Şimdi Ara

MSI MS-7255 anakartımın kaldırabilecegi en iyi işlemci ve ram hangisidir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
55.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynı anakart bendede var ekran kartı onboard fakat ekran kartı özelliklerine baktığımda 32mb gösteriyor Onboard için ayrı bi driver mı var ? var ise nerede
  • resimde görüldüğü gibi onboard gözükmüyor nasıl yüklerim ?
     MSI MS-7255  anakartımın kaldırabilecegi en iyi işlemci ve ram hangisidir
  • Arkadaslar peki desteklememesine ragmen intel core 2 duo e8500 taksak islemciyi okumazmi yada ne olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar görüntülenme almışsa bu anakart zamanın en iyilerindenmiş demek ki

arkadaşlar konu zaten hortlamış, benim bi arkadaşımın bilgisayarında bu anakart var yakında upgrade yapacağım 2+2 gb ram ve E6700 (bulabilirsem) takacağım olup olmadığını yazar sizi de aydınlatırım
  • umut9334 kullanıcısına yanıt
    benimde anakart bu işlemcim pentium d 925 3 ghz memnun değilim 65 tl bütçem var 70 de olur buna takılabilecek en iyi core 2 duo serisi hangisidir ve satın alabilirim
  • LBRTN kullanıcısına yanıt
    ben daha 1 ay olmuyor aliexpress ten core 2 duo e6700 2,66 aldım 9,99 dolara, zaten bu anakarta takılabilecek en iyi işlemci bu, çok fark etti performansı arttı, ama bu ram konusunda anakart 2 mi destekliyor 4 mü tam bir cevap yok galiba, AIDA64 Extreme ile bakıyorum maksimum ram desteği 4 diyor anakartın sitesinde 2 gb diyor anlamadım gitti, ona göre ram desteği de yapacağım dursun pc kullanılıyor internet için sorun olmuyor.
  • whitELF kullanıcısına yanıt
    max 4 gb destekler benim 3 gb aldıgın işlemcinin linkini atsana acil bende alcamda
  • whitELF kullanıcısına yanıt
    bide bende kredi kartı gibi hiçbikart yok ama 65 tl var sana kontör atsam sipariş edebilirmisin istiyosan elimdeki 1 gb ramı satabilirim sana
  • Arkadaşlar kaç gb ram desteklediği konusunda olayın doğrusunu buldum, şimdi benzer isim ile 4-5 anakart var

bu anakartlar ve destekledikleri ram boyutları şunlar

P4M900M3-L = 4 gb destekliyor
    P4M900M2-L = 2 gb destekliyor
    P4M900M3-F = 4 gb destekliyor
    P4M900M = 4 gb destekliyor
    P4M900M2-F = 2 gb destekliyor.

Konudaki anakart resimden anladığım kadarıyla P4M900M yani 4 gb ram destekliyor. İşlemci olarak hepsinin desteklediği en iyi işlemci Core 2 Duo E6700 2.66.

http://www.msi.com/search/p4m900/product/1
  • merhaba arkadaşlar 2007 yılında aldığım pcmde P4M900M2-L anakart vardı gittigidiyordan 12 liraya pentıum d940 işlemci aldım üzerinde 2,5 gb ram var. 1 gb asus gt 9400 ekran kartı var. creative audigy zs2 ses kartım var. performansı gayet iyi memnunum fakat işlemci almak isityorum core 2 duo e6700 nereden uygun alabirim. maksimum 2gb ram demişssiniz ama ben 2+512 şeklinde kullanıyorum sıkıntı yok. 2x2 yapsam olurmu acaba.
     MSI MS-7255  anakartımın kaldırabilecegi en iyi işlemci ve ram hangisidir MSI MS-7255  anakartımın kaldırabilecegi en iyi işlemci ve ram hangisidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thexxroot -- 16 Ocak 2016; 16:23:50 >

• madem hortladı dibine vurayım ben de
    -ddr2 400/533/667 sdram(2 GB mAX)
    -2 ddr2 dımmS ( 240PİN/1.8v)

Buradan çıkan sonuç bir slota 2 gb olmak üzere toplam 2*2 den 4 gb ram takabiliriz demek mi oluyor, yoksa bütün slotlardaki ram kapasitesi toplam 2 gb(2*1gb gibi) yi aşamaz mı oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suroyda -- 19 Ocak 2016; 21:44:40 >
  • madem hortladı size bişe sorcam bendede aynı ana karttan var bunun toplam bellegi 0 gösteriyor ekran kartım yandı oyun oynıyamıyorum yada bunun bir driverimi var yardım ederseniz sevinirim
  • Beyler benim anakart m2l maksimum ram desteği 2gb yazıyor. Bugün 2+1 3 gb ram taktım bios ve pc gördü hersey sorunsuz kullandım. Ama 4gb ram taktım 2gb olarak gördü.

• Merhaba arkadaşlar,

P5PE-VM anakartıma E6700 işlemci almak istiyorum.

Anakart CPU destek listesinde 2,66 Ghz / 4M cache / 1066 FSB mevcut. Link aşağıda;

http://www.asus.com/tr/supportonly/P5PE-VM/HelpDesk_CPU/

Ben ise E6700 3,2 Ghz / 2M cache / 1066 FSB versiyonunu bulabildim ve almak niyetindeyim.

Bir uyuşmazlık sorunu yaşar mıyım bunu merak ediyorum.

Acil yardımınız için şimdiden teşekkürler
  • hortlamışken bende hortlatayım :)
    Bu anakarttan var elimde 1+1 2gb ram takılı. 1gb ramin birini söküp yanına 2gb ram taktım totalde 3gb goruyor biosa girip save diyip cıkıyorsun makine çalışmıyor. Bios jumperından resetleyince 3gb olarak acılıyor ama ilk restarttan sonra yine siyah ekranda kalıyor. bios update, ram voltajı timingi derken saatlerdir uğraştım ve bir sonuca vardım. Atın gitsin bu bilgisayarlarıda anakartlarıda. 4gb destekliyor yazmasına rağmen 3gb desteklemiyor. ya 2x2 ram takılacak(bu da bir varsayım elimde başka 2gb ram olmadığı için deneyemedim) ya da tek 2gb ile mutlu mesut yaşayacağız.
  • Aynı anakart bendede var. 2 gb ddr2 667mhz ram aldım 3 gb ramim oldu. Bilgisayar uçuyor şimdiyse harddisk ve ekran kartı alacağım. Alabileceğim en iyi hdd ve ekran kartı nedir ? Bilgisayar gta 4 kaldırsın yeter.
  • pocoloco P kullanıcısına yanıt
    Anakart en fazla 667 mhz ve ddr2 ram destekliyor. mhz veya ddr versiyonu yüksek olduğu için çalışmıyor olabilir.
  • DqqhN D kullanıcısına yanıt
    http://www.hepsiburada.com/hi-level-ultra-120gb-550mb-530mb-s-2-5-sata3-ssd-hlv-ssd30ult-120g-aparat-p-BD802274
    +
    http://www.hepsiburada.com/msi-nvidia-geforce-gt-710-1gb-64bit-dx11-pci-e-3-0-ekran-karti-gt-710-1gd3h-lp-p-BD210107908

Detaylı sistem bilgisi olmadıgı için elimden sorun cıkarmayacak bi ekran kartı ve kaliteli bir ssd önerdim cs go / lol tarzı oyunlarda yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 17 Ağustos 2016; 1:08:16 >

• Bendede ayni anakarttan varken 1 gb ram e ek 1 gb ram ekledim sorun cikarinca ekledigim ram i söktüm bilgisayar kendiliginden kapanıp açılıyor sorun ne olabilir.

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Anakarta pci-e 2.0 dan yüksek kart takılmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.