Şimdi Ara

MSI Professional Serisi 'PRXXX' Paylaşım Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
547
Cevap
3
Favori
50.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Santarosa Core 2 Duo T7100 ;1.8 GHz ;800 MHz ;2MB
    2048MB (1GB ROBSON)DDR2 667 Mhz
    120 Gb
    128 MB o/b INTEL ( Paylaşımlı )
    12,1 "
    WXGA Crystalbrite LCD-Parlak ekran
    DVD SUPER MULTI
    Kart Okuyucu
    BlueTooth
    Kamera
    Ent parmak izi okuma
    Win Vista Premium Tr
    1,9 KG

http://global.msi.com.tw/html/popup/NB/PR200/Demo/index.html
    http://global.msi.com.tw/html/popup/NB/PR200/index.html

MSI PR300

Santarosa Core 2 Duo T7300
    2.0 GHz
    800 MHz
    2x2MB
    1024MB (1GB ROBSON)
    DDR2
    667 Mhz
    160 Gb 5400 RPM
    128 MB o/b
    INTEL ( Paylaşımlı )
    13.3 "
    WXGA Crystalbrite LCDParlak ekran
    DVD SUPER MULTI
    Wireless
    Kart Okuyucu
    BlueTooth
    Kamera
    Win Vista Premium Tr
    2,1KG

http://global.msi.com.tw/html/popup/NB/PR300/product-S300.swf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfire -- 13 Mart 2008; 13:34:14 >

• Bir miktat boyut farkı var ve bunlar pilsiz ağırlıkları. Pille aradaki fark da açılacaktır. Çantası ile zaten 2.5 kiloyu buluyor.
    Ekrana 30 dakika sonra alışıyorsun zaten. MSI'ın sitesinde anket var hangisini tercih edersiniz diye 12.1 ve altı daha çok tercih ediliyor. Apple hariç 13.3 ün piyasada çok tutunabileceğini zannetmiyorum.
    Ama diyorsan ki 13.3 daha büyük daha az ısınabilir,daha stabildir;bilemem,bakmak gerekir.
    Sonuç olarak hediyesi ile beraber bunu alırdım;

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=29618

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 3 Eylül 2007; 21:09:02 >

• ben birazda t7100 ile t7300 arasında kaldım. 7100 de 2MB 7300 de ise 4 mb cache var. bu performansı çok etkiler mi?
  • %5 etkiler.
    quote:

Orjinalden alıntı: coolfire

ben birazda t7100 ile t7300 arasında kaldım. 7100 de 2MB 7300 de ise 4 mb cache var. bu performansı çok etkiler mi?
  • iki ekrandaki notebooklarıda kullanmış biri olarak kesinlikle 13.3" olanı alırdım. İşlemci farkı da cabası olurdu.
  • Valla arkadaşım o zaman gideceksin ve bakacaksın,kıyaslayacaksın. başka yolu yok. bazen özellikler daha iyi olur ama aleti görürsün beğenmezsin görünüşünü , tek kriterin bu olur. Ben MSI s262'yi görünce kaçmıştım. Reddot design ödüllü olan da pr200. Ben de bu arada kalmıştım ama Acer TM6291 aldım. Çünkü 300 YTL fark vardı ve işimi görmeme yetiyor. Türkiye'de olsa TM 6292 alırdım. Ne için kullanacağına göre de karar ver.
    T7300 deki farkı sen hissetmezsin. Görünüşünü ve ağırlığını falan beğenmezsen bence tercih kriterin olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 4 Eylül 2007; 1:15:18 >
  • arkadaşlar, ben de 12 yada 13 " bir şey düşünüyorum ama henuz uygun bir tane bulamdım, bu msi bana pek guven vermiyo. bir de wireless, pil, dvi yada hdmi bağlantı, işlemci gibi şeyler çok önemli benim için. toshiba u300 ve apple lar fena deil ama karar veremedim henuz. bu konuda ne onerirsinz?
    dell in kasalarına ii deil, diyorlar ki ben de beğenmedim, lenovo özellik olarak limitli, asus da servis ve arıza olarak guven vermiyo yani seçmek baya zorlaşıyor.
  • Bu iki modeli hafta sonu ben de inceledim. Geçen yıl bir arkadaşıma 12.1 inçlik MSI almıştık. (S262 idi sanırım)
    O zaman 13.3" seçeneği yoktu ve bir üst seçenek olan 14.1"'i büyük bulduğum için bende de 12.1" eğilimi vardı. Ama o da ekran açısından sanki biraz küçük kalıyordu. Hafta sonu PR200 ve PR300'ü yan yana görünce, 13.3" olanın ideal olduğuna karar verdim, kendi açımdan. PR300 modelini almayı ciddi olarak ben de düşünüyorum.

Ayrıca bir ekleme olarak; sanırım PR300'de magnezyum kasa var, PR200'de yok. En azından MSI sayfasında PR200'de de vardır diye birşey belirtmemişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 4 Eylül 2007; 14:39:56 >
  • Hocam şimdi bir çavuş olarak yüzbaşıya cevap yazmak ne kadar doğru bilmem ama bu forumlardan fikir almış biri olarak ben de nacizane 7 yıldır notebook kullanan ve yeni 12.1 ekrana terfi etmiş biri olarak birşeyler yazayım dedim.
    Notebook almadan önce çok düşündüm Apple için. Sonrasın da bir baktım ki aslında sadece görünüşe para veriyorsun. Bazı programlar sorunlu ve windows da kuracaksın üstüne o programlar için. Macbook ların en ucuzu 2000 YTL idi ve 512 RAMi vardı. Şimdi normal bir bilgisayara daha iyi performans versin diye 1 GB Ram takıyorsun ve xp çalıştırıyorsun, içerik olarak (işletim sistemi ve görünüşü hariç) 1000 YTL etmeyecek düşük konfigurasyonlu Apple Macbook'a 2000 YTL veriyorsun (DVD-RW bile yok,benim 4 sene önceki laptop'ım ile aynı hala) içinde 512 RAM var. Görünüş ve grafik işleri için ideal. Öyle virüs yok sorunsuz falan diye hiç düşünme. Atıyorum mesela dünyada en az mor arabalar kaza yapıyordur çünkü mor araba sayısı az.
    Toshiba'nın aleti güzel. HDMI var mı bilemem. Toshiba iyidir ama o makine 2000 doları geçiyor. O kadar param olsa Sony alırdım.
    Acer fiyat/performans olarak en iyilerdendir ve yeni kasaları güzel.
    Tüm küçük ekranlarda ekran kartı sorunu var tabi ki. Paylaşımsız iyi sayılabilecek zor bulunuyor.
    LG ekran ve kasa kalitesi olarak Sony'den sonra bence en iyisi. LG z1-art modelini görmüştüm,aklım kalmıştı.LG'yi yabana atma,Toshiba'dan daha iyi ve daha ucuz bile olabilir.
    Elinde de çok fazla seçenek yok aslında ama son dönemde küçük ekran sayısı nispeten arttı ve eminim gitgide daha fazla satılacak. İnsanların PSP'de oyun oynayıp,cep tlf.da film izleyip, nete girdiklerini düşünürsek 2 inch bir ekran da bu işler yapılabiliyorsa 12.2 veya daha küçük de hiç sorun olmaz diye düşünüyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_17145494/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_17090641/tm.htm

Diğer aklıma gelenler ve yabana atılmaması gerekenler ise; BenQ s32w , msı pr200 ve MSI pr300.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 4 Eylül 2007; 14:50:12 >

• ukefeli arkadaşım rütbeye deil bilgiye saygımız var, cevabın için teşekkür.
    lg, msi, datron ve benq hiç güven vermiyo bana (servisi falan ndeir nasıldır pek bilmiyorum) bi acer a olabilir gozuyle bakıyorum ama dediğim gibi min dvi bağlantı olması ve 2ghz bi işlemci şart. msi pr200 konusunda biraz kullanıcı bilgisne ihtiyaç var aslında, ii makine ama acaba alanlar memnunlar mı daha da onemlisi sorun çıktığında ne olur, belki bir konu açmak ii olabilir pr200 ile ilgili. ama firmalar hala düşük boyutlu notebook lara yeterli önemi vermiyor. halen toshiba da bir dvi bağlantı bile yok ki küçük notebokklarda bence bu biraz şart.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cbaykal

ukefeli arkadaşım rütbeye deil bilgiye saygımız var, cevabın için teşekkür.
    lg, msi, datron ve benq hiç güven vermiyo bana (servisi falan ndeir nasıldır pek bilmiyorum) bi acer a olabilir gozuyle bakıyorum ama dediğim gibi min dvi bağlantı olması ve 2ghz bi işlemci şart. msi pr200 konusunda biraz kullanıcı bilgisne ihtiyaç var aslında, ii makine ama acaba alanlar memnunlar mı daha da onemlisi sorun çıktığında ne olur, belki bir konu açmak ii olabilir pr200 ile ilgili. ama firmalar hala düşük boyutlu notebook lara yeterli önemi vermiyor. halen toshiba da bir dvi bağlantı bile yok ki küçük notebokklarda bence bu biraz şart.

Evet MSI topiği açabilirsin ama alan da çok yazmıyor nedense. Çoğu kişi fikir alıp kaçıyor.
    Ben 2 ay önce de MSI pr200 için yeterli yorum bulamamıştım. Ama pc world forum'a soru sorduğumda bunu önermişlerdi.
    LG ve Datron'u yabana atmazdım. En azından Datron'un servisi iyi diye biliyorum.
    Bu arada Toshiba'nın HDD'si 4200 rpm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 4 Eylül 2007; 19:07:48 >

• arkadaşlar alıyorum pr200'ü. bir şey söylemek istiyorsanız ya şimdi söyleyin ya da sonsuza kadar susun
  • coolfire arkadaşım, alırsan senden detaylı bir inceleme alabilirmiyiz acaba, bi de bu servis/garanti işleri ve arıza sıklığı ne durumda acaba msi in.
    şimdiden güle güle kullan
  • siparişi verdik, cumaya elime geçecek. gelişmeler yakında
  • pr200'ü dün vatanbilgisayarda incelme fırsatı buldum. bana göre çok güzel bir bilgisayar almışsın, yanında s262 i acıktı pr200 e göre daha düşük konfigürasyonlu olmasına ragmen 5 dakikalık kullanımımda beni memnun etti. bütceyi düzeltince bende bir PR200 almayı düşünüyorum. @coolfire incelemeni sabırsızlıkla bekliyorum. hayırlısı olsun güle güle kullan.
  • teşekkürler. ben görmeden aldım bu bilgisayarı fakat msi 12.1" üzerine çalışan bir firma. ayrıca f/p oranıda beni cezbetti. inşallah elime geçer geçmez bir inceleme yazısı yazacağım.
  • @coolfire ufaklık daha gelmedi mi?
  • bugün öğlen 12:30 gibi elime geçti ama o kadar yoğunum ki kurcalama fırsatım olmadı. ama gayet hoş bir dizaynı var. şu an için tam olarak bilgi aktaramıyacağım ama gece veya yarın detaylı bilgileri paylaşmaya çalışacağım. iyi forumlar
  • İnceleme bekliyoruz..Hayırlı olsun
  • özellikle ürünün resimlerini çekip koyabilirseniz sevinirim, bende küçük ekranlı bir notebook istiyorum özellikle hafif olması önemli benim için...şu an toshiba U300-10M modeli benim için ön sırada ama msi in bu modelini çok merak ediyorum.

şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.