Şimdi Ara

MSİ PE60 6QE 407XTR KULLANICILAR KULÜBÜ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
8
Favori
9.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de bu cihazı dün aldım.
    Fan hızı normal kullanımda baya düşük oluyor. Belki güncelleme yaparsan driverlarda düzelir.
    İçinden cızırtı bende de geliyor tam olarak anlayamadım harddiskten mi diye. Bios ayarlarından İşlemcinin ''c state'' devre dışı bırakınca normal kullanımda ses gelmemeye başladı ama prizden çıkarınca yine ses geliyor. Sanırım işlemci düşük frekansta çalışınca falan oluyor. Biraz oyun oynayıp ses geliyor mu diye bakacağım.
    Sen sorunu çözebildin mi? Çözebildiysen paylaşırsan ben de uygularım çözümü.

Bir de bu cihazın alt kapağı açınca garanti bozuluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TBOYH -- 12 Ekim 2016; 10:18:21 >
  • TBOYH T kullanıcısına yanıt
    Hocam o cızırtı coil whine sorunu ge62 sersinde olduğu gibi bunda da var malesef :(
  • Over. O kullanıcısına yanıt
    Senin dediğin gibi durum. Az önce biraz oyun oynadım, sesin arttığını farkettim. Baya duyulabilir bir hal alıyor. Ekran kartına yük bindikçe ses artıyor.
    Peki bu cihazların hepsinde mi var bu sorun. Yeni aldım değişim istesem düzgün bi tane geçer mi elime.
  • Yani hocam genelinde var sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler cihaz 3600 tlye inmiş alınır mı sizce?

• Px60 ve pe60 farkı nedir arkadaşlar?

• hocam px 60 modeli pe60 modelinden daha ince. omun harici donanım olarak pek bir farkları yok. daha çok oyun oynamak için alacakanız pe60 ın kasası daha iyi havalandırmaya sahip onun harici px60 gayet güzel ve taşınabilirbir bir ürün. ayrıca cihazın donanımlarını yükseltmek için pe60 ram ve ssd yuvaları çok daha ulaşılabili yerdeyken px60 da daha zorlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 15 Ekim 2016; 1:01:11 >
  • Px60 siparişi verdim ama kararsızım.Pe60 daha uygun ama ssd yok içinde.Birde px60 daha ince bir pc,oyun oynarken sıkıntı çıkarır mı acaba? Tavsiyelerinize göre siparişimi değiştireceğim.

• arkadaşlar peki parcaları degısıyormu mesela ben ekran kartını ılerde yukseltmek ıstedıgımde uygunmudur ve şuan ebrarda 3.599,00 Tl sizce daha dusme ıhtımali varmıdır?
    ve son olarak bu pcler arasında kararsız kaldım bı bakarmısınız

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-px60-6qe-487xtr-gtx-960m-notebook-pmu352292
    http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V6-5.html#.WAiYsY-LTDc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roleeno -- 20 Ekim 2016; 13:13:47 >

• Hocam malesef ekran karti degismiyor suan dolar yuksek seyrediyor fiyat dusmez

• Hocam son durumu bilmiyorum ama ben yine anlatayım.

Hocam bende px60 var. Ben oyun oynamıyorum. Gaming bilgisayarlarda çok kaba ve ağırlardı. Tasarımları hoşuma gitmiyordu. Pe ve px arasında kaldım. Px aldım. Gerçekten muadillerine göre felaket hafif ve ince bir bilgisayar. Çift fanlı ve alt kapak hariç tamamı alüminyum. Ses kalitesi çok güzel ve bir laptop için güzel ses veriyor. Ben birazda Thunderbolt 3(usb type-c usb3.1) desteği olduğu için aldım. 2 tane usb 3.0 girişi var biraz sayısı az. Ben aynı vericiyi kullanan klavye ve mouse kullanıyorum pek sıkıntı olmuyor. Birde optik sürücü yok daha ihtiyacım olmadı.

Pe60 daha kalın. Ve birde daha ağırdı galiba. 2 fan daha rahat çalışıyo olabilir kalın olduğu için. Alt tarafında fazladan bi subwoofer var ki güzel bişey tabi.

Bunlar dışında tüm özellikleri aynı. Msi ın programlarını çalıştırıyor ikiside. Gayet güzel fiyatı tuzlu kendileri tatlı cihazlar.

• arkadaşlar MSİ PE60 6QE 407XTR aldım, fan sesi var çok gıcık ediyor
    onun dışında freedos aldım. alır almaz kırık windows 10 kurdum.
    fn tuşu ses açma kapamada, ekran ışığında çalışıyor ancak, fn f1 f2 f3.. o tuşlar işlevlerini yapmıyor. sport modu falan onların olduğu bölümler açılmıyor yardımcı olabilir misiniz
  • bu sayfadan "https://www.msi.com/Laptop/support/PE60-6QE.html#down-utility&Win10 64"

MSI Shift ve System Control Manager (SCM) bu yazılımları kur.

Firmware sayfasından da FAN Firmware'ini kur, sonrasında ise

"https://forum-en.msi.com/index.php?topic=255972.0"

buradan işlemcine uygun olan Silent Options kur. Fan sesine bir nebze çare oluyor profilleri ayarlayınca.

Arkadaşlar bu arada yeni Biosumuz çıkmış
    "https://www.msi.com/Laptop/support/PE60-6QE.html#down-bios"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ney69 -- 19 Kasım 2016; 23:15:34 >
  • ney69 kullanıcısına yanıt
    ben bu makineyi dün ne hayallerle aldım, orta ayarlarda cs go'da adam akıllı bir performans zar zor veriyor.
    ben mi bir şeyi yanlış yaptım yoksa çöp mü çıktı
  • Oyun için almadığımdan dolayısıyla da bu makinede oyun oynamadığımdan bir şey diyemem, bu makine ile oyun oynayan arkadaşlar vardır onlar yorum yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ney69

Oyun için almadığımdan dolayısıyla da bu makinede oyun oynamadığımdan bir şey diyemem, bu makine ile oyun oynayan arkadaşlar vardır onlar yorum yaparlar.

size şunu sorayım, freedos mu aldınız.
    aldığınızda true color tuşu kendinden çalışıyor muydu ayrıca mı yüklediniz
    paketten çıkan cd'den bir şey yüklememiz gerekiyor mu
    darladım sanırım biraz kusura bakma
  • Estağfurullah, evet FreeDOS aldım, CD çıkmadı bende içindeki HDD'ye koymuşlardı her şeyi, fakat her zamanki gibi nettekiler en güncelidir diyerek netten indirip oradan kurdum. TrueColor ayrıca kurdum o zaman çalıştı, Shift ayrıca kurdum o zaman çalıştı. önceki yazımda verdiğim linktekilerden batarya kalibrasyon hariç hepsi kurulu bende. Fan firmware ve SilentOptions kesinlikle kurun.
  • Hocam bu pcnin cs go da kötü performans göstermesi imkansız sizden ricam ekran kartını vs sitesinden kurun nvidia experienceyide kurun her şeyi kurduktan snra garanti olsun diye driver boooster 4 pro yazın nete crackli halini indirin o program ile eksik driverlari ve uptade gerekenleride tamamlayın daha sonra oyuna girin bu donanımdaki laptop değil cs go bf 1 gibi oyunları cok rahat kaldırır driver vs problemi vardır sıkmayın canınızı dediğimi yapar mısınız
  • _CLasSy_ arkadaşımın dediği gibi yapın fakat, ekran kartı çift olduğundan gördüğüm en büyük yanlış intel ekran kartı ile oyunu oynamaya çalışmak (o kadar çok var ki bu yanlışı yapan) Nvidia denetim masası ayarlarından girip bir kontrol edin derim.
  • işten şimdi geldim hepsini kurucam şimdi ekran kartını da güncelleyeceğim. dün gece sinir krizi geçirdim o kadar para ver en düşük ayarda kassın
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.