Şimdi Ara

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.895
Cevap
1
Favori
140.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kapatıkdan 2 saat onra açmak istedim açılmadı.
    pili çıkardım tekrar takınca çalıştı. daha önce formda okumuştum, orda iki gün açmayınca deniyordu ben 20 gün açmadığım halde bir sorun yaşamamıştım diyeceğim bu arkadaşların bilgisayarındaki bu tür sorunları devam ettimi, etmedimi etiyse nasıl bir çözüm buldular.
  • bence 2000 ytl gayet pahalı.. amd var 1000 dolar vergi dahil?
  • Arkadaşlar merhaba msi sitesinde yeni versiyon bios olduğunu farkettim zira benim cihazın sürümü 2.40 sitedeki ise 2.70 desktopta birçok kez bios güncelledim fakat notebookta bir türlü beceremedim yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum
  • Bios update sadece dos'ta yapılabilir bu makinede. Önce dosyayı indir ve bir cd'ye kopyala. Sonra boot disket veya cd ile ms-dos'a gir. Oradan cd'ye ulaş ve klasörden .bat uzantılı dosyayı çalıştır. Kendi kendine herşeyi yapacaktır program. Sonra bilgisayar kendiliğinden kapanır. Sakın korkma ve derin bir nefes aldıktan sonra besmele ile bilgisayarı geri aç. Eğer herşey yolunda gittiyse bios'un güncellenmiş demektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: deep47

Bios update sadece dos'ta yapılabilir bu makinede. Önce dosyayı indir ve bir cd'ye kopyala. Sonra boot disket veya cd ile ms-dos'a gir. Oradan cd'ye ulaş ve klasörden .bat uzantılı dosyayı çalıştır. Kendi kendine herşeyi yapacaktır program. Sonra bilgisayar kendiliğinden kapanır. Sakın korkma ve derin bir nefes aldıktan sonra besmele ile bilgisayarı geri aç. Eğer herşey yolunda gittiyse bios'un güncellenmiş demektir

daha öncede bu şekilde denemiştim boot etmemişti cd şimdi oldu teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igguneyli -- 9 Eylül 2006; 23:21:40 >
  • beyler bu ATi catalyst sofware nedir bileniniz var mı ? dirverdan farkı nedir ? birde ben atinin kendi sitend dirver bulamadım onun yerine ATi catalyst sofware diye birsey vardı anlamadıgımdan kurmadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: igguneyli

quote:

Bios update sadece dos'ta yapılabilir bu makinede. Önce dosyayı indir ve bir cd'ye kopyala. Sonra boot disket veya cd ile ms-dos'a gir. Oradan cd'ye ulaş ve klasörden .bat uzantılı dosyayı çalıştır. Kendi kendine herşeyi yapacaktır program. Sonra bilgisayar kendiliğinden kapanır. Sakın korkma ve derin bir nefes aldıktan sonra besmele ile bilgisayarı geri aç. Eğer herşey yolunda gittiyse bios'un güncellenmiş demektir

Arkadaşlar kesinlikle bios update ile uğraşmayın forumu başından okuyanlar bilir yeni bios güncellerken benim m635 uçmuştu.M635 lerde 3 tip maınboard kullanılıyor bios güncellerken uyarıda vermiyor.DİKKAT

• quote:

Orjinalden alıntı: yurdasal1

quote:

Orjinalden alıntı: igguneyli

quote:

Arkadaşlar kesinlikle bios update ile uğraşmayın forumu başından okuyanlar bilir yeni bios güncellerken benim m635 uçmuştu.M635 lerde 3 tip maınboard kullanılıyor bios güncellerken uyarıda vermiyor.DİKKAT

Ben yaptım sorun yok sanırım şansıma denk geldi herkesin kulağına küpe olsun diyelim ozaman

• igguneyli arkadaşım benim biosu 2.70 uçurmuştu.Bimtese sorduğumda ankartla uyumlu olmadığını söylemişler ve eski sürümü yüklemişlerdi.Özetle sen yaptıysan şu gerçekki bizim 635 lerin hepsi aynı değil bu yüzden arkadaşların live update ile güncel sürücüleri yüklemesi gerekiyor.Herkese selam
  • Ben iki makine aldım, ikisinede yükledim yeni bios'u, problem yaşamadım. İlginç
  • quote:

Orjinalden alıntı: mhaktas

hmmmmmm

acaba burdan şu soncu çıkartabilir miyiz ki????

mavi'den alınan 2.0 635lerde bios güncenlemesi yapılabiliyor
    bimtes'den alınan 1.6 635lerde bios güncenlemesi yapılamıyor...

peki bu bios güncellemesi yapılılınca ne oluyor??
    bios ayarlarında negibi değişiklikler oluyor??

BİLEN VARR MIDIR??

bugüne kadar masaüstü sistemlerime yaptığım bios güncellemelerinden pek bi fayda görmedim. Artı bios güncellemesini bilgisayarı aldıktan epey zaman sonra yaptım, yani bilgisayar teknolojilerinde pek çok değişiklik olduktan sonra. Güncelleme yapacaksak bile sonra yapmak mantıklı...

Bios güncellemesi daha çok; Usb bellekten boot olmayan anakartı, boot olabilir duruma getirmek için yani sistemin desteklemediği bir donanımı destekler hale getirmek(tabi teknolojik fark olmayacak örn; AGP ekran kart destekli bazı Asus anakartlar, Ati nin bazı AGP ekran kartlarıyla uyumsuzluk yaşıyordu, bios güncellemesi ile normal şekilde çalışıyor ama PCİ EXP ekran kartı takmak için bios güncellemesi işe yaramaz) veya problemli çalışan donanımlarınsorunlarını gidermek işlerine yarar. Küçükte olsa performans artışı sağlayabilir(hissedilir şekilde görmedim)

Ayrıca Cd isteyen arkadaşlar kusura bakmasınlar cevap yazamadım. Eğer şuan içinde istekleri geçerli ise özel mesajda belirtsinler; yardımcı olalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedygonzales926 -- 12 Eylül 2006; 13:55:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yurdasal1

igguneyli arkadaşım benim biosu 2.70 uçurmuştu.Bimtese sorduğumda ankartla uyumlu olmadığını söylemişler ve eski sürümü yüklemişlerdi.Özetle sen yaptıysan şu gerçekki bizim 635 lerin hepsi aynı değil bu yüzden arkadaşların live update ile güncel sürücüleri yüklemesi gerekiyor.Herkese selam

Ben eski bios bilgisini araştırmıştım güncellemeden önce yukarıdada yazdığım gibi boot lu cd de problem yaşadım benim anakartta ami bios var sizinki farklı sanırım. Güncellemeyi yaptıktan sonra biosta görünür tek değişiklik sadece ram frekansı ile ilgili bir bölümün eklenmiş olması.

• bioslardada farklılık varsa kesin farklı seriler söz konusu, iggüneyli sen ne zaman aldın bilgisayarı???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yahya_EKE

beyler bu ATi catalyst sofware nedir bileniniz var mı ? dirverdan farkı nedir ? birde ben atinin kendi sitend dirver bulamadım onun yerine ATi catalyst sofware diye birsey vardı anlamadıgımdan kurmadım

ATi catalyst sofware veya Control center sürücüden ayrı kartın özelliklerini kontrol edebilmeni sağlayan bi yazılım. İkisini birden şurdan indirebilirsin: Catalyst 6.8 Indirdiğin dosyayı çalıştırırsan Control center'ı kurmuş olursun. Sürücüyü bu şekilde kurmuyo bi hata mesajı çıkıyo fakat aldırma tamam de geç. Eğer hata mesajı çıktıysa sürücüyü şöyle kurcan yoksa işlem tamam: Sürücü dosyalarını buraya çıkarıyor: C:\ATI\SUPPORT\6-8_xp64_dd_ccc_35180\Driver\XP6A_INF. Device manager'ı kullnarak Sırasıyla Update driver->No->Advanced->Don't search dedikten sonra çıkan ekranda Have disk'e tıkla ve deminki yerde CA_35180.inf dosyasını seç. Sonra da çıkan modeller arasından MOBILITY RADEON X700'ü seçmek gerekiyor. Yalnız şunu söylim bu sürücü en son Catalyst 6.5'de var. Yani Catalyst 6.5'i indirmen daha iyi olur.
    Kurabileceğimiz daha yeni sürücü var mı acaba? Bu konuda ben de yardım bekliyorum.

Not: Kullandığım işletim sistemi Windows Xp Profesional 64 bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozger -- 14 Eylül 2006; 17:40:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ozdemiralp

bioslardada farklılık varsa kesin farklı seriler söz konusu, iggüneyli sen ne zaman aldın bilgisayarı???

15 gün evvel falan aldım aldığım gün stokta bittiğini hatırlıyorum son cihazlardan birini ben aldım sanırım
  • cozager yukardakin verdiğin bilgiler iyi oldu, eline sağlık........
  • arkadaşlar dün farkettim benim msi da pille açılmıyo...pilin full şarjlı olmasına rağmen...
    bir de benim cpu da arada 1.59 görünüyo...hayırdır ya?nazar mı değdi makinaya acaba? :P
  • powerpay özellğini kapatınca makina pille açmaya başladı...bunu da gözlermle görmüş oldum. :) ama peki bu plin bozuk olduğunu mu gösterir? değiştirmeli miyiz?
  • powerplay açıkken şebekeden mi çalışıyor diyosun??? powerplayin olayi farklı; tam olarak başına gelenleri yazarsan. Ve İşlemcinle ilgili de; fruma bir göz at. AMD-İntel fark etmez....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedygonzales926 -- 16 Eylül 2006; 20:44:59 >
  • Merhaba MSI düsük frekansta gözükmesi biostan kapatilior bu intelin stepspeed gibi bi teknolojisi sistemin ihtiyac olmadiğinda saat hizini düsürmesi. fakat bunu disable ettiğimizda %2 lik bir performans artisi (sysmark) olmasina rağmen pil ömrünü kisaltiyor. biosta advancedda powerla ilgili bisiydi
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.