Şimdi Ara

msı ms 6787 bıos yükleme problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende msı ms 6787 ankart p4 2.8 işlemci 512 ramli felan bi kasa var ancak biosu silinmiş bnde googlede arattım ve öncelikle disketi başlangıç disketi yaptım sonra bıosu atıp sisteme takıyorum bıos rom cheksum error yazısından sonra kendi kendisine bişeyler yapıyor keyboard felan yüklüyor ama en son A:\ BÖYLE YAZIYOR kalıyor burda ne yapmam gerekir ?

• once dir yazarak disketin icinde neler var onlara bakin. orada biosun dosyasi ve awardxxx.exe olmasi lazim yada buna benzer
    awardxxx.exe "bios dosyasinin tam adi.uzantisi" seklinde yazmaniz lazim.
    sonra award yukleme ekrani gelirse biosunuzun tekrar tam adini yazin o yukleme yapacaktir.
  • çok sağolasın yardımın için
  • hocam pm attım bi bakarsan ?
  • ya arkadaşlar dosyaları diskete attım kendi bişeyler yüklüyo ama sonrada takılı disk varsa çıkarın bir tuşa basın diyo yapıyorum disk bot failure insert sistem disk press enter diyo hiç bişe anlamadım
  • Hocam ben sana pm de de anlattim. bos bir disket al onu bicimlendirirken acilis disketi seklinde bicimlendir sonrada diger dosyalari diskete kopyala aynisindan varsa evet de diye yazmistim. eger bunlari yaparsan disket surucuden okuyacaktir.
  • saolasın hocam
  • dediğini yaptım bu seferde disk 0/1 error replace the disk press enter yazısı çokıyo naapıcam ya
  • Model MS-6787 P4MAM-L
    Online Ver. 1.20
    Supported Ver. 1.00 or above

Model MS-6787 P4MAM-V
    Online Ver. 2.60
    Supported Ver. 2.00 or above

bios update işleminde hdd'nin boarda takılı olması gerekmez. bence sen önce bios' u buldum diyorsun.
    buldukların nedir bir onu yazıver. exe olarak bulduysan onu extract yaparak içindekilere bak.
    muhtemelen içinde 3 dosya vardır. birincisi beni oku , ikincisi bios, üçüncüsü de bios loader olmalı.
    başlangıç disketini yaptım diyorsun. bu durumda o disketin içine loader ve biosu da yükle. yükleyemezsen ayrı bir diskete koy.
    a' ya düştüğünde ikinci disketi tak. dir komutunu ver. loader ile bios dosya adını görüntülersin. loader ı çalıştır. dosya ismini yaz.
    enter.

modeline uygun biosu indir.

• şimdi ben autoexec awfl826b.exe W6787VMS.250 6787 ve almanca bni oku heralde o nla beraber 5 dosya indirdim başlangıç disketi hazırladım bu dosyaları o disketin içine attım değiştirilsinmi diye bişey çıktı evet dedim ama olmadı yani nası yapıcam
  • başka yardımcı olacak yokmu ya arkadaşlar dediklerinizi yapıyorum ama olmuyor
  • güncell
  • Yardim edelim arkadasim da benim anakartlarin biosunu bu sekilde kurtardigimi bilmeni isterim. ya versiyon tutmuyor yada baska bir sorun var (bios chipinin bozulmasi)
    sen anakartin uzerinde p4mav gibi bir ibare olacak onu bize yazarsan bide sagda solda V 2.1 yada Ver 2.1 gibi birseyler olacak onlari bize soylemen yada anakartin tam bir resmini cekip buraya koyman gerekir. (resim dedigim lutfen telefon ile cekipte buraya koyma bizim onun uzerinden birseyler okuyabilmemiz icin duzgun bir kamera ile cek)
  • http://tr.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=553 burdaki anakart ve şu anda o sayfadaki en alttaki bıos dosyasını indirdim diskete attım pc ye takıp açtığımda bişeyler yapıyor sonra a:/ boyle bekliyor orda ne yapmalıyım ?
  • Hocam afedersin ama en alttakini yazmaya calisirsan tabi hata verir belki daha ust versiyon bir bios vardi icinde. en usttekini indirmen lazim eger kart buysa kesinlikle. ust versiyona gore yaziyorm
    a: yazdiginda
    awfl826b.exe w6787vms.120

yazicaksin hocam
  • ama şimdi bnm bu yazdığım siteden indirdiğime göre dosyalar değişti öncden awfl826b ve w6787vms.120 vardı şimdi w6787vms.100 awfl824c dosyalarını attım diskete bu sayfadan indirdiklerimi yinede sizin dediklerinizmi yazıyım ?
  • Hocam o sizin elinizdeki 1.0 bios versiyonu... ben 1.2 yi yukleyin diye yazmistim. yani bios sayfasinda ustte olan daha guncel olan.
    ama illa 1.0 yukleyecegim diyorsaniz
    awfl824c w6786vms.100 yazin bios update eder...
  • http://img706.imageshack.us/g/1001273e.jpg/ dediğinizi yapıyorum ama şu resimlerdeki gibi kalıyor
  • Dedigim hatayi aliyorsunuz. 1.2 nin dosyalarini cekip dediklerimi yaparsaniz update yapacaktir.
  • ama dedğinizi yapınca yine aynı şekilde donup kalıyor hiç birşey yazılmıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.