Şimdi Ara

MSI K7N2 Delta2-LSR anakart - Ram hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eski PC mi aileme bıraktım kullanmaları için, yaklaşık 10 yıllık kasa, ama hertürlü işlerini görür onların. MSI K7N2 Delta2-LSR anakart var üzerinde. 2x512 mb DDR 400 mhz ram dual modda çalışıyordu. Dedim daha rahat kullansınlar, yaptıkları şey flash player kullanan oyunlar falan. Ram arttırayım dedim. Gittim. 1 GB DDR 400 mhz ram aldım. 3 adet ram slotu var. 2 si doluydu zaten 3. de aldığım 1 gb ile doldu. power a bastım direk hata sinyali vermeye başladı( aralıklı uzun sinyaller). 512 mb lardan birini çıkardım yine aynı, 512 mb olanların ikisini çıkardım sadece yeni aldığımı taktım yine aynı uyarı. Ekrana görüntü gelse bios a girip bi çözüm arıcam o da olmuyor.

Bende anakarttan herşeyi söktüm ( ses kartına kadar sadece işlemci kaldı), pili de söktüm bekledim bikaç dakika, sonra pili taktım yeni ram i taktım açtım yine aynı hata. kapattım söktüğpüm herşeyi taktım, ram i de taktım yine aynı hata.

en son artık eski ram leri taktım açtım ve size başvurmaya karar verdim:)

Problem nerde? Yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.

Edit: Ram arızalı çıktı. Vatan iade aldı.
    Zaten başka bir çözüm yolu yoktu sanırım kimseden bir öneri gelmediğine göre:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizaun -- 7 Mayıs 2014; 13:11:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.