Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.903
Cevap
1
Favori
136.418
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      476 Mesaj
      01 Şubat 2007 23:56:04
      quote:

Orjinalden alıntı: meyster

sn preputium64, yazınızı görene kadar format atmayı düşünüyordum. Dediğiniz gibi, boşta duran pc'nin sıcaklığı 65-67 C arası. Alış tarihim daha bir seneyi geçmedi (7-8 ay) ama... Şimdi açmayı düşünüyorum ben de, bataryayı çıkarmalımıyız açarken??

Açma konusunda herhangi bir tavsiyeniz var mı?

teşekkürler...

Ben çıkarmıştım bataryayı. bu arada Nisan 9 da aldım bilgisayarı
      |
      |
      Intel® Core�2 Duo P8400 ( 1066 Mhz ) ---- 1 GB DDR2 128Bit nVIDIA GF9650M GT ---- 15.4" WSXGA (1680 x 1050)Parlak Ekran ----- 4 GB DDR2 800Mhz HyperX KINGSTON ------ 2 GB Intel Turbo Memory ----- 320 GB 7200 RPM 16 MB SEAGATE ----- Dual Layer DVD RW ----- Intel 5300 Wİ-Fİ ( 3 Anten ) ----- 8 in 1 Kart Okuyucu ----- HDMI + ESATA ------ Dahili Bluetooth Ver. 2.0 -----Yüz Algılama Teknolojisi ------ Biometric Parmak İzi Okuyucu ------- Dahili Camera 2.0 Megapixel

• Teğmen
      105 Mesaj
      02 Şubat 2007 11:24:58
      Ben de bunu tahmin ediyordum ama ihtimal vermemiştim pek.. İnce toz etkili olabilir gerçekten. Peki senin garanti bozulmuş mu oldu şimdi?
      Ben de denesem mi acaba?
      |
      |
      02 Şubat 2007 21:11:48
      Değerli arkadaşlar, bu güzelim makineye bi tane fan koymuşlar:( bence ısınma prolemi bu yüzden. Ekran kartını zorlayacak bi program çalıştığında fan deli gibi dönsede yetersiz kalıyor. O yüzden örneğin NFS Carbon'u full detay ve çözünürlük oynarken makine 83 derecenin altına düşmüyor. Ama çözünürlüğü 800*600 yapıp detayları biraz kısınca 65 derecede oynuyorum oyunu. Bu da benden bi fikir... Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yalnız şu fan olayına kafan takıldı, acaba gerçekten bu kadar etkilimi o ince toz tabakası.
      Bunu yapan arkadaş nfs carbonu full detay ve full çözünürlükte bi oynayıp bize bilgi verse makine ısısı hakkında:D
      süper olur

Bir de arkadalar son zamanlarda cd sürücüm delirdi:) Ya elim çarpıyo makineye cd'nin kapağı açılıyo :( Yada ışığı yanıp sönüyo sürekli, içi boş da olsa dolu da olsa basıyorum tuşuna ama açılıyor cd sürücü:( Anca yeniden başlattığımda düzeliyor:( sizce nedendir??
      |
      |

• Teğmen
      105 Mesaj
      02 Şubat 2007 22:48:15
      Walla ben F.E.A.R, Silverfall, Hitman Blood Money,Medieval II, Ultimate Alliance oynuyorum. Hepsi grafik kartını ve işlemciyi oldukça zorlayan oyunlar. Bu yüzden düşük detayda bile ısınma oluyor. Zaten F.E.A.R yeni çıkan üst düzey kartları bile zorluyor. Ben Carbon'u full detay oynamıştım ve o zamanlar bu kadar ısınmıyordu. Ben Eylül'de almıştım laptopı. Fanı temizlemek için erken diye düşünüyorum. Garantiyi bozmayalım değil mi? Siz ne dersiniz?
      |
      |
      02 Şubat 2007 23:00:33
      arkadaşlar bıktım bu makinanın Wireless kartından,ben yazın bu pc'yi değiştireceğim,en önemli sebebim ise wireless ve pil ömrü...
      |
      |
      03 Şubat 2007 01:15:09
      evet arkadaşlar, ben de gözümü kararttım, veeeee açtım msi ı. işte sözü edilen toz tabakası (beyaz olan pamuk )

aşağıda ise, fan yuvası ve siyah ince tozun biriktiği fan çıkışı ...

üstten bakış (fan dışarda)

operasyon sonu görüntüler

şu anda sıcaklık sorunu bitmiş durumunda, (sn preputium64 teşekkürler)

bu arada..................................... garantinin de ellerinden öperim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meyster -- 3 Şubat 2007; 1:18:45 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      445 Mesaj
      03 Şubat 2007 15:34:22
      quote:

Şu anki değerler nasıl?
      |
      |
      03 Şubat 2007 16:19:58
      ya arkdaslar s-video çıkış alınca siyah-beyaz....bunu renkliye çevirebilen varmı????? kafayi yemek üzereyim...
      |
      |
      03 Şubat 2007 21:49:42
      pal - ntsc ayarı varsa değiştirmeyi dene...
      |
      |
      03 Şubat 2007 22:32:43
      slm arkadaşlar yaklaşık 1 senedir kullanıyorum m635i. usb girişleri bozuldu makinanın temassızlık var baya bi. yani usb den mouse u takınca sağ sol yapıyorum girişi öyle görüyo sonra gidiyo kısacası temassızlık var. sizdede oldumu bu sorun. nasıl düzeltebilirim bu sorunu illa tamiremi gitcek kendim halledemezmiyim bu lanet usb yi
      |
      |
      04 Şubat 2007 01:25:37
      quote:

Orjinalden alıntı: pichoscosama

quote:

Şu anki değerler nasıl?

bilgisayar 24 saattir açık , cpu 800 mhz kilitli, sıcaklık 53-54-55 C de, temizlemeden önce ortalama 66 C idi. Dinamic switching olsa da bişey değişmiyo sıcaklık ortalama 55 lerde. GTA sırasında baktım 70 C yi geçmedi (ama çok uzun oynamadım)

kesinlikle sorun fanın kirlenmesiymiş....
      |
      |

• Yüzbaşı
      445 Mesaj
      04 Şubat 2007 16:03:53
      quote:

Orjinalden alıntı: gokmen00

slm arkadaşlar yaklaşık 1 senedir kullanıyorum m635i. usb girişleri bozuldu makinanın temassızlık var baya bi. yani usb den mouse u takınca sağ sol yapıyorum girişi öyle görüyo sonra gidiyo kısacası temassızlık var. sizdede oldumu bu sorun. nasıl düzeltebilirim bu sorunu illa tamiremi gitcek kendim halledemezmiyim bu lanet usb yi

Gökmen sorun USB girişinde değilde farenin kabloda olmasın? Başka bir fare ile dene bize bildir.
      |
      |
      04 Şubat 2007 16:34:38
      quote:

bilgisayar 24 saattir açık , cpu 800 mhz kilitli, sıcaklık 53-54-55 C de, temizlemeden önce ortalama 66 C idi. Dinamic switching olsa da bişey değişmiyo sıcaklık ortalama 55 lerde. GTA sırasında baktım 70 C yi geçmedi (ama çok uzun oynamadım)

kesinlikle sorun fanın kirlenmesiymiş....

Mhz kiliti neyle yaptın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pichoscosama -- 4 Şubat 2007; 16:35:22 >
      |
      |
      04 Şubat 2007 19:26:49
      quote:

Orjinalden alıntı: pichoscosama

quote:

Gökmen sorun USB girişinde değilde farenin kabloda olmasın? Başka bir fare ile dene bize bildir.

vallaha mouse u bozmuşumda haberim yokmuş telefonu takıyorum usb den görüyo direk sağ sol yapınca kopabilyo zorlarsan. ama usb girişinde biraz temassızlık var. usb girişli şarj cihazım var ondada sağ sol yapınca görüyodu.
      |
      |

• Yüzbaşı
      445 Mesaj
      05 Şubat 2007 17:52:05
      quote:

vallaha mouse u bozmuşumda haberim yokmuş telefonu takıyorum usb den görüyo direk sağ sol yapınca kopabilyo zorlarsan. ama usb girişinde biraz temassızlık var. usb girişli şarj cihazım var ondada sağ sol yapınca görüyodu.

4 USB girişi var. Hepsinde mi yapıyor?
      |
      |
      06 Şubat 2007 13:51:29
      Garantiyi bozmak stemeyen arkadaslar, fana dısardan 2-3 kere kuvvetlice üfleyin makine ortalama 51-52 derecede çalışıyor Komik ama doğru. Belki zzararı da olabilir ama çine üflemenin...
      |
      |
      06 Şubat 2007 22:50:08
      Uleeen şu an messenger, antivirüs, bi iki tane iexplorer çalışıyo sıcaklık 48 derece
      |
      |
      09 Şubat 2007 20:34:17
      Ben bu üstteki plakayı söktüm ama fanı hafif zorladım çıkaramadım.Onu tutan vidalar da kenardakiler mi?İlk kez bi notebook açtığım için biraz heyecan yaptım
      |
      |
      12 Şubat 2007 03:25:20
      quote:

Orjinalden alıntı: ataovsky

Ben bu üstteki plakayı söktüm ama fanı hafif zorladım çıkaramadım.Onu tutan vidalar da kenardakiler mi?İlk kez bi notebook açtığım için biraz heyecan yaptım

evet resimlerdeki gibi 3 vida var, vidaları çıkardıktan sonra fanı yuvasından çıkarabilirsiniz
      |
      |
      12 Şubat 2007 04:30:50
      arkadaslar meraba eylulden bu yana m635 kullaniyorum benim sorunum fifa oynarken son 1 haftada normalde hic takilmiyo goruntu ama 1 2 dakikada bir yavasliyo 10 saniye oyle suruyo tekrar duzeliyo sora ama hep bu kisim kisim yavaslamayi yapiyo...bilgisayara format attim...oyunun goruntu kalitesini detaylari medium ya da low yapinca ve 640-480-16 calistirdigimda da oluyo bu takilma...sorun nedir sizce
      |
      |

Reklamlar
sohbet
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.