sadecenotebook'dan aldım 12 taksitle 2106ytl. sinyal gücü büyük ekran notebooklara göre bir derece düşük yalnız pr320 de harici anten gişi var kullnılablir.
  • O küçük sarı soket wifi anteni için değil. Sonradan eklenebilen dahili DVB-T kartı için anten girişi.
  • ya bu pr200 e hiç xp kuran yokmu sata haline dönüşmüyor sata driver bulunmuyor bi sürü problem çıkıyor ...bilen yardımcı olsun lütfen
  • Ben xp kurmuştum fakat pr200'de. Forumda "xp sata" diye aratırsan nasıl kurulduğunu bulursun. Yalnız bir sorun çıkıyor: tanınmayan aygıt şeklinde. Bu olay sanırım robson memory davasından kaynaklanıyor. Xp'de bu özellik yok. Pr200'e ise var. Ama tam olarak emin değilim.
  • Professional serisinin ekonomik üyesi: MSI PR210

İşlemci AMD Turion™ 64 X2 TL60 İşlemci (2.0Ghz)
    Chipset Ati® RS690T + SB600 chipset
    Wireless Wireless AW-GE780 802.11b/g
    İşletimSistemi Windows Vista Home Premium TR
    "Ekran Çözünürlük" "12.1"" WXGA TFT Parlak LCD 1280x800 Çözünürlük"
    Bellek 2048MB DDR2
    Sabit Disk 160GB 5400rpm SATA
    Ekran Kartı ATI Radeon™ Xpress 1270 256MB paylaşımlı
    Optik DVD-RW Sürücü (Super Multi)
    Bluetooth Bluetooth
    Webcam 1,3 Megapiksel
    Ses MS-Sound uyumlu ses kartı, stereo hoparlör
    Modem-Ethernet 56K faks-modem, 10/100/1000 ethernet
    Portlar 4-1 Card Reader, 3xUSB 2.0 port, Express Card, Finger Print, HDMI
    Klavye-Mouse Türkçe Q Klavye, Touchpad Mouse
    Batarya 8 Hücreli Li-Ion
    Ağırlık 1.8kg
    Garanti 2 yıl garantili
    Ekstra- Hediye PR210 Çantası, MSI Mouse

1.099,00 USD + KDV

13-14 martta %15 avantaj fırsatı da var bu arada:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd72176

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.