Şimdi Ara

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.895
Cevap
1
Favori
140.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ozdemiralp
    esek
    arkadaşlar kredi kartı ile ilgili attıgım mail de maviden cevap geldi 1800 kredi kart +300 nakit gönderebilirmiyim die attıgım mail e evet yapabiliriz sitemizden 1800 luk bi mal secip not kısmına almak istediginiz sistemi yazıp sonra satış danışmanımıza başvurun dediler pazartesi yada yarın sipariş veriyorum. herkese kolay gelsin

Veya: Diyelim senin elinde 3 adet kart var(1000 + 700 +400). Msi 635'i sipariş verip ödeme olarak 1. kartını (1000ytl) ödeme oalrak göster. Alttada not düş (not kısmın var sayfanın altında) 3 kartla ödenecek diğerleri şu şu ürünlerin bedeli olarak gösterildi yaz. 2. kartınla 700 Ytl'lik bir kamera sipariş ver. Not kısmına durumu belirt. 3. kartınlada 400ytl'lik bir ekran kartı sipariş ver. Yine not kısmına belirt. Sonra telefonla On-line satış bölümüne tekrar belirt durumu. Sonra da dua etmeye başla..............................

=) ben yarın bu sekilde bi siparis verecem nakit + kredi kartı da simdi kıllandım işte dua etmeye başla ile telefonla da irtibat kuracagım icin bi kelek cıkmayacaıgını dusunuyorum zaten bu sekilde odeme yapan ilk insan da ben degilim herhalde =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esek -- 4 Mayıs 2006; 20:29:12 >

• AMD PowerNow technology kullanımı konusunda detaylı bilgisi olan varmi?

Loptop ile verilen M635 User manualde Bios daki (Advanced-AMD Power technology) için aynen söyle yazıyor:

"This item allows you to enable or disable AMD PowerNow Technology.When set to Enable,the system always operates in a conserve power mode.
    If you want optimize the processor,set this item to disabled,so that the processor's speed will vary depending on the use of your operating system and applications.Default setting is set to Enabled. "

Enable ile Disable in farkını inceleyen var mı?

Webde gezerken bile MobileMeter da en düsük 65 derece felan görüyorum!

İyi ki sol elimi kullaniyorum!
  • Selam,
    Bende bir MSI M635 kullanıcısıyım aletten son derece memnunum. Kendim aldım ve etrafımdaki 4 kişiye daha aldırdım.
    Bugün arkadaşımla beraber laptopları bir araya getirdik ve bir wireless network kurmak için çabaladık. ama nasıl olduysa 2 saat sonra falan aletler
    birbirini gördü bağlantı ve connection kuruldu ama benim bu arada yediğim mavi ekranın haddi hesabı yok. eski driver'i kaldırırken bile mavi ekran çıktı.
    ama sonra kaldırdım ve daha önce önerilen driverları denedim ve kuruldu. hakikaten performans wireless için harika oldu yani epey bir fark ediyor. Driverlar için thanks very much.

Benim iki sorum var
    1 ncisi : İki laptop wireless üzerinden en kolay nasıl bağlanır (Amaç Dosya transferi, oyun ..vs) bunu anlaran bir link verebilirmisiniz?
    2 ncisi : Arkadaşımın laptop;'unda FN tuşu ile ses açma ve kapama tuşuna yada wireless enable yada bluetooh tuşuna basınca görüntüsü güzel animasyonu bir gösterge On Screen Display çikiyor. Ama benimkinde ise sanki normal bir tv u uzaktan kumanda ile kullandığınız şekilde yeşil ve sonderece basit görüntüler oluyor. Sesi açtığımda tek tek kademe artıyor. Arkadaşımınkinde ise bir progress bar çıkıyor ve daha güzel bir görüntü ile
    artma efekti gözüküyor. Şimdi Bu neden olur hangi driver dan dolayı?

teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: Sivgin

AMD PowerNow technology kullanımı konusunda detaylı bilgisi olan varmi?

Loptop ile verilen M635 User manualde Bios daki (Advanced-AMD Power technology) için aynen söyle yazıyor:

"This item allows you to enable or disable AMD PowerNow Technology.When set to Enable,the system always operates in a conserve power mode.
    If you want optimize the processor,set this item to disabled,so that the processor's speed will vary depending on the use of your operating system and applications.Default setting is set to Enabled. "

Enable ile Disable in farkını inceleyen var mı?

Webde gezerken bile MobileMeter da en düsük 65 derece felan görüyorum!

İyi ki sol elimi kullaniyorum!

Arkadaşım Yabancı bir siteden aldğım alıntı:AMD's PowerNow Technology

Like Intel's SpeedStep AMD's PowerNow technology is incorporated into the processor to help reduce heat output and extend battery life.

AMD being a smaller company must always do better than Intel in order to attract customers. With the Mobile Athlon XP AMD incorporated much more advanced power management features than those found in the Mobile Pentium 4 and Pentium III.

PowerNow! works because when you're working on your laptop you hardly ever require maximum processing power all the time. For example if you're surfing the Internet you actually need very little processing power. This makes it possible to reduce the clock rate and the input power during times when the processor is not working at full capacity.

This not only helps to save electricity and increase battery life, but also causes less heat to be generated when the processor is running at a low speed, meaning cooling fans don't need to be switch on creating noise and using more energy. The benefits are huge.

The adaptive PowerNow changes "on the fly" if more computing power is needed, the voltage and clock rate of the processor increase automatically. If power requirements drop again, both rates decrease, bringing down the power uptake of the processor.

The advantages of Powernow over Speedstep is that Powernow has 5 different voltage and speed states while Speedstep only has 2. So when you're using Speedstep you basically have full power mode when plugged into the wall low power mode when on battery power.

With Powernow you get 5 power states that range from a much lower speed that Intel's speedstep. This means that when your surfing the Internet your laptop's processor is running super efficiently, not using much energy and much less heat.

Take a look at the example below. It's for a 1500mhz Mobile Athlon XP processor you can see the five different power states and the corresponding processor speed.

Speed state Core frequency
    Lowest 532 MHz
    Low 665 MHz
    Medium 798 MHz
    High 1197 MHz
    Full 1530 MHz

Thanks to PowerNow!, the Windows XP user doesn't need to worry about the processor's power management -- setting your laptop to "Portable/ Laptop" in the Windows XP "Power Options Properties" (found in the control panel) will enable the adaptive clock speed and voltage adjustment depending on your processor usage.
    Özetle enable da Güç koruma modu açık bu durumda bs uygulamaların veya pille veya direkt elektrik çalışmasına göre cpu hızını belirliyor.Buda gereksiz cpunun hızlı çalışmasını fanlarında bu yüzden devamlı çalışmasını önlüyor ve pil ömrünü uzatıyor.Disable yaparsan overclock veya cpu yu daha düşük hızda çalıştırabilmen mümkün görünüyor.Bence 5 kademeli saat hızıyla ihtiyacı karşılıyor ve enable da tutmak daha iyi ve güvenli.Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: EsperanzaHoffnung

Selam,
    Bende bir MSI M635 kullanıcısıyım aletten son derece memnunum. Kendim aldım ve etrafımdaki 4 kişiye daha aldırdım.
    Bugün arkadaşımla beraber laptopları bir araya getirdik ve bir wireless network kurmak için çabaladık. ama nasıl olduysa 2 saat sonra falan aletler
    birbirini gördü bağlantı ve connection kuruldu ama benim bu arada yediğim mavi ekranın haddi hesabı yok. eski driver'i kaldırırken bile mavi ekran çıktı.
    ama sonra kaldırdım ve daha önce önerilen driverları denedim ve kuruldu. hakikaten performans wireless için harika oldu yani epey bir fark ediyor. Driverlar için thanks very much.

Benim iki sorum var
    1 ncisi : İki laptop wireless üzerinden en kolay nasıl bağlanır (Amaç Dosya transferi, oyun ..vs) bunu anlaran bir link verebilirmisiniz?
    2 ncisi : Arkadaşımın laptop;'unda FN tuşu ile ses açma ve kapama tuşuna yada wireless enable yada bluetooh tuşuna basınca görüntüsü güzel animasyonu bir gösterge On Screen Display çikiyor. Ama benimkinde ise sanki normal bir tv u uzaktan kumanda ile kullandığınız şekilde yeşil ve sonderece basit görüntüler oluyor. Sesi açtığımda tek tek kademe artıyor. Arkadaşımınkinde ise bir progress bar çıkıyor ve daha güzel bir görüntü ile
    artma efekti gözüküyor. Şimdi Bu neden olur hangi driver dan dolayı?

teşekkürler
    Arkadaşım ben genelde softwareleri kurmuyorum benim makinede hiç bir şey çıkmadan ses değişiyor.Sağ alt köşedei hoparlörü açtığımda ses seviyesinin artıp alçaldığını görüyorum.Bence bu rahatsız edici değil önemli olan fonksiyonluğu ki tsr olarakta ramde yer işgal etmiyor.Emin değilim ama ekran kartının software inden kaynaklanıyor olabilir.Wireles içinse Ağ bağlantılarıma sağ mouse tuşu ile özelliklerden yeni kablosuz ağ kur sihirbazı ile kolayca bilgisayar ağı kurabilir yine explorerden herhangi bir dizin veya sürücüyü paylaşıma açarak veri vs alışverişinde bulunabilirsin.Selamlar

• arkadaslar 635 in sıcaklık verilerini alabilen bir program soyleyin bana . cpu+anakart +hdd+ekrankartı
    bende ki programlar sıcaklıkları vermiyor:(
  • bide sizin makinaların ortalama sıcaklıgı nedir ( full performas'ta 1 saat calısırsa)
    sanki biraz fazla isiniyor.

msi yazılımları cok sınırlı bi halta yaramıyo :(
  • Everest Programı ile sadece işlemci ve Hdd sıcaklığını görebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: esek

quote:

Orjinalden alıntı: ozdemiralp
    esek
    arkadaşlar kredi kartı ile ilgili attıgım mail de maviden cevap geldi 1800 kredi kart +300 nakit gönderebilirmiyim die attıgım mail e evet yapabiliriz sitemizden 1800 luk bi mal secip not kısmına almak istediginiz sistemi yazıp sonra satış danışmanımıza başvurun dediler pazartesi yada yarın sipariş veriyorum. herkese kolay gelsin

Veya: Diyelim senin elinde 3 adet kart var(1000 + 700 +400). Msi 635'i sipariş verip ödeme olarak 1. kartını (1000ytl) ödeme oalrak göster. Alttada not düş (not kısmın var sayfanın altında) 3 kartla ödenecek diğerleri şu şu ürünlerin bedeli olarak gösterildi yaz. 2. kartınla 700 Ytl'lik bir kamera sipariş ver. Not kısmına durumu belirt. 3. kartınlada 400ytl'lik bir ekran kartı sipariş ver. Yine not kısmına belirt. Sonra telefonla On-line satış bölümüne tekrar belirt durumu. Sonra da dua etmeye başla..............................

=) ben yarın bu sekilde bi siparis verecem nakit + kredi kartı da simdi kıllandım işte dua etmeye başla ile telefonla da irtibat kuracagım icin bi kelek cıkmayacaıgını dusunuyorum zaten bu sekilde odeme yapan ilk insan da ben degilim herhalde =)

Yok zaten mavibilgisayar'dan biçok kişi böyle alışveriş yapmış . Prosedürleri varmış böyle. Ama mavibilgisayarla alakası olmayan hepsiburada böyle alışveriş sonucunda farklı ürünler gelmiş. Adamlar hiç kendilerini yormamışlar. Ne sıpariş gözüküyosa onu yollamışlar. Sıfır koordinasyon. Dua olayını biraz mizah katmak için söyledim. Olacağından değilde Sonuçta bir sorun olursa gitti 6-8 ayın (adamlar gıcıklık yaparsa-mahkemeler felan filan) adamlar adaletin çok geç geleceğine güveniyolar. Çok uzun süre tüketiciyi caydırıyor. Ama mavibilgisayarda böyle sorun olacağını sanmıyorum. Sana şimdiden hayırlı olsun MSİ'ın.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedygonzales926 -- 5 Mayıs 2006; 12:46:08 >

• arkadaşlar nette araştırırken buldum.bu ürünün yani mt 37 2.0 işlemcinin amd nin sitesinde belirttiği maksimum sıcaklık derecesi 97 C bilgilerinize......
  • Bu forum un 9 sayfasinda preputium64 un bahsettigi "mobilemeter" programini kullanarak ölçtüm. (Diğer programları denemedim)
  • Ustalar tekrar selam, Araya girmiş gibi olmayayım ama,

Hala araya birilerini koyup maviden 635'i nakit almak için girişimlerde bulunmaktayım.

Aklımda soru işaret kalmadı gibi lakin,
    Mavide ürün yorumlarında DVD RW'nin - dvd yazmadığını ayrıca - dvdleri okumadığı şeklinde bir yoruma rastladım. Burda kullanıcı acaba ucuz dvd kullanmış olabilirmi? Dms gibi mesela. Kaliteli - dvd ile sorun çıkarırmıki. Ürün tanıtımında +- dvdrw yazıyor.

Ekran olayında 5024 criystall bright (umarım yanlış yazmamışımdır :) ) yani parlak ekran ve bunun ekranı ile aynımıdır acaba?

Umarım bir an önce alırımda kurtulurum bu ıstıraptan :((
  • Ürünün vd yazıcısında bir sorun yok,okumadıgı dvd gördüm fakat çok az.%2 filan yanii,okuyupda yazmadıgı yada yazdıgı dvdlerde bir sorun yok.yazılan dvdleri benim lg dvd okuyor.Ekran parlak ekran tabii..
  • quote:

Orjinalden alıntı: aytaco12

quote:

Orjinalden alıntı: ermanb

msi da herey ii calışıyor guzelde şu touchpad olayı canımı cok sıktı bir calısıyor bi hic calışmıyor bazen sağ tuş fonksiyonunu yitiriyor bazende ii çalışıyor ama sorun var belli herkezdede bu sorun var okuduğum kadarıyla bunun bi çozümü varmı ?

ayrıca bende cd'den çıkan driveri yukledim bir arkadaş onu hic kurma duzelir demiş fakat o da nasıl silinir nerden silinr bilmiyorun program ekle kaldırdada yok ama mouse ayarlarında touchpad ayarları duruyor belliki yuklu nasıl silicem veya nasıl bu sorunu çozebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Olmadı geri yollamayı düşünüyorum aleti.

sayın ermanb aynı problem benim makinamda da oldu ama ben senin kadar sabırlı değilmişim ki mavibilgisayara gidip bilgisayarı değiştirdim... çektiğim işkenceyi görünce mavinin teknik servisi bile dayanamadı ve bu gerçekten katlanılır bi şey değil.

bu arada touchpad driverlarını kaldırman şart değil baçlat menüsüne tıkla, çalıştıra gel ve oraya "msconfig" yaz. üstteki sekmelerden "başlangıç"a gel. orda bi yerlerde "ktp3" diye bi bölüm var onun yanında ki kutucuğun işaretini kaldır. böylece bi daha oturum açtığın zaman touchpad software'i çalışmaz.

ama son tavsiyem benim gibi bilgisayarı alalı çok süre olmadıysa bilgisayarı götürüp değiştirmendir. malum ben bu konuda bi rekorun sahibiyim 3 kez değiştirdim ve şu anda sorunsuz bi şekilde 4. makinamı kullanıyorum

kolay gesin

Yani benim sorunum teknik bir sorunmu yoksa driverlerle fillan halledilicek bisemi alalı cok oldu degistiriceklerini sanmıyorum artık bosuna degistirmeye degmez bu sorunu yasayan ve problemini cozen bi arkadas yokmu bize yardımcı olsun YOKSA KİMSEDE YOKMU Touchpad PROBLEmi ?

• Ermanb arkadaşım yabancı sitelerde de bazı şikayetler var bazıları kpt software yüklemeyince düzeliyor diyor bazılarıda gariptir.Aşağıda vereceğim synaptic generic driverleri yükleyince düzeldiğini ifade ediyor.Galiba bizdeki touchpad elantech.Farklı firmada olsa işe yaramış.Bende sorun olmadığı ve halen benim635 ankarada olduğu için(bs düzelmiş gitmişken ram upgrade istedim kingston ram bekliyoruz)Deneyemedim.İnşallah sorununu çözer.Selamlar
    http://www.synaptics.com/support/drive.cfm

• Ermanb söylemeyi unuttum driveri yükledikten sonra memnun kalmazsan mouse özelliklerden touchpadi disable imkanında var.Bu arada güncel bir sürücü elantech içinhttp://www.pro-star.com/drivers/M56A-M560A/ELANTECH_5041.zip
  • quote:

Orjinalden alıntı: yurdasal1

Ermanb söylemeyi unuttum driveri yükledikten sonra memnun kalmazsan mouse özelliklerden touchpadi disable imkanında var.Bu arada güncel bir sürücü elantech içinhttp://www.pro-star.com/drivers/M56A-M560A/ELANTECH_5041.zip

cok sagol denicem isallah olur bu bilgin bu sorunu yasiyan herkeze faydalı olur cunku bozuk oldugunu dusunmeye baslamıstım bakalım ne olicak.
  • Arkadaslar acil yardım dedigin drverleri yukledim eskileri sildim ve su anda bilgisayar touchpad i gormuyor yok oldu sanki driverleri yukluyorum ama hic banamısın demiyor kayboldu touchpad kullanılmıyor su anda hic ne yapmam gerek niye boyle oldu ? nasıl gormez windows anlamıyorum
  • merhaba....
    kredi kartı sorunlarını halledersem bir kaç gun sonra 635'i alacagım...
    internet yerine ankaradan gidip almayı dusunuyorum, acaba orda denemek istesem bir sorun cıkarırlar mı? tabi xp(korsan) ile denemek isteyecegim kurulumdu falan baya bi sure alacak buna katlanırlar mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermanb

Arkadaslar acil yardım dedigin drverleri yukledim eskileri sildim ve su anda bilgisayar touchpad i gormuyor yok oldu sanki driverleri yukluyorum ama hic banamısın demiyor kayboldu touchpad kullanılmıyor su anda hic ne yapmam gerek niye boyle oldu ? nasıl gormez windows anlamıyorum
    Bence windowsu yeniden kur.Zor diyorsan ilk açılışta f8 tuşu ile güvenli kipte başlatıp windows dizini içindeki gizli inf klasörünün içindeki others klasöründeki dosyaları silmelisin.(Explorer araçlar klasör seçenekleri görünümden gizli dosyaları seçerek inf dizinini görebilirsin)Selamlar
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.