Şimdi Ara

MSI Lga1155 ( P67 H67 H61 Z68 ) Serisi Anakart Kullananlar Kulübü (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.760
Cevap
8
Favori
71.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Orijinalden alıntı: mncs35

375 liraya p67 ve 435 liraya z68 buldum, 60 liralık fark ile z68 mi alınmalı?

60 TL fark duruma göre tabi başka bir ihtiyaca da kullanilabilir. Ama mesela VGA kart için 1 ay beklersin. Belki o farkı geri alırsın. Eğer kurlar daha uçmazsa! Ayrıca Ekran kartını 2.elde sattığında onboard vga ile bir süre piyasayı takip etme şansın olur. Sadece bu değil tabi tek neden z68 almak için. Neticede daha yeni bir chipset mutlaka pek hisedilmese de yenilikleri ufak artıları olacaktır. Ben sadece bir örnekle anlatmak istedim. Ancak bulduğun anakart p67 ile en azından bileşenler OC desteği ve componentler açısından da aynı seviyelerde olmalı. Mesela c45 ve gd65 serileri arasındaki malum farklar gibi. Yani yeni chipset içinde daha fazla para verirken componentlerde SLI CF japon kapasitor e-sata sata 6 USB3 portları gibi unsurlarda gözden geçirilmeli. Eğer MSI ise z68 olan anakart MSI'ın sitesinde compare kısmından iki anakartı kıyaslayarak değerlendirebilirsin.

bilgilendirme için çok teşşekür ederim....kafama takılan birşey olur ise tekrar sorarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Red Scorpion soğtucum var fakat 1155 soketle uyumlu değil, uysaydı soğutucu masrafım olmayacaktı..

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/overclock-aksesuarlari/sunbeam-core-contact-freezer-lga1156-baglanti-kiti.html

bu aparat sunbeam için bir aparat ama xgmateklerde de cpu bloğu-işlemci yüzeyi mesafesine uyumlu bu aparatı anakarta takıcaksınız am2 bağlantı kiti ile xigmateki anakarta takabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

quote:

Red Scorpion soğtucum var fakat 1155 soketle uyumlu değil, uysaydı soğutucu masrafım olmayacaktı..

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/overclock-aksesuarlari/sunbeam-core-contact-freezer-lga1156-baglanti-kiti.html

bu aparat sunbeam için bir aparat ama xgmateklerde de cpu bloğu-işlemci yüzeyi mesafesine uyumlu bu aparatı anakarta takıcaksınız am2 bağlantı kiti ile xigmateki anakarta takabilirsiniz.

Anladığım kadarıyla anakartı söküp aparatı takmam gerekiyor ama denemeye değer..

• Yahu bu efi bios mudur nedir, ilk defa kullandığım için galiba bana çok tuhaf geldi, normal klasik görünüme dönemez miyiz, hiç beğenmedim ben bu efiyi

anakart p67a g45
  • arkadaşlar merhaba bende artık bir P67A-GD55 kullanıcısıyım benide aranıza katarsanız sevinirim.. ve bir sorum olacak msı control center programını açmak istediğimde "Please install Intel MEI driver to enable CPU overclock!" diye bir uyarı alıyorum ve ardından program açılıyor bu uyarıyı neden alıyorum ve düzeltmek için ne yapmalıyım???
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuz15

arkadaşlar merhaba bende artık bir P67A-GD55 kullanıcısıyım benide aranıza katarsanız sevinirim.. ve bir sorum olacak msı control center programını açmak istediğimde "Please install Intel MEI driver to enable CPU overclock!" diye bir uyarı alıyorum ve ardından program açılıyor bu uyarıyı neden alıyorum ve düzeltmek için ne yapmalıyım???

msi ssayfasından anakartınızın modelini bulun. indirme kısmından sürücü bölümünü seçin. orada intel mei driver var onu kurun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oğuz15

arkadaşlar merhaba bende artık bir P67A-GD55 kullanıcısıyım benide aranıza katarsanız sevinirim.. ve bir sorum olacak msı control center programını açmak istediğimde "Please install Intel MEI driver to enable CPU overclock!" diye bir uyarı alıyorum ve ardından program açılıyor bu uyarıyı neden alıyorum ve düzeltmek için ne yapmalıyım???

msi ssayfasından anakartınızın modelini bulun. indirme kısmından sürücü bölümünü seçin. orada intel mei driver var onu kurun.

hocam normal bi kurulum mu bu yapmam gereken yoksa böle bios update tarzı riskli bişey mi?? ve birde bu mei denen şey "Intel Manegement Engine" driver mı oluyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz15 -- 19 Ağustos 2011; 2:16:50 >

• normal kurulum tabiki. bios update tarzı bişey olmayacak. intel mei sürücüsü corecenter' in masaüstü o.c özelliğini aktif eder.
  • quote:

normal kurulum tabiki. bios update tarzı bişey olmayacak. intel mei sürücüsü corecenter' in masaüstü o.c özelliğini aktif eder.

peki bu bu mei denen şey msı'ın sitesindeki "Intel Manegement Engine driver" mı oluyor??
  • aynen öyle
  • Gerçekten çok teşekkür ederim çok sağolun yardımlarınız için
  • quote:

aynen öyle

arkadaşım yalnız o sürücüyü indirdim ve yüklemek istediğimde: bu bilgisayar sürücünün yüklemek üzere olduğunuz sürümlerinden daha yeni sürümler içeriyor. Aşağıdaki sürücülerin üzerine daha eski sürümlerin yazılmasını istediğinize eminmsiniz? diye bir uyarı veriyor?
  • corecenter kurup masaüstünden o.c yapmadığım için bilemiyorum. yapacağınız uygulama eğer o.c ise ya biostan ya da oc genie tuşunu kullanarak o.c yapmak.
    ısı değerlerini görmek istiyorsanız ve win7 kullanıyorsanız coretemp programını kurup, coretemp gadgeti yüklemeniz daha hoş olur
  • quote:

corecenter kurup masaüstünden o.c yapmadığım için bilemiyorum. yapacağınız uygulama eğer o.c ise ya biostan ya da oc genie tuşunu kullanarak o.c yapmak.
    ısı değerlerini görmek istiyorsanız ve win7 kullanıyorsanız coretemp programını kurup, coretemp gadgeti yüklemeniz daha hoş olur

çok sağolun yardımlarınız için teşekkürler
  • Selamlar, arkadaşlar sistem açılışında anakrtta 3 kere bip sesi geliyor mu sizde, farklı tonda sonunucu bipten sonra sistem açılıyor. Birde restart yaptığımda sistem açılmadan önceki siyah ekranda sağ alt köşede 99,98, A2,B3 gibi rakam yada harfler çıkıyor, 3-5 saniye sonra açılıyor sistem, bu normal mi ?
  • quote:

Selamlar, arkadaşlar sistem açılışında anakrtta 3 kere bip sesi geliyor mu sizde, farklı tonda sonunucu bipten sonra sistem açılıyor. Birde restart yaptığımda sistem açılmadan önceki siyah ekranda sağ alt köşede 99,98, A2,B3 gibi rakam yada harfler çıkıyor, 3-5 saniye sonra açılıyor sistem, bu normal mi ?

Evet bende de öyle. Hangi biostu bilmiyorum birinde düzelttilerdi ama ben 1.8 bios kullanıyorum ve 3-4 kez bipliyor bios yüklenene kadar.
  • Anladım müşavir hocam, sağol. Ben sistemi kura kurmaz MSİ live uptade ile güncelledim biosu 1B yüklendi ( P67a g45).

Aslında bir kaç sorum daha var zahmet olmazsa ,

UEFİ biosa hiç alışamadım klasik versiyona dönme şansımız yok mu

İşlemci sıcaklığı çok yüksek , bana işlemcimi 4.2 ghz'de makul sıcaklıkta tutabilecek F/P odaklı bir soğutucu önerebilir misin?

Teşekkürler..
  • Klasik biosa dönülemiyor ama bunada çabuk alışılıyor, kullanın biraz alışacaksınız.

Ben 2500K yı normal voltajından daha düşükte 1.19v ile 4 ghzde kullanıyorum. Tuniq tower ile boşta 44-45C ve yükte 59-62C oluyor. Fan devri 1300 rpm de.

Sunbeam ccf tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Klasik biosa dönülemiyor ama bunada çabuk alışılıyor, kullanın biraz alışacaksınız.

Ben 2500K yı normal voltajından daha düşükte 1.19v ile 4 ghzde kullanıyorum. Tuniq tower ile boşta 44-45C ve yükte 59-62C oluyor. Fan devri 1300 rpm de.

Sunbeam ccf tavsiye ederim.

Ben çekirdek temaslı soğutuculara ısınımadım bir türlü. Bendekini forumda sattım. Teknobiyotikten REvC thermalright ultra aldım aynalı taban. rev b'ye göre
    de 5-6 derece daha iyi skorları olan bir soğutucu. CCF'ye göre biraz daha pahalı ve fan olmaması da dezavantajı ama 1400 rpm değerinde bir fanla bile
    2000 rpm'lik fanlı soğutuclarla aynı sıralamada. Yine CCF kendini kanıtlamış ürün kesinilkle iyi bir tavsiye. Bu akşam gelirse takıp deneyeceğim sonuçları da yazarım.

• Fana çok para vermek istemiyorum açıkçası, i52500 k'yı 4ghz civarı makul düzeyde tutsun yeterli benim için, şöyle bir fan buldum

Cooler Master Hyper 101

http://www.hizlial.com/bilgisayar/overclock-ve-sogutma/cooler-master-hyper-101-intel-amd-pwm-fanli-lga1155-uyumlu-islemci-sogutucusu-cm-rr-h101-30pk-ru_30.044.1163.0074.htm

20 Tl puanım olduğu için bana 24 TL'ye gelecek ama ne derece yeter bilmiyorum, 50 60 TL'lik soğtucu tavsiyeniz varsa onuda alabilirim..

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.