Şimdi Ara

MSI LIGHTNING Z mi Asus ROG Matrix mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
2.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu 2 ekran kartından birini almayı düşünüyorum ancak çok kararsız kalmış durumdayım.

- MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z
    - ASUS GeForce RTX 2080 Ti ROG Matrix

Kararsız kalmamın bazı sebepleri:

1. Rog Matrix Piyasada yok ne zaman geleceği belirsiz. LIGHTNING Z ise şuan bulunabiliyor.
    2. Rog Matrix de su soğutması var ama LIGHTNING Z de yok. Soğutma konusunda Rog Matrix daha iyi performans sergiler mi diye düşünüyorum.
    3. LIGHTNING Z'nin 3 tane 8 pin bağlantısı var Rog Matrix 2 tane. Lian Li'nin strimer kablolarını kullanıyorum LIGHTNING Z alırsam nasıl olacak diye kara kara düşünüyorum çünkü kablolar 2 adet.
    4. Son olarak çok önemli olmasa da biraz Asus fanlığım var ve bütün donanımları mümkün olduğunca Asus olarak topluyorum. Anakartım vs hep asus. Şimdi buna MSI alıp taksam nasıl olur :)

Sizin öneri veya tavsiyeleriniz nedir, hangisini neden seçmeliyim veya seçmemeliyim. Bana biraz fikir verebilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue7 -- 17 Haziran 2019; 23:9:36 >

• Lightning Z serisi efsanedir hocam. Dediğin gibi bulunabiliyor, soğutması ve performansı çok iyi.

https://www.hepsiburada.com/msi-geforce-rtx-2080-ti-lightning-z-11gb-gddr6-352-bit-ekran-karti-p-HBV00000IKWQ6?magaza=Hepsiburada
  • Gtx 1080 Ti'ye sahip biri bu kartlara bu kadar para vermemeli. Ben almanızı önermiyorum. Gereksiz görünüyor.
  • Rog matrix, strix oc den bile daha kötü bir soğutucu ya sahip olduğu bir değerlendirmede ortaya çıkmıştı.

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-2080-ti-matrix/31.html

MSI LIGHTNING Z mi Asus ROG Matrix mi?

Size önerim bu seviyede paraları gözden çıkardıysanız bir yolunu bulup Evga rtx2080ti kingpin versiyonunu almanız doğrultusunda olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Super modelleri geliyor. Almayin bu devirde 2080ti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

Rog matrix, strix oc den bile daha kötü bir soğutucu ya sahip olduğu bir değerlendirmede ortaya çıkmıştı.

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-2080-ti-matrix/31.html

Size önerim bu seviyede paraları gözden çıkardıysanız bir yolunu bulup Evga rtx2080ti kingpin versiyonunu almanız doğrultusunda olacaktır.
    Quiet Bios ne ise onu kullanmayız biraz sesli çalışması sorun değil. Normal Biosta değerleri fena gözükmüyor.

Evga'nın kartı performans olarak iyi olsa da tip olarak aşırı çirkin birşey. Biraz görsellikte olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue7 -- 17 Haziran 2019; 23:3:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Super modelleri geliyor. Almayin bu devirde 2080ti.
    Neler geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue7

Neler geliyor?

Alıntıları Göster
    https://www.webtekno.com/nvidia-geforce-rtx-20-super-serisinin-ozellikleri-ortaya-cikti-h70136.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

https://www.webtekno.com/nvidia-geforce-rtx-20-super-serisinin-ozellikleri-ortaya-cikti-h70136.html

Alıntıları Göster
    Orda şöyle bir ibare var:

"Bu serinin en tepesinde bulunacak olan RTX 2080 SUPER, TU104 GPU ile birlikte gelecek. Yonga, 3072 CUDA çekirdeklere sahip olacak ve 8 GB GDDR6 VRAM, 16 Gbps ve 256 bit hızında çalışacak. "

2080 TI yok yani, en yükseği 2080 ve 8GB VRAM'e sahip.
  • quote:

"Bu serinin en tepesinde bulunacak olan RTX 2080 SUPER, TU104 GPU ile birlikte gelecek. Yonga, 3072 CUDA çekirdeklere sahip olacak ve 8 GB GDDR6 VRAM, 16 Gbps ve 256 bit hızında çalışacak. "

Alıntıları Göster
    Biryerde super 2080nin 2080ti seviyesinde olacagini duymustum

• Usta Ağustos’a kadar sık dişini. Rtx 2080 ti süper alırsın. En azından elindeki karttan yaklaşık yüzde 40 daha performanslı olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    2080 ti super'ın 12gb ram ile geleceği söyleniyor shader artışıyla birlikte, madem bir dünya para vereceksiniz, 2 ay daha bekleyin en tepe modeli alın. elinizdeki kart zaten oyun için en iyi 2. kart, bana kalırsa israf ama siz bilirsiniz
  • bu super şeysi çok şişirildi. ben amd nin yaptığı gibi bir hızlandırıcı geleceğini düşünüyorum. ayrıca yeni seri muhabbetini kim salladıysa gerçekten iyi salladı, o kişinin bi tarafları sağlam sanırım. baya tuttu bu sallamasyon. nvidianın yeni çıkardığı seriyi 1 sene sonra yenilemesi bana pek inandırıcı gelmiyor açıkçası. bekleyen beklesin. beklemeyenin de çok şey kaybedeceğini düşünmüyorum. sonuçta şuanki rtx kartlar da son derece iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ein ausländer -- 18 Haziran 2019; 12:39:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ein ausländer

bu super şeysi çok şişirildi. ben amd nin yaptığı gibi bir hızlandırıcı geleceğini düşünüyorum. ayrıca yeni seri muhabbetini kim salladıysa gerçekten iyi salladı, o kişinin bi tarafları sağlam sanırım. baya tuttu bu sallamasyon. nvidianın yeni çıkardığı seriyi 1 sene sonra yenilemesi bana pek inandırıcı gelmiyor açıkçası. bekleyen beklesin. beklemeyenin de çok şey kaybedeceğini düşünmüyorum. sonuçta şuanki rtx kartlar da son derece iyi.
    Ciksin sonra netlesir ve o zaman konusulur. Daha iyisi cikacaksa beklenmeli. Soylentiler ciddi.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    bu yeni şeyin ne zaman çıkacağı da önemli. adam 1-2 ay bekleyip dediğim gibi hızlandırıcı çıkarsa b.k yoluna gider onca zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ein ausländer -- 18 Haziran 2019; 12:40:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikososyal

2080 ti super'ın 12gb ram ile geleceği söyleniyor shader artışıyla birlikte, madem bir dünya para vereceksiniz, 2 ay daha bekleyin en tepe modeli alın. elinizdeki kart zaten oyun için en iyi 2. kart, bana kalırsa israf ama siz bilirsiniz

Alıntıları Göster
    Elimdeki kartı nerden anladınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Gtx 1080 Ti'ye sahip biri bu kartlara bu kadar para vermemeli. Ben almanızı önermiyorum. Gereksiz görünüyor.
    bu mesajdan anladım hocam.
  • eldeki kartı satar gider yutdısından titan rtx alır bu dönemi kapatırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikososyal

bu mesajdan anladım hocam.

Alıntıları Göster
    Şimdi de ona sormam farz oldu o nerden anladı acaba :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

eldeki kartı satar gider yutdısından titan rtx alır bu dönemi kapatırdım
    2500$ çok para be, bir de dümdüz hiç bir görsellik yok. Değeceğinden pek emin değilim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.