Şimdi Ara

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.895
Cevap
1
Favori
140.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ozdemiralp

Wireless'da sürücü güncellemesiyle daha verimli hale getirirsek hiç şaşırmam. Bi araştıralım 635'ers li arkadaşlarrrrrrr.............

walla ben başka markaların hazırladığı wireless driverlarını bile denedim çoğu benzeyen marka uymadı uyanlarda sinyal gücü değişmedi. onun dışında 8.1 gb çift katmanlardaki o 10 sn bekleme süresi normal gayet iyi okumasına rağmen neoda verify yaptığımda bile 7.6x i geçmedi okuma hızı peki okuma hızı bunu geçmezken yazma hızı nasıl geçecek? 8x olayı yalan gibi geldi bana çünkü 12 dk ortalama 4x e denk geliyor (4.5x balki)

en çok derken desteklediği en çok çözünürlüğü mü soruyorsun?

• quote:

Orjinalden alıntı: preputium64

quote:

Wireless'da sürücü güncellemesiyle daha verimli hale getirirsek hiç şaşırmam. Bi araştıralım 635'ers li arkadaşlarrrrrrr.............

walla ben başka markaların hazırladığı wireless driverlarını bile denedim çoğu benzeyen marka uymadı uyanlarda sinyal gücü değişmedi. onun dışında 8.1 gb çift katmanlardaki o 10 sn bekleme süresi normal gayet iyi okumasına rağmen neoda verify yaptığımda bile 7.6x i geçmedi okuma hızı peki okuma hızı bunu geçmezken yazma hızı nasıl geçecek? 8x olayı yalan gibi geldi bana çünkü 12 dk ortalama 4x e denk geliyor (4.5x balki)

en çok derken desteklediği en çok çözünürlüğü mü soruyorsun?

evet, çözünürlük en son kaç????

• ARKADAŞLAR ARANIZDA MSİ'LA CATİA-SOLİD-PRO_e KULLANAN VAR MI? VARSA İZLENİMLERİ NEDİR* MONTAJDA KAÇ PARAÇYA ÇIKIYOSUNUZ?
  • quote:

1280x800 görünüyor cd den çıkan driver yüklü birazdan 5024cülerin sayfasında yeni dirver var deniyordu onu indirip kuracam.
  • Bjkmag ın 5024 için verdiği driveri yükledim. gayet güzel ve sorunsuz çalışıyor mavi ekran problemi yok everest yüklü olmasına ragmen. yanlız frame work istiyor haberiniz olsun.

Yeni Driver ı İndrimek için Buraya tıklayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi preputium64 -- 16 Nisan 2006; 22:12:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CENTAURO

4 GÜN ÖNCE MSI M635 ALDIM. HERŞEYİ ÇOK İYİ, GAYET HIZLI BİR MAKİNE. ANCAK İNANILMAZ BİR SORUN VAR: S-VIDEO PORTUNDAN TELEVİZYONA BAĞLANTI MÜMKÜN OLMUYOR. 4 AYRI KABLO DENEDİM, HATTA S-VIDEO-LALE JACK DÖNÜŞTRÜRÜCÜ BİLE DENEDİM, TELEVİZYON "NOT CONNECTED" DİYOR. FOTOĞRAF MAKİNASI, DVD PLAYERLAR BİLE TELEVİZYONUMA GÖRÜNTÜ AKTARABİLİRKEN BU BİLGİSAYAR YAPAMIYOR!! LÜTFEN SİZ M 635 İ OLAN ARKADAŞLAR! BİR DE SİZ DENEYİN, ACABA HEPSİNDE AYNI SORUN VAR MI? YOKKSA YENİSİYLE DEĞİŞTİRSEM ÇÖZÜLÜR MÜ? HERKESTE AYNI PROBLEM VARSA İADE EDECEĞİM MAVİYE!! LÜTFEN YARDIM!!!
    Arkadaşlar svideo dan tv ye kaliteli bir görüntü beklemeyin lütfen
  • quote:

Orjinalden alıntı: turion

Arkadaşlar svideo dan tv ye kaliteli bir görüntü beklemeyin lütfen

Nasıl yani? Stardatın altında mı beklicez elbette notebooktaki görüntü olmaz ekranda ama filmlerde farketmemesi lazım. zaten tv ye başka ne için bağlanır ki?
  • 64 bit wireless sürücüsünü arayan arkadaşlar için wireless direveri upload ettim. Malesef bluetooth ve card reader driverlarını bulamadım henüz.

Buradan İndirebilirsiniz
  • preputium64 sen 64 bit mi kullanıosun driverın calıstıgına eminmisin yani şimdi ben daha yeni 32 bit kurdum driverları bulamadıgımdan bide hangi surumunu kullanıosun?bende sp1 li versiyonu vardı neyaptıysam ne ettiysem yukleyemedim internetten indirdiğim driverları
  • arkadaşlar wireless sorunu için MSIhttp://support.msi.com.tw adresine attıgım soruya cevap geldi;

Dear Ozy,
    Please contact the Global Warranty Service Locations in Turkey to help you reinsert the WLAN card, the address as follows:

Cummhuriyet Cad., Kayahatun Sk., No: 15, 34373, Harbiye --- Istanbul Turkey

TEL:+90-212-233-7529
    FAX:+90-212-230-4839

And then reinstall the WLAN driver to try, please update the latest BIOS version according to the below URL:

http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=610&kind=11

If there are question about this problem please contact me again, thank you for your appreciate M635.

Best Regards,
    MSI Laptop Technical Support 2006-4-17
    Copyright ® 2005 M

İşin özü elemanalrın dedikleri şu, wireless kartınızı kontrol ettirmek için TR deki MSI garanti noktalarına götürün aletinizi, bundan sonrada wirelss driverini silip tekrardan yükleyin, ayrıca
    http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=610&kind=11 bu linkteki yeni biosu makinanıza kurun dior, ben daha bunları denemedim biras işlerim var ama yapınca size + yada - leri söylerim... Bu arada BIOS update etmiş olan varmıdır, acaba yapmamız gereken işlmler nelerdir?? Herhangi bir sorunla karşılaşan oldumu???

• quote:

Orjinalden alıntı: preputium64

quote:

1280x800 görünüyor cd den çıkan driver yüklü birazdan 5024cülerin sayfasında yeni dirver var deniyordu onu indirip kuracam.

Bende de öyleydi şimdi 2000x1500 gibi bi değer. Hydravisiondan mı kaynaklandı anlamadım. Böyle bir çözünürlük için hiç birşeyde yapmadım. İstemediğim bi durum?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozy1905

arkadaşlar wireless sorunu için MSIhttp://support.msi.com.tw adresine attıgım soruya cevap geldi;

Dear Ozy,
    Please contact the Global Warranty Service Locations in Turkey to help you reinsert the WLAN card, the address as follows:

Cummhuriyet Cad., Kayahatun Sk., No: 15, 34373, Harbiye --- Istanbul Turkey

TEL:+90-212-233-7529
    FAX:+90-212-230-4839

And then reinstall the WLAN driver to try, please update the latest BIOS version according to the below URL:

http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=610&kind=11

If there are question about this problem please contact me again, thank you for your appreciate M635.

Best Regards,
    MSI Laptop Technical Support 2006-4-17
    Copyright ® 2005 M

İşin özü elemanalrın dedikleri şu, wireless kartınızı kontrol ettirmek için TR deki MSI garanti noktalarına götürün aletinizi, bundan sonrada wirelss driverini silip tekrardan yükleyin, ayrıca
    http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=610&kind=11 bu linkteki yeni biosu makinanıza kurun dior, ben daha bunları denemedim biras işlerim var ama yapınca size + yada - leri söylerim... Bu arada BIOS update etmiş olan varmıdır, acaba yapmamız gereken işlmler nelerdir?? Herhangi bir sorunla karşılaşan oldumu???

İyi yine tatmin edici cevap vermişler. Ben asus'a mail attım, tablolarını doldurdum hangi dizüstünü kullandığımıza dair= Bi cevap gelmedi. Gerçi problemimizi çözdük. Yinede MSİ daha ilgiliymiş..........

• tuşların içinden sağ tarafdan sıcak hava geliyor sizdede oluyormu.çift katmanlı diskler farklımı oluyor.
    soğutucunun sağda olmasının makinaya + sı varmı. cesperin bir modelinde arkaya üfürüyordu bence o modeli kulanmak daha rahat olmalı.
    işletim sistemi açılmadan müzük dinlemeye uygunmu. çalışması hakında bilgisi olan varmı.
  • Bunda Power Cinema yani İşletim Sistemini açmadan müzik,video oynatma yok.
    quote:

Orjinalden alıntı: xdemir
    tuşların içinden sağ tarafdan sıcak hava geliyor sizdede oluyormu.çift katmanlı diskler farklımı oluyor.
    soğutucunun sağda olmasının makinaya + sı varmı. cesperin bir modelinde arkaya üfürüyordu bence o modeli kulanmak daha rahat olmalı.
    işletim sistemi açılmadan müzük dinlemeye uygunmu. çalışması hakında bilgisi olan varmı.
  • quote:

tuşların içinden sağ tarafdan sıcak hava geliyor sizdede oluyormu.çift katmanlı diskler farklımı oluyor.

Dediğin gibi yanda olması iyi değil ama ısı bakımından HD'tende mümkün olduğunca uzak olmasını sağlamışlar ki Dizüstünün orta ve ekrana doğru olan kısımlarıda ısınıyor. İşlemciyide arka tarafa koysalardı ısı oranı çok arttardı.

Benim anlamadığım.Bizim 635 yılın en iyi dizaynı olarak seçildi. 635'de tek fan ızgarası var. Pekçok dizsütünde 2 fan ızgarası var. Ve ısıyı dışarı atarken fanın kullandığı havayı karşılayacak havanın içeri dolması için başka boşluklara ihtiyaç yok mu? Çok küçük delikler yeterli mi? Gerçi 635'de fan az ve kesitli biçimde devreye giriyo ama???????????????????

• quote:

Orjinalden alıntı: habecikostik

preputium64 sen 64 bit mi kullanıosun driverın calıstıgına eminmisin yani şimdi ben daha yeni 32 bit kurdum driverları bulamadıgımdan bide hangi surumunu kullanıosun?bende sp1 li versiyonu vardı neyaptıysam ne ettiysem yukleyemedim internetten indirdiğim driverları

valla bilgisayarı alırken maltepe pazarından almıştım o zamanlar acer 2423 almayı düşündüğümden yanımda windows falan götürmemişim vista dahil hepsini 10 milyona sattılar. dövecektim herifleri neyse 64 biti bu gün kazara kurdum format atıyordum 32 bit cd de bozulma olmuş o yüzden bide 64 bit kurayım dedim bendeki cd, win2003 ün 64 bitininde bi ton çeşidinin bulunduğu bi windows sürümü. şu an hala onu kullanıyorum. dediğin gibi daha önce verilen 64bit driverlarda wireless yoktu bende nasıl olsa kullanmıcam bu windowsu die(driver eksiklerinden) bütün updateleri yapıp imajını aliim bari dedim windows update sitesinde 25 update buldu (bunları buraya yazacam kendi cdsine yamalamak isteyen arkadaşlar olablir diye)
    quote:

(KB898715) (KB901214) (KB899588) (KB893756) (KB899591) (KB899587) (KB896428) (KB896422) (KB896358) (KB902400) (KB901017) (KB904706) (KB900725) (KB896424) (KB890046) (KB910437) (KB912919) (KB908519) (KB913446) (KB911927) (KB911564) (KB911567) (KB908531) (KB911562) (KB912812)

neyse bunlar critical updateler bunlar bitince custumize edin diyor ve tadaaa işte orda wireless driveri ve bi kaç update daha. onları indirdikten sonra my drivers isimli kullanışlı bi program var onu kurup driverı yedekleyip siteye yükledim driverları. yani microsoftun orjinal driverı verdiğim.

quote:

Orjinalden alıntı: ozy1905

BIOS update için verdikleri link benim daha önce bahsettiğim 2.50 bios malesef dostan kurulum istiyor ve msi live update ile yapılmıyor. üstelik siteye koydukları
    quote:

The BIOS contained here are exclusively for MSI product only. MSI assumes no responsibility for any damages resulting from improper use or lack of technical expertise.

ibarede pek cesaret verici diil yani
    bunun dışında driverı silip kurmak işe yarayan bir çözüm dill bir çok farklı firmanın aynı wireless kartını kullanan driverlarını kendi sitelerinden indirip denedim. kaldıki şu an 64 bit driverı da aynı sonucu verdiğine göre bu karttan kaynaklanan bi sorun. Verdikleri adres ve telefonlar bimtes'in. çarşamba günü götürüp verecem noteook u bakalım ne olcak.

quote:

Bende de öyleydi şimdi 2000x1500 gibi bi değer. Hydravisiondan mı kaynaklandı anlamadım. Böyle bir çözünürlük için hiç birşeyde yapmadım. İstemediğim bi durum?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!

doğrudur bjkmag ın verdiği yeni dirverda da 2000x1500 e kadar yükselmişti ama bu bi sorun diil. çünkü ben yine aynı yani 1280x800 de kullanmaya devam ettim ve dediğim gibi cidden daha stabil bi driver.

quote:

tuşların içinden hiç sıcak hava gelmedi bende şaşırdım bunu duyunca sağa sola arkaya çok önemli diil açıkçası bi yerden üflesin yeter. her notebookta farklıdır zaten. işletim sistemi açılmadan yada hiç işletim sistemi yüklemeden müzik (mp3 waw..vs) hatta divx bile izleyebilirsin. Nasıl mı? açık kaynak kodlu bir linux programı var ismi MoviX bu programla mesela elinde tam 700 diilde 650 mb lik bi divxe boot programcığı atıyorsun. böylelikle bilgisayrda işletim sistemi olmasa hatta hardisk olmasa bile divx seyredebilir müzik dinleyebilirsin. Not: 1 cd ye bunu yapman yeterlidir boot ettikten sonra o cdnin cd romda kalmasına gerek yoktur. bu esas olarak düşük işlemcili küçük hddli bilisayaları çöpe atacak kişileri bir daha düşündürüp dha faydalı bi yerde kullandırmak için hazırlanmış bir programdır. hatta öyle ki en fazla 30 mblik bu boot programı ile tv kartınızdan tv bile izleyebilirsiniz hdd olmadan.

evet sorulardan sonra 64 bit yükleyip farkettiklerime gelelim. 1.si sistem gerçekten çok daha stabil. 2.si klavye mause problemi çözüldü. sanıyorum o cd içinden çıkan mause driverı sebep oluyordu buna. firefox kullanırken illa ok tuşlarıyla sayfayı aşağı yukarı çekmek zorunda kalıyordum mause un yan taraflarını firefoxta kullanmama izin yoktu. şimdi 64 bit le gelen orjinal hali yüklü klavyede kendi yazım hatam dışında bişey yok. mause zıplamıor ordan oraya. 3sü bugün ilk defa dvd den divx yaptım bilgisayarda masa üstümde yaklaşık 4 saati bulan işlem notebookta 2 saat 15 dk sürdü (masa üstü işlemcim pIV 2800 ve 2 paas çeviri yaptım) 64 bitten mi yoksa noteboktanmı kaynaklı bu hız bilmiyorum ama taş gibi divx yapmış az önce baktım. fan biraz kasıldı başlarda ama gayet iyi bi onuç var ortada. 4.sü wirelesste dediğim gibi bi değişme yok kopma yaşamadıysamda çekim seviyeleri aynı.

şimdilik benden bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi preputium64 -- 17 Nisan 2006; 19:53:02 >

• bu arada sistem bi şekilde şifrelemiş 64 bit dirverin linkini. **** olan yere "hemen paylaş" birleşik ve tr karakter kullanmadan yazarsanız indirebilirsiniz.

Buarada driver vermek sorunmu nie bunu ** lamışlar anlamadım illa millet msne gelip ordanmı dilenecek.

en azından bi yer gösterin oraya upload edelim böle yararlı şeyleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi preputium64 -- 17 Nisan 2006; 23:32:50 >
  • Arkadaşlar Merhaba
    cumartesi gününden beri 635 kullanıcısıyım.win 32 ve win 64 sistemleri makineye kurdum gayet memnunum sadece ricoh card readerin 64 driverini bulamadım.Eski bir donanımcı olarak şunu belirtmek zorundayım ki bütün driverleri mümkünse software lerini kurmadan yüklemek önemli.Şu anda işteyim tüm sürücüleri akşam upload edicem.İlk aldığımda dvdromun okuma problemleri vardı px49 firmware update yaptıktan sonra düzeldi.Wireleside arkadaşlar sadece driverini kurun ağ denetimini windowsa bırakın çünkü software ile windows iyi geçinmiyor.Kayınbiraderde sony waio var ve çekim güçlerinde fark yok.Ekran kartını yüklerkende software yüklemedim sadece bus driver hariç.Sorular olursa yardımlaşalım.Selamlar
  • 64 bit bluetooth direvini nerden buldun? ben bakındım bayaa bulamamıştım
  • arkadaşlar ben de bu hafta sonu aldım sonunda
    şu anlık gayet memnunum
    bilgisayara cd kopyalarken donma oldu
    bir de bilgisayar usb 2.0'ları tanımadı işletim sistemini değiştirdim gene tanımadı
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.