Şimdi Ara

MSI P35 Platinum işlemci pini sorunu ACİL..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

msi p35 platinum kartımı q6600 işlemcim ile 4.0 a çekerken GEIL marka ramlerden dolayı anakartı bozdum , sistemi sökerken işlemci pinlerine zarar verdim , anakartın tamiri msi tarafından işlemci pini hariç yapıldı , bugün gelir, ama bu işlemci pinleri hakkında napmam gerektiğini siz üstadlarıma sormak istedim, intelin bu konuda bir yardımı olabileceğini duymuştum ama intel türkiyeye ait bi tel numarası bulamadım , napmam gerekiyo , kime götüreyim , çok masraflımıdır , lütfen bi anakart daha almadan yardım edin , 1 aydır pc im yok anlarsınız halimi

şimididen herkese teşekkürler..

• yokmu arkadaşlar bilgi sahibi ?
  • arkadaşlar yokmu anakarttan anlayan yaww
  • arkadaşlar unuttunuz bu topiği ama

önemli olmasa neden rahatsız ediyim sizleri
  • Nasıl yani ? Zaten artık pinler işlemcide değil anakarta oluyor nasıl işlemcideki pinlerde sorun var :)
  • işlemci yuvasındaki işlemci pinleri yanı anakartın üstündeki
  • önceki asus p5b de yanlşlkta bikaç pin eğilmişti..
    cımbızla çok yakndan ve diğerlerine paralel şekilde yavaşça düzeltmiştim...
    aynısını yapmalısın ama dikkatlice...kırarsan pini gider komple...el yeteneğin varsa kolayca halledersin...
  • Büyüteç ve cımbız kullanarak düzeltmeyi dene bir istersen, yoksa başka şekilde düzeltmen çok zor olabilir.
  • takarsam ne kaybederim yani çalışmaz mı ? çalışırda , işlemciyi mi yerim?

bide anakarta, işlemci takmadan güç alıyomu diye bakabilirmiyiz?

bide bende anakartın 1.1 versiyonu var , sende 1.2 varmış , ne gibi + lar sunuyo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonuss -- 9 Nisan 2008; 3:50:42 >
  • anakartın üzerindeki pinleri pens veya herhangi bir bank kart ile rahatlıkla düzeltebilirsin yalnız fişi çekmeyi unutma geçmiş olsun
  • En kolay yöntem uçlu kalem uçlu kalemin önünden sok pini sonra düzelt rahatça.
  • ya bi ara denedim , 3 tanesi sorunluydu şimdi 7 tane oldu ağlıyımmı gülüyimmi bilemedim

ya msi dakiler sanki sadece düz değil böle petek yapıda gibi bi simetri var ..

bütün anakartlarmı aynı yoksa?

banka kartı olabilir gibi geldi ehuh

profesyonel yapan bi yer yok gibi ya kimse bişey demiyo

e haklısınızda , nadir olan bişey
  • çizgi o soketi komple değiştiyor
    40 ytl fiyat vermişlerdi zamanında bi ara görüş
  • arkadaşlar anakartım geldi , bi açtık bide ne görelim?

işlemci pinleri yapılmış...

sistemi taktık , anakart güç alıyo ama sistem açılmıyo, işlemci pinleri de eskisinden daha iyi olduğuna göre , sonuç?

garanti kapsamına geldi ehueh

garantiye gönderdik , sonuç ne olur dersiniz ?

bide asıl bomba !!!!!!

arkadaşlar sosyal dayanışma diye yazıyorum bunları , kimseyi karalamak için değil !

geil ramler için noldu dedim aldığım yere , gelen cvp şu , ramler geri geliyomuş ! şok oldum ! nasıl ya dedim , 4 anakartta denendi ve 800mhz de 4-4-4-12 de açılmıyo , nolduda düzeldi dedim , GELEN CVP AYNEN ŞU ! valla serviste denemişler, oyun bile oynamışlar ! hatta crysis ı oynamışlar ! , abi ne diyon sen dedim , o ramler çalışıyo ztn ama 5-5-5-15 te !

ara şunları dedim , adam teli bana verdi anlattım , ben bi not alayım dedi ( ki açıklaması ile göndermiştim )

notu aldı , beni 2 saat sonra aradı BİDE NE DUYAYIM !

bu ramler olduu !

nasıl dedim
    gelen cvp , taktım sisteme , 267 de 4-4-4-12 de açtı dedi
    abi ne diyosun dedim , o senin açtığın 267 x 2 den 533 mhz eder 1:1 de... ADAM teknik eleman , bana HAA diye cvp verdi , bende abi sen onu 800 de aç dedim öle ara dedim , adam aramadı , ben aradım , noldu dedim ? olmadı ama ben anakarttan şüpheleniyorum dedi , dedimki , abi 5 anakartta denendi , istediğin anakarttada deneyebilirsin dedim , bi daha aradı , olmadı dedi !

ARKADAŞLAR BU KOMEDİNİN SAHİBİ OLAN DİSTRİBÜTÖR " MULTIMEDIA BİLGİSAYAR " dır .

AMAN DİKKAT EDİN ÜRÜN ALIRKEN DİSTİRÜBÜTÖRÜNÜ İİ SORUN " MULTIMEDIA " İSE 2 KERE DAHA DÜŞÜNÜN , olay ortada , uzun oldu ama sizi bilgilendirmek istedim, teşekkürler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.