Şimdi Ara

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.895
Cevap
1
Favori
140.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mavibilgisayar'ın yorumlar kısmında biri söylemiş " Gizli kumandası var" diye. Doğru değil yani...........
  • Vista için (64 Bit için tabiki) gerekli konfigürasyon için 512 mb ram yeterli demiş windows. Performans içinde 1 GB rahatlıkla yeter gibi geliyor. 2 GB ram olmalı diyenler neye dayanarak konuşuyolar??????
  • YA ARKADASLAR...BU MAKINANIN PILINDE SORUN YASAYAN OLDU MU? ŞÖYLE KI: PİL İLE ÇALIŞTIRIP DA ÇALIŞTIRAMAMAK GIBI...BENIM BASIMA IKI UC DEFA GELDI DE...PILINI CIKARTIP TAKTIKTAN SONRA NORMAL CALISTI?VAR MI ACABA BOLE BIR SORUN YASAYAN????
  • evet aynı sey bikere benim basıma geldi bastım acma tusunu bi turlu acılmadı sarja takıncada acılmadı ama pili cıkarıp taktıgımda acıldı acaba bu genel bi problemmi ? bi cozumu varmı?
  • 4 GÜN ÖNCE MSI M635 ALDIM. HERŞEYİ ÇOK İYİ, GAYET HIZLI BİR MAKİNE. ANCAK İNANILMAZ BİR SORUN VAR: S-VIDEO PORTUNDAN TELEVİZYONA BAĞLANTI MÜMKÜN OLMUYOR. 4 AYRI KABLO DENEDİM, HATTA S-VIDEO-LALE JACK DÖNÜŞTRÜRÜCÜ BİLE DENEDİM, TELEVİZYON "NOT CONNECTED" DİYOR. FOTOĞRAF MAKİNASI, DVD PLAYERLAR BİLE TELEVİZYONUMA GÖRÜNTÜ AKTARABİLİRKEN BU BİLGİSAYAR YAPAMIYOR!! LÜTFEN SİZ M 635 İ OLAN ARKADAŞLAR! BİR DE SİZ DENEYİN, ACABA HEPSİNDE AYNI SORUN VAR MI? YOKKSA YENİSİYLE DEĞİŞTİRSEM ÇÖZÜLÜR MÜ? HERKESTE AYNI PROBLEM VARSA İADE EDECEĞİM MAVİYE!! LÜTFEN YARDIM!!!
  • Hocam git Sony Vaio nun , hp nin forumlarını oku. Hepsinde bu tek tük skandal sorunlarla karşılaşırsın. Amma velakin bir laptopta kusur var diye diğer laptoplarda da aynı kusur olacak diye bir şey yok.
  • M635 ile ilgili tek kafama takılan şey DVD Writer.
    Acaba hangi marka dvd writer kullanıyor? Dvd okurken ve yazarken bi sorun oluyor mu? Yazarken dvd seçiyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Antimason_

Hocam git Sony Vaio nun , hp nin forumlarını oku. Hepsinde bu tek tük skandal sorunlarla karşılaşırsın. Amma velakin bir laptopta kusur var diye diğer laptoplarda da aynı kusur olacak diye bir şey yok.

Babac hangi 1 laptop aldım 2 tane sıfır 2 side aynı?? BUndan önce MSi m510c almıştım ondada batarya problemi olmştu Biz zaten birşey demioruz ama bu kadarıda pes yani
  • EVt arkadaslar butun sorunlari bugun itibariyle cozduk... Bugun sabah maviye gidip yeniden bir sifir m635 aldim. DVD driverini guncelledim vede DVD deki okuma problemi ortadan kalkti (philips DVD+-RW SDVD8441 modeli DVD nin, bunun en son cikan PX49 firmware ini kurdum vede sorunum ortadan kalkti :D) Eger boyle bir sorunla karsilasan varsa ayni ynteme basvurabilir cunku tek cozum bu ayrica bu galiva mavinin getidigi partiyle alakali bir sorun yani cogu M635 te var bu sorun(bnm aldigim 3 m635 tede ayni sorun mevcuttu vede 1-2 kisi daha bu sorunla getirmis vede ayni sekilde cozmusler sorunu)
    SU an notebokumdan coook memnunum maasalaah diiim :D Maviye gelince 3 seferdede bana hic bir ses cikarmadan notebookumu deistirdiler bu yuzden onlari tebrik ediorum Ama bu deisimlerin nedeni laptopu alali 15 gun olmayisida olabilir :D:D Umarim bu firmware guncellemesi dier sorunu olan arkadaslarinda isine yarar

• M635 in s-video çıkışını deneyen oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CENTAURO -- 4 Nisan 2006; 14:15:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozy1905

Arkadaşlar o driver sorunu deilmiş sorun Catalyst control centerdaki powerplay özelligi, onu disable edince bir sorunum olmadı, yanlız bugun laptopu geri götürdüm mavi bilgisayara çünkü laptopun DVD sinde bir sorun var yüklemelerde fln alet donuyordu, bana yenisini vericeklerini söylediler, 1 saat sonra faturamla gittim elemanalr yenisi die bana showroomda sizin gördügünüz kurcaladıgınız laptopu vermeye çalıştılar (tabikide ordaki bütün çalışanları söylemiyorum ama teknik serviste bir iki eleman gerçekten çok rahatsız edici ) Ondan sonra o kullanılmış laptopu almak istemedigimi söyledim vede çocuklar hiçbir şekilde sorun çıkarmadan yeni laptopla deiştireceklerini söylediler ama stokta yok diye laptopu bugun alamadım ama pazartesi stokta olucakmış galiba gidip yenisiyle dieiştiricem...
    Burda dikkat çekmek istedigim bir mevzu var oda şu; Mavi artık 1-2 yıllık ufak bir magaza deil ama hala bir kurum kültürüne, tamamen bir kalite kültürüne maalesef sahip deil, tmm satışta ilgililer ama serviste hakan adlı arkadaşın dışında inanın bana yardımcı olacağını düşündügüm bir eleman yok!! Yani sen normalde bir notebooka bakmak için ekranında ölü pixel fln varmı die açmaya çalıştıgında elemanlar laptopu açtıgın anda kullanılmış oluyor diolar ama orda herkesin kullandıgı, üzerine windows kurdukları (Bana vermeden önce silmeye çalışıyolardı üst katta ben fark ettim), arka tarafı çizilmiş bir laptopu bana sıfır diye vermek istiyorlar, yani bu olmaz maviye yakışmaz, zaten alalı 10 gün oluyor nasıl bir zihniyet anlamadım.. Yanlış anlaşılmasın laptopu deiştiricekler (ki zaten mecburlar o ayrı) ama bana sıfır die kullanılmış bir laptopu vermeye kalkmaları addefilmez, hayır bu işi birazda olsa biz biliyoruz ya hiç bilmeyen birisine sıfır die kullanılmış bir laptop verselerdi?? BEn gayet üzüldüm vede sinirlendim bugun...

KUTUSUNDA AÇILMADAN VERİLMİYO MU? NASIL 2.EL BİLGİSAYARI VERMEYE KALKTILAR.

MAĞAZADAN ALIŞVERİŞTE NEYE DİKKAT EDELİM? ACİL CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNCEM:

NASİPSE YARIN ALIYORUM DA...................
    ACİL

• Bence depo'ya git,
    onların getirmesini bekleme,
    onlarla beraber depo'ya git arkalardan kendin bi tane seç.
    itiraz edebilirler ama bence kendin seç,
    yoksa daha önceden iade edilmiş ürünü verebilirler.
    sende bunu anlayamazsın,
    daha sonra onların gözü önünde kutusunu aç,
    laptop'u çalıştır ve incele,
    ölü piksel olup olmadığını kontrol et.
    ayrıca en ufak bi çizik, aşınma olmaması gerekir.
  • DVD RW ile ilgili olarakta CASPER lardada aynı model DVDRW kullanılmış ve baya kafa patlatmışlar bu konuda ve bilimsel sonuçlara ulaşmışlar ve ben kopyala-yapıştır yapıyorum:

DVD YAZMA SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN;
    BENDE DE AYNI PROBLEM VARDI DVD VE CD PHILIPS SDVD8441 İLE YAZAMIYORDUM. INTERNETTE PHILIPS VE EŞ DEĞERİ QSI DVD RW AİT DRIVER VE FIRMWARE UPGRADE BULUNAMIYOR (KENDİ SİTELERİNDE VE GOOGLE'DE) BULUNAN BİRKAÇ FIRMWARE ÇALIŞMIYOR; UYUM SORUNU VAR.
    CASPER'DEKİ YETKİLİLERİN VE SERVİSTEKİLERİN SORUNU ÇÖZEBİLME DAHA DOĞRUSU "DAHA NEDENİ BULMA" KONUSUNDA ÇOK EKSİĞİ VAR.
    DVD VE CD YAZAMAYAN YADA YAVAŞ YAZAN ARKADAŞLAR İYİCE OKUSUNLAR...
    ESAS PROBLEM HDD DEN OKUNAN VERİNİN DVDRW'YE İLETİLMEMESİ GİDEREK OKADAR YAVAŞLIYORKİ SANKİ CD YAZICILAR İLK ÇIKTIĞINDA OLAN BİLGİSAYARDAKİ YAVAŞLIKTAN CD YAZAMAMA DURUMUNA GELMEKTE.
    SORUN: CHIPSET IDE KONTROLERİ OLAN ICH6'NIN DVD YAZICIYI SALT PIO OLARAK GÖRMESİ VE ULTRA DMA MODUNDA ÇALIŞMAMASIDIR.
    ASLINDA DAHA ÖNCE TWISTER ÇÖZÜM HAKKINDA ÖNERİLERLDE BULUNDU AMA YAPILMASI GEREKEN BİRŞEYLER VAR.
    1 - ÖNCELİKLE INTELİN SİTESİNDEN CHIPSET DRIVERI UPDATE EDİLMESİ LAZIM.
    http://www.intel.com/products/chipsets/915pm/index.htm DEN Version: 7.2.1.1003 INDIRIN VE GÜZELCE KURUN; EN YENİ SÜRÜMDE SORUN VAR UYUMSUZ BOŞUNA İNDİRMEYİN....
    ICH6 IDE KONTROLLERİ DE KURULURKEN YÜKLENDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ.
    ANCAK INTELİN IDE KONTROLLER HIZLANDIRICI PROGRAMI iata55_enu.exe RAID DESTEĞİ OLMAYAN IDE KONTROLLERDE ÇALIŞMIYOR BOŞUNA İNTELDEN İNDİRMEYİN.
    2 - AYGIT YÖNETİCİSİNDEN IDE DENETLEYİCİLERİNİ BULUN VE BİRİNCİL IDE ÖZELLİKLERİNE BAK
    GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERDE; AYGIT 0 HARDDİSK DMA AÇIK VE UDMA-5 MODUNDADIR. ANCAK AYGIT 1 BİZİM SORUNLU DVDRW DMA SALT PIO OLARAK GÖZÜKMEKTE ONU KULLANABİLİYORSA DMA OLARAK DEĞİŞTİR. (ŞİMDİLİK İSTESENİZDE DMA MODUNU SEÇEMEZ AMA !!!)
    3 - SONRA TWISTER'İN BELİRTTİĞİ ÇÖZÜM OLAN REGEDIT'TEN IDE ÖZELLİKLERİNİ DEĞİŞTİR.
    ÇALIŞTIRDAN REGEDIT'İ AÇ
    bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001
    BURADAKİ SlaveIdDataCheckSum KARŞISINDAKİ DEĞERİ SİL BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLAT. (BÖYLECE SALT PIO DAN KURTULUP TEKRAR IDE ÖZELLİKLERİNİ BİLGİSAYARA ARATACAK DOĞRUYU BULDURACAKSINIZ)
    AYGIT YÖNETİCİSİNE BAKTIĞINIZDA AYGIT 1 'İN ARTIK UDMA-2 OLARAK ÇALIŞTIĞINI GÖRECEKSİNİZ.
    HA BİRDE NERO'NUZU GÜNCEL TUTUN...
    KOLAY GELSİN...

• quote:

Orjinalden alıntı: bjkmag

Bence depo'ya git,
    sende bunu anlayamazsın,

Depo aynı mağazada mı? ve kutuda satmıyolar mı? Arkadaşım ben kafayı yiycem. Adamlara telefonda sırf ölü piksel tarzı sorunlar çıkmasın diye Ankara'ya geliyorum diyorum. Adam telefonda bile ithalatçıyla anlaştığımız şartlara göre olur diyor. Yani hayır. Telefonda biraz yuvarlak konuşur insan. Ne yapsam internetten mi alsam? Depo olayı mantıklı, Kafam "ambale" oldu.

• arkadaslar s-videoyu denedim daha once calışıyor.biraz ugrasırsanız yapabilirsiniz bukadar abartmanın anlamı yok.kabloyu tak ve sonra masa üstünde sağ tıkla özellikler ayarlar gelişmiş ve oradan goruntu kaynaına gir tv ve monitor var monitörü off tvye on dedikten sonra uygula de goruntu artık tvde.
  • quote:

Bence depo'ya git,
    sende bunu anlayamazsın,

Adamlar, alışverişi (para) tamalayınca dizüstünü veriyoruz diyo. Ölü pikselçıkarsa yapabileceğimiz bişey yok derlermiş. Biz ürünü aldığımız anda iade edemez miyiz? Böyle bir hakkımızın olması gerekir. Bilen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozdemiralp

quote:

Bence depo'ya git,
    sende bunu anlayamazsın,

Depo aynı mağazada mı? ve kutuda satmıyolar mı? Arkadaşım ben kafayı yiycem. Adamlara telefonda sırf ölü piksel tarzı sorunlar çıkmasın diye Ankara'ya geliyorum diyorum. Adam telefonda bile ithalatçıyla anlaştığımız şartlara göre olur diyor. Yani hayır. Telefonda biraz yuvarlak konuşur insan. Ne yapsam internetten mi alsam? Depo olayı mantıklı, Kafam "ambale" oldu.

depo evet mağazasında,
    tabii üç tane mağazası var senin şansına gittiğin mağazada kalmadıysa diğerinden getirtmek zorunda kalırlar,
    yalnız şu var,
    internetten alırsan 7 gün içinde sebep göstermeden iade etme(değiştirme değil) hakkın var,
    ama bilgisayarcıdan alırsan iade hakkın yine var ama kullandırmamak için herşeyi yapıyorlar,
    sonuçta da iade almıyorlar,
    yani internetten alırsan ve bir sorun olursa,
    sakın şu sorunu var iade etmek istiyorum deme,
    öyle söylersen teknik servise gönderiyorlar ve bekliyorsun,
    o yüzden beğenmedim diyeceksin ve iade edeceksin.

gerçekten zor iş böyle elektronik eşyalar almak,
    çünkü tamamen şans işi,
    bence fazla kafana takma bir karara var ve o kararı uygula,
    çünkü "en kötü karar kararsızlıktan iyidir."

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ozdemiralp

quote:

Bence depo'ya git,
    sende bunu anlayamazsın,

depo evet mağazasında,
    tabii üç tane mağazası var senin şansına gittiğin mağazada kalmadıysa diğerinden getirtmek zorunda kalırlar,
    yalnız şu var,
    internetten alırsan 7 gün içinde sebep göstermeden iade etme(değiştirme değil) hakkın var,
    ama bilgisayarcıdan alırsan iade hakkın yine var ama kullandırmamak için herşeyi yapıyorlar,
    sonuçta da iade almıyorlar,
    yani internetten alırsan ve bir sorun olursa,
    sakın şu sorunu var iade etmek istiyorum deme,
    öyle söylersen teknik servise gönderiyorlar ve bekliyorsun,
    o yüzden beğenmedim diyeceksin ve iade edeceksin.

gerçekten zor iş böyle elektronik eşyalar almak,
    çünkü tamamen şans işi,
    bence fazla kafana takma bir karara var ve o kararı uygula,
    çünkü "en kötü karar kararsızlıktan iyidir."

Telefonda onuda söyledim. İllaki internetten mi alalım ölüpiksele karşı dedim. İnternetten olsada değiştirmeyiz diyince (40-50 yaşlarında gıcık bi adam sesi), bizde ürünü beğenmedik o nedenle iade ediyoruz deriz deyince azını açamadı adam:) ama benim sorunum = Paranın 1.500 YTL'sini elden gerisini karttan ödüycem. İnternet işi yaş yani. Mağazada alırken ölü pikselle veya tiz ses çıkarma gibi sorunla karşılaşırsam (Allah göstermesin) ne yapayım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedygonzales926 -- 4 Nisan 2006; 19:39:40 >

• walla hocam büyük ihtimal değiştirmezler söyleyim,
    acer alan iki arkadaşta ölü piksel çıkmıştı,
    adamlar değiştirmemişti,
    ne yazıkki mavi sadece satana kadar ilgileniyor,
    Allah teknik servisine muhtaç etmesin,
    çok berbat adamlar çalışıyor,
    hiç laftan anlamayan, şımarık, herşeyi bildiğini zanneden adamlar teknik servistekiler.
  • Neyse sağol bilgilendirdiğin için, yine depodan almak için diretirim. Başka tavsiyesi olan varsa ben buradayım.....
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.