Şimdi Ara

Msı mag b550 gaming edge wifi overclok sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • depboy28 (9 mesaj) Ridianod (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (13 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> Overclock >> Anakart >> Msı mag b550 gaming edge wifi overclok sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3550 Mesaj
    Dostum geçmiş olsun. İşlemcin en eski sürümden beri desteklendiği için anakartın sitesine girip bios düşüre düşüre kontrol edebilirsin. Update etme işi bir noktada bir hastalık. Anakart şirketleri artık sisteminizde sorun yoksa bios güncellemeyin diye ısrarla belirtiyorlar. Bilmiyorum sizdeki ram stabilmiydi ama pcb tasarımı yüzünden ramler arasında Amd intel ayrımı ufak da olsa var. Benim arkadaşımın eline 4133 cl19-19-19 gskill geçti. Neo değil yani ryzen optimized odaklı değil ve b450 tomahawk max + b550 gaming edge de xmp açınca bu ramleri çalıştıramıyoruz, kendimiz manual editlemek zorunda kalıyoruz. Bir de support listte de geçiyor kodu. Ram işi tam oturdu istediğini al geç yapılamıyor hala vesselam. Sizdeki ramlerin model kodu nedir? Anakart hazır ayarlar işinizi görmüyor ise vereceğim konuda tightening kısmından istediğiniz hızı yedirebilirsiniz. Malum 20-25 değer ile çalışıyor ramler. O crash ve açılmamanın sebebi bulunabilir. Genelde düşük procodt ve vsoc voltaj değeri yüzünden pc hiç uyanmaz. Sizin de anakart tamiri sonrası belki değişen direnç vs yüzünden akımla alakalı bir sorununuz olmuş olabilir. Daha yüksek voltaj vererek aşılır diye tahmin ediyorum.

https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/master/DDR4%20OC%20Guide.md

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 2 Ocak 2021; 14:55:0 >

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Ko Cuce
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.