Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
1.893
Cevap
1
Favori
136.515
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    148 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: habecikostik

en sonunda stabil bi şekilde x64 ün deneme sürümünü indirip kurdum ve tüm sürücüleri yükleyip kurdum ve hepsi çalışıyor.
    ama anlamadıgım bi kaç nokta var;
    1.işlemci sıcaklıgı coolpad kullanmama ragmen 50-55 cvarında fakat hdd 35 den yukarı fazla cıkmadı.
    2.bunun 32 bitten farkı ne yaw bi ingilizce bide her program calışmio anlayamadım
    3.bu gidişle 32 ye geri doncem acıkcası beni tatmin eden fazla bişey yok.

64 bitin güzel yanlarını bilen varsa bi anlatırsa sevinirim

edit: bu everestle atinin anlaşamadıgını birde ben şahit oldum everest acıkken ccc ye girmiyor ve bilgisayar donup kalıyor fakat everest kapalıyken ccc ye girmek istediğimde bi sorun olmadan girebiliyorum.
    habecikostik pm den attığın msg ye geç farkedip cevap vermiştim.Tekrar bana msg atarsan iyi olur Selamlar
    |
    |

• Yarbay
    2219 Mesaj
    flexy kardeş benmde kartın limiti yetmemişti ve 2 kartla olayı çözzdük ama tabe arada tanıdıklar vardı adamlar bana yaptılar sanada yaparlar gibi geliyor böle bi olay sonuçta bütün kartlar sana ait...
    |
    |
    arkadaşlar herkese merhaba bu forumda cok iyi işler yapıosunuz belkide bu kadar insanı msi almaya ikna eden sizlersiniz benim sorunumda kart limiti ile ilgili kart limiti 1800 geriye kalan 300 ü peşin ödeyip. taksitlendirme yaparmısınız diye mail attım mavi ye fakat herhangi bi cevap alamadım. acaba bu makine turkiye de sadece mavi demi var daha onceki sayfalarda bazı userlar baska yerlerde de bulduk demislerdi bu makine ile aynı mı turion 1.6 olanlar bi cok yerde mevcut 2.0 sadece mavi de galiba hepinize tekrar tesekurler kolay gelsin
    |
    |
    Ben de sizler gibi m635 kullanıcısıyım.
    winxp prof kurup bir süre hic bir sorun olmadan kullandım ancak temiz bir sistem için yeniden XP kurmak istedim.
    Aynı kurulum CD'sini taktım ve baslattım ilk klasik kurulum asamasında iken "setup is starting windows" yazıp kaldı. Bir baska kurulum CD si ile denedim ancak ondada durum aynı.
    Çözüm önerilerinizi rica ediyorum
    |
    |

Orjinalden alıntı: star_ts2000

Herkeze merhaba
    winxp prof kurup bir süre hic bir sorun olmadan kullandım ancak temiz bir sistem için yeniden XP kurmak istedim.
    Aynı kurulum CD'sini taktım ve baslattım ilk klasik kurulum asamasında iken "setup is starting windows" yazıp kaldı. Bir baska kurulum CD si ile denedim ancak ondada durum aynı.

Aynı cd ile mi kurmaya çalıştın? Orjianl windows cd si kullanıyorsan bi ram uyumsuzluğu olabilir yok eğer kopya cd kullanıyorsan ve henüz dvd için verilen firmware i yapmadıysan sorun burdan kaynaklı olabilir. Yada kopya cdler yüksek hızda yazıldığında üstündeki 1-2 ufak çizik bile cdnin içindeki ufak dataları okunmaz hale getirebilir bu divx veya vcd de farkedilmeyen bi problem olsada windows gibi sıkıştırılmış ufak bilgilerle dolu data cdlerine problem olur. Umarım ram den değildir.
    |
    |
    Intel® Core�2 Duo P8400 ( 1066 Mhz ) ---- 1 GB DDR2 128Bit nVIDIA GF9650M GT ---- 15.4" WSXGA (1680 x 1050)Parlak Ekran ----- 4 GB DDR2 800Mhz HyperX KINGSTON ------ 2 GB Intel Turbo Memory ----- 320 GB 7200 RPM 16 MB SEAGATE ----- Dual Layer DVD RW ----- Intel 5300 Wİ-Fİ ( 3 Anten ) ----- 8 in 1 Kart Okuyucu ----- HDMI + ESATA ------ Dahili Bluetooth Ver. 2.0 -----Yüz Algılama Teknolojisi ------ Biometric Parmak İzi Okuyucu ------- Dahili Camera 2.0 Megapixel

• Yüzbaşı
    476 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: esek

arkadaşlar herkese merhaba bu forumda cok iyi işler yapıosunuz belkide bu kadar insanı msi almaya ikna eden sizlersiniz benim sorunumda kart limiti ile ilgili kart limiti 1800 geriye kalan 300 ü peşin ödeyip. taksitlendirme yaparmısınız diye mail attım mavi ye fakat herhangi bi cevap alamadım. acaba bu makine turkiye de sadece mavi demi var daha onceki sayfalarda bazı userlar baska yerlerde de bulduk demislerdi bu makine ile aynı mı turion 1.6 olanlar bi cok yerde mevcut 2.0 sadece mavi de galiba hepinize tekrar tesekurler kolay gelsin

Saolasın. kart limitin 1800 ise 300 ü karta yatarıp limit arttırabilirsin diye biliyorum yani nakit+kredi hesabı olur. Ama yinede hangi karta sahipsen oranın müsteri hizmetlerine danışman daha garanti bir yol olur. Forumda bi kaç kişi bahsetti evet ama kimse ne alternatif link verdi ne bişey. Açıkçası ben pek inandırıcı bulmadım hadi inandım diyelim maviyle kıyaslamıcaz mı bu firmayı tama mavi şöle mavi böyle diye ben dahil forumda bir çok kişi eleştirdi ama alternatif diye çıkcak firmanın daha bi web sitesi yoksa mavi ye nasıl aternatif diyebiliriz sorun yaşadığınızda muhattabınız yok en basitinden. Ben aslında çok isterdim başka bi yerde de oolsun niye bir tek mal bi yerin tekelinde olsun ki. her yerden alınabilsin insanlar netten almakta terreddük ediyor %100 haklılar görmeden etmeden başkalarının deneyimleri başkalarının zevkleriyle olacak işler değil çünkü bunlar. Neyse uzun lafın kısası alternatif bulan bizlerle yeni alacak arkadaşlarla paylaşmayı düşünen arkadaşlar lütfen hangi firmada bulduklarını ve firma linklerini verin. Böylece herkes faydalanmış olur bu işten.

Bu arada yeni bi çalışma yapıyorum ama olurmu olmazmı tam emin değilim eğer ati ekran sürücüleri sorun yaratmaz ise tümüyle bütün driverları windows kurulumunda yüklenen windows xp cd si hazırlayacam sonra burdan nasıl yapıldığına dair sizleri bilgilendiririm ama başta söyleyeyim biraz zaman alacak. Eğer olursa windows kurarken size sadece hangi harddisk bölümüne kuracağını soracak onun dışında hiç birşey yapmanıza gerek kalmayacak.(şifre giriim şaati ayarliim networku kurayım bunlar yok. çayınız demleyip işinize bakarken msi iniz windowsunuzu kurmuş olacak. çayınızı demleyin derken abartmıyorum 15 dk sürüyor kurulum. Neyse gaza geldim anlatıyorum. bakalım ati sorun çıkarmaz umarım.

Birde geçen bilgisayarın faturasına bakmıştım 2118.68 almışım şimdi maviye baktım 2096.71 YTL gerçi geçen gün biraz daha ucuzlamıştı malum dolar düşüyor yeni alcak akadaşlar doların son vaziyetleriyle ilgilensinler 20 milyona bana vermedikleri mause u alırsınız en azından
    |
    |
    Intel® Core�2 Duo P8400 ( 1066 Mhz ) ---- 1 GB DDR2 128Bit nVIDIA GF9650M GT ---- 15.4" WSXGA (1680 x 1050)Parlak Ekran ----- 4 GB DDR2 800Mhz HyperX KINGSTON ------ 2 GB Intel Turbo Memory ----- 320 GB 7200 RPM 16 MB SEAGATE ----- Dual Layer DVD RW ----- Intel 5300 Wİ-Fİ ( 3 Anten ) ----- 8 in 1 Kart Okuyucu ----- HDMI + ESATA ------ Dahili Bluetooth Ver. 2.0 -----Yüz Algılama Teknolojisi ------ Biometric Parmak İzi Okuyucu ------- Dahili Camera 2.0 Megapixel

• Teğmen
    148 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: preputium64

quote:

Orjinalden alıntı: esek

Saolasın. kart limitin 1800 ise 300 ü karta yatarıp limit arttırabilirsin diye biliyorum yani nakit+kredi hesabı olur. Ama yinede hangi karta sahipsen oranın müsteri hizmetlerine danışman daha garanti bir yol olur. Forumda bi kaç kişi bahsetti evet ama kimse ne alternatif link verdi ne bişey. Açıkçası ben pek inandırıcı bulmadım hadi inandım diyelim maviyle kıyaslamıcaz mı bu firmayı tama mavi şöle mavi böyle diye ben dahil forumda bir çok kişi eleştirdi ama alternatif diye çıkcak firmanın daha bi web sitesi yoksa mavi ye nasıl aternatif diyebiliriz sorun yaşadığınızda muhattabınız yok en basitinden. Ben aslında çok isterdim başka bi yerde de oolsun niye bir tek mal bi yerin tekelinde olsun ki. her yerden alınabilsin insanlar netten almakta terreddük ediyor %100 haklılar görmeden etmeden başkalarının deneyimleri başkalarının zevkleriyle olacak işler değil çünkü bunlar. Neyse uzun lafın kısası alternatif bulan bizlerle yeni alacak arkadaşlarla paylaşmayı düşünen arkadaşlar lütfen hangi firmada bulduklarını ve firma linklerini verin. Böylece herkes faydalanmış olur bu işten.

Bu arada yeni bi çalışma yapıyorum ama olurmu olmazmı tam emin değilim eğer ati ekran sürücüleri sorun yaratmaz ise tümüyle bütün driverları windows kurulumunda yüklenen windows xp cd si hazırlayacam sonra burdan nasıl yapıldığına dair sizleri bilgilendiririm ama başta söyleyeyim biraz zaman alacak. Eğer olursa windows kurarken size sadece hangi harddisk bölümüne kuracağını soracak onun dışında hiç birşey yapmanıza gerek kalmayacak.(şifre giriim şaati ayarliim networku kurayım bunlar yok. çayınız demleyip işinize bakarken msi iniz windowsunuzu kurmuş olacak. çayınızı demleyin derken abartmıyorum 15 dk sürüyor kurulum. Neyse gaza geldim anlatıyorum. bakalım ati sorun çıkarmaz umarım.

Birde geçen bilgisayarın faturasına bakmıştım 2118.68 almışım şimdi maviye baktım 2096.71 YTL gerçi geçen gün biraz daha ucuzlamıştı malum dolar düşüyor yeni alcak akadaşlar doların son vaziyetleriyle ilgilensinler 20 milyona bana vermedikleri mause u alırsınız en azından
    Selam preputium kart limiti bildiğim kadarıyla değişmiyor.Yani kart kulanılmış ise kullanılabilir miktar artıyor olasııkla alışveriş yapıldı ise nakit limit örn 1400 ytl kaldı ise ise 300 yatırırsan1700 oluyor.Konu için mavi ye mail attım.Cevap gelince yazıcam.Selamlar
    |
    |

• Teğmen
    148 Mesaj
    quote:

Herkeze merhaba
    Arkadaşm 1. sorun cd okuyamama olabilir.Bence düşük olasılık çünkü 2 tane xp cd si kullanmışsın(ikiside çizikse o başka)2. sorun donanım hatası xp büyük olasılıkla donanımı farklı algılayıp yüklemeye çalışıyo olabilir ama genelde bu durumda da mavi ekran gelmesi lazım tekrar reset atarsan kur düzeltebiliyor.mavi ekran gelmiyorsada reset at bence ve güvenli kip kurulumu seç.En güzeli hdd hatalarına karşıda iyi olur xp yi kuracağı yeri sorduktan sonra hızlı değil normal formatı seçmen.Selamlar
    |
    |

• Yüzbaşı
    476 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: yurdasal1

quote:

Herkeze merhaba
    Arkadaşm 1. sorun cd okuyamama olabilir.Bence düşük olasılık çünkü 2 tane xp cd si kullanmışsın(ikiside çizikse o başka)2. sorun donanım hatası xp büyük olasılıkla donanımı farklı algılayıp yüklemeye çalışıyo olabilir ama genelde bu durumda da mavi ekran gelmesi lazım tekrar reset atarsan kur düzeltebiliyor.mavi ekran gelmiyorsada reset at bence ve güvenli kip kurulumu seç.En güzeli hdd hatalarına karşıda iyi olur xp yi kuracağı yeri sorduktan sonra hızlı değil normal formatı seçmen.Selamlar

Sanada slm yurdasal.

Hdd yi ilk aldığınızda mutlaka normal formatı seçmeniz lazım. Daha önce windows kurulumu yaptığı için buu es geömiştim ama yeni kullanıcılar için hatırlatmak yerinde oldu. Bu hatayla ben bi kaç arkadaşıma maüstü sistemlerini kurarken şahit oldum toplama bilgisayarlarda bu tip sorunlar yaşanabiliyor. biraz araştırdıktan sonra ram haası olduğuna kanaat getirdik. ramler değişince sorun kalktı. Aslında uğraşınca aletlere windows u kurabiliyroduk ta ama olmadık yerlerde olmadık sorunlar çıkartıp duruyordu yani stabile sorunu vardı ramdaden sonra mislerr gibi
    |
    |

• Yüzbaşı
    476 Mesaj
    Bu arada yeni bir bilgi belki bilenler vardır. windows update sitesi artık bi doğrulama aracı kullanıp cd keyinizi kotrol ettikten sonra update yapmaya başladı. Bilgisayarınızı update etmek isteyipte bu soruna takılan arkadaşlar için alternatif bi site buldum. Site firefox öneriyor bende ordan yaptım update i ie de denemedim henüz gaye başarını güzel bi site isterseniz C:\WUTemp adlı klasörden indirlen updateleri takip ederek gerekli updatelerin yedeğini alabiliyorsunuz. Bu yedekler yukarda bahsettiğim 15 dk lık windows olayında da işinize yarıyacak. yani oluşturacağınız cd sp2 li ve son updateler yüklü bi windows olacak. Onlarıda ftp ye toplu bi şekilde atacam sorun çıkmazsa.

az daha unutuyordum. sitenin adresi şudur :http://windowsupdate.62nds.com/
    |
    |

• Binbaşı
    1103 Mesaj
    Arkadaşlar Bimtesi aradım anlattım derdimi. Batarya yı çıkartınca Saat/Tarih ayarları sıfırlanıyor dedim, Bios pili bitmiştir bize ulaştıktan en geç 3 gün içersinde yollarız dediler. Pazartesi yollamayı düşünüyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasit019 -- 2 Mayıs 2006; 13:30:26 >
    |
    |
  • Er
    12 Mesaj
    Arkadaslar ilginize tesekkürler.
    Win xp kurulum CD'lerinde sorun yok. Bu CD.ler ile birden fazla kurulum yaptım.
    "setup is starting windows" yazısı cıkana kadar büyük ihtimalle RAM.e yazıyor sonrasında hiç bir şekilde HDD'nin ısıgı yanmıyor ve bu seviyede CTRL+ALT+DEL dahi yapamıyorsunuz kitleniyor. Acıp kapama yapmak zorunda kalıyorum.
    yardım lütfen
    |
    |

Arkadaslar ilginize tesekkürler.
    Win xp kurulum CD'lerinde sorun yok. Bu CD.ler ile birden fazla kurulum yaptım.
    "setup is starting windows" yazısı cıkana kadar büyük ihtimalle RAM.e yazıyor sonrasında hiç bir şekilde HDD'nin ısıgı yanmıyor ve bu seviyede CTRL+ALT+DEL dahi yapamıyorsunuz kitleniyor. Acıp kapama yapmak zorunda kalıyorum.
    yardım lütfen

Arkadaşım sorun büyük ihtimalle donanım sorunu gibi görünüyor.(Ram sorunu veya cpu ısınma problemi?)Garantisi dolmadan servise göndermelisin bence.Selamlar
    |
    |
    1103 Mesaj
    Bugün msn de ilginç bir şey oldu bu makinada mikrofon olmamasına rağmen Video görüşmesi yaparken açık olan Winamptaki çalan şarkıyı karşı araftan arkadaşım duyuyordu ayrıca ses denetimindeki Microfon simgesi aktifti ilginç....

|
    |
  • Teğmen
    148 Mesaj
    rasit019 arkadaşım mic herzaman aktifdir zaten ses ayarı denetimi seçeneklerden hangi denetimleri görmek istersen manuel ayarlayabilirsin.Msn pek kullanmıyorum ama messengerde mic ayarlarında muhtemelen audio out u görüyordur.İlerde mic alırsan mic çalışmıyor zannedebilirsin.Selamlar
    |
    |
    1103 Mesaj
    MSI cd sindeki driver ile aldım bu sonucu hatta Ati control centera girerkende sorun yok ama panel değişik biraz eski tip bişi

buda Control peneli sadece bu çıkıyor everesti denemedim pillede çalıştırmayı denemedim
    |
    |
  • Onbaşı
    38 Mesaj
    Herkese selam
    Gerçekten yardımlaşmanın yoğun olduğu bir forum oluyor. Bundan dolayı herkese teşekkür ederim.

Bugün acayip birşey oldu. Bilgisayarı açtığımda klavyenin çalışmadığını farkettim. Touchpad çalışıyor. Ama klavyede bi tuşa basınca oda kitleniyor.windows normal şekilde açılıyor.
    Aldığım yere götürdüm(Ankara). Eleman bataryayı çıkarıp taktı. Klavye düzeldi bu seferde HDDden boot etmedi.
    Realtek ethernet gibi birşeyler yazıyordu. Sanırım ağ üzerinden açmaya çalışıyordu. Bir kaç denemeden sonra yine bir kere ethernetten açmaya çalışıyor sonra windows açılıyor.

Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?
    En son çare İstanbula göndermek olacak sanırım...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    684 Mesaj
    mavinin halletmesi gerekir!!! edemiyosa eger 10 günlük bi laptopsa degiştirmek zorunda..
    Eger 10günden fazla ise o zaman düzelmeleri gerkiyor.donanımsal bir soruna benziyorr
    |
    |
    Mavi İstanbul'a gönderiyoruz dedi. Bende önce forumdakilerin fikrini alayım çözemezsem İstanbula gönderirim diye düşündüm.
    |
    |
  • Onbaşı
    38 Mesaj
    Ben bi türlü ekran kartı sürücü işini halledemedim. Önce Msi inkini kuruyorum üstüne atinin 6.4 ünü bataryadan çalışırken eskran siyah.
    Sadece atinin 6.4 ünün kuruyorum yine aynı şey. Powerplay de kapalı. Ne iş yahu.....
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.