Şimdi Ara

msi Hepsi Bir Arada Kişisel Bilgisayar tanıtımı; Pro 22E 7M-050XTR-W574008G1T0SXANH

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşlemci En az : Intel Core i GHZ Ram En Az : 4 gb (2GBx2) DDR mhz UDIMM non eec Harddisk en az : 500 GB sata st hdd Ekran kartı en az : Nvdıa Geforce 310 hp 512 mb Ethernet arayüzü en az: Intel R gigabit Ethernet Serial port en az : 1 (on board) Power supply en az : 280 W Slotlar en az : 1 pcı express x 1 slot - 1 pcı express x 16 slot Cd Dvd drive en az : Sata dvd rom Dvd recordable İşletim Sistemi : Wındows 7 Home Premıum 64 Bıt OS

yeterli oluyordu vebu özellikleri sağlayan ve arkasından vidalayabileceğim bir kaç bilgisayar vardı aslında. Ama benim daha fazla gelişen teknoloji ile beraber daha fazla yük kaldırabilmesi ve uzun kullanım açısından istediğim özellikler 3.0 Ghz Intel Core Duo çift çekirdek işlemci GB HDD + 4GB Ram Mb Ekran Kartı + 2 Adet 10/100 Mbh Ethernet Kartı + 3 Adet USB Portu + 17 LCD Renkli Monitör + Klavye/Mouse + en az Windows 7 İşletim Sistemi idi.

Tabi bir de arkasında ekran kollarıma vidalayabileceğim bir şey olursa daha iyi olurdu. Böyle olunca çok araştırdım, evet bu özellikleri taşıyan iyi bir bilgisayar haliyle ağır olacaktı ve duvara asılabileceğini iddia eden bir çok bilgisayarın arkasına 2 vidadeliği koymuşlardı ki ben buna güvenemedim. Bir markanın Intel Celeron N2840 4GB 500GB Windows 10 Home 18.5" All In One Bilgisayarı varı ki tam istediğim 2 delikli ve hafif bir bilgisayardı ama o da ileride kuracağım görüntüleme programlarını kaldırmayabilirdi.

Aradım taradım ve en sonunda istediğim bilgisayarı msi'de buldum.

Bilgisayarın özellikleri;
    PRO 22E 7M-050XTR
    İşletim Sistemi: DOS
    İşlemci: Intel® Core™ i5-7400 6M Turbo Boost 3.50 GHz
    Chipset: Intel® H110
    Ekran: 21.5" 1920 x 1080 FHD Yansımasız Ekran
    Ekran Kartı: Nvidia 2GB GT930M GDDR3
    Hafıza: 8GB DDR4 2400MHz
    Hafıza Yuvası: DDR4 SO-DIMM x 2 slot
    Maksimum Hafıza: 32GB
    Dahili Mikrofon: Var
    Ses Chipset: Realtek ALC887
    Speaker: 5W x 2
    M.2: 2 x (1 x WiFi + 1x SSD)
    Kart Okuyucu: SD/MMC/SD4.0, 3 in 1
    Webcam: 1M
    Kontrast: 1000:1
    Tepkime Süresi: 5 ms
    HDD: 1TB 7200 RPM
    Optik Okuyucu: Tray-in DVD Super Multi
    Klavye Mouse: Kablolu
    Duvara Asma: VESA Standard (100*100mm)
    Boyutlar: 561.67mm*410.78mm*93.58mm

Bir de bunun aynısından 049XTR olan modeli vardı üstelik ama onun rengi sihahtı, oysa ben beyaz bir konsepte gidiyordum. Bilgisayar öncelikleçok ağır, ama zamanla daha hafif ve daha iyi Arkasından vidalanabilir All İn One bilgisaayr çıkaracaklarına da inanıyorum.

Bu arada belirteyim VESA Standard (100*100mm) aldığım yerin web sitesinde yazıyor ama öyle değil, VESA Standard (175*75mm) ve msi'in kendi web sitesinde bunlar belirtilmiş zaten;

Etrafındaki kristal çerçeve tasarımı bilgisayara şık bir hava katmış durumda.

Arkasında 1 adet com port ve 2 adet USB 2.0 çıkışları sayesinde yazıcılarınızı kolaylıkla bağlayabilirsiniz, bunun dışında iş yerlerinde kullanmak isteyenler barkod okuyucularını ve pos cihazlarını, kredi kartı okuyucularını da kolaylıkla bağlayabilirler.

Geçici olarak deneme amaçlı pazar günü kutulardan birini çıkardım ve istediğimden çok büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen gözlerimi yormadı, bunu Anti-Flicker teknolojisi ile sağlıyormuş.

Direk güneşin vurduğu bir cam kenarınına kurmama rağmen daha yüksek teknolojiye sahip olan laptobumun ekranı bile bir miktar parlar bunun ekranı görmemi engelleyecek kadar Anti-Glare teknolojisi sayesinde parlamadı. Ayrıca daha az mavi ışık verdiğini de belirteyim, uzun süre mavi ışığa kalmak ciddi göz hasarlarına kalınmasına sebep verebilir ki cihazlardan birini bankoya kurmayı düşünüyorum, orada çalışacak arkadaşımız belki uzun süreler kullanacak.

Elektrik kesintisinde cihaz çalışmaz, içinde bir pil yok ama ben zaten 64 adet 9amperlik akü grubu içeren bir UPS kurduğum için elektrik kesintisinde de uzun süre idare edecektir ki cihaz zaten çok elektirik yakmıyor. Oysa bir masaüstü bilgisayar ve monitör bağlasaydım, bu 4 cihazın yakacağı elektiriği bir tek bilgisayar ve monitör tek başına yakacaktı. Tek bir msi 22E 7M AİO'Nun 1 saatteki elektirik kazancı 7.78W

2 Adet 3.1 Gen1 USB portlarına sahip ve bu portlar 5Gb/Sn veri transferi sağlıyor, bu oran USB 2.0 teknolojisinden 10 kat daha fazla ve ayrıca süper şarjer özelliğine sahip olduğu için tablet ve telefonları da hızlı şarj edebilirsiniz.

Cihazla ilgili daha fazla bilgiyihttps://www.msi.com/All-in-One-PC/Pro-22E-7M/Overview adresinden edinebilirsiniz. Cihazın türkçe kullanma klavuzları ise burada;https://www.msi.com/All-in-One-PC/support/Pro-22E-7M.html

Şimdi gelelim cihazın nereye nasıl monte edileceği.

Öncelikle monte edeceğim alanlar şuraları;

msi Hepsi Bir Arada Kişisel Bilgisayar tanıtımı; Pro 22E 7M-050XTR-W574008G1T0SXANHmsi Hepsi Bir Arada Kişisel Bilgisayar tanıtımı; Pro 22E 7M-050XTR-W574008G1T0SXANH
    ÜSteki ilk resim monitör kolu, biliyorum monitör için üretiliyor belki de cihzı taşımayabilir. Diş ünitlerimin içine cat6 kablolar ve oradan tavana gidebilecek hdmi kablo da döşettim, eğer gerekirse bu kabloları dışarı alıp bilgisayarı ufak bir masanın üzerine alabileyim diye, böyle bir durumda istersem ekran kolkuna istersem tavana başka bir monitör monte edebileceğim.

MSİ'in bu bbilgisayarında hdmi ve vga çıkışları mevcut olduğu hiç zorlanmadan 2 adet yeni monitör takabileceğim gbi hdmi girişi aracılığı ile de başka bir görüntü+ses veren bir cihazın görüntüsünü ve sesini bilgisayara aktarabileceğim.

Şimdi de bilgisayarın üzerindeki delikleri göstereyim;

msi Hepsi Bir Arada Kişisel Bilgisayar tanıtımı; Pro 22E 7M-050XTR-W574008G1T0SXANHmsi Hepsi Bir Arada Kişisel Bilgisayar tanıtımı; Pro 22E 7M-050XTR-W574008G1T0SXANH
    msi Hepsi Bir Arada Kişisel Bilgisayar tanıtımı; Pro 22E 7M-050XTR-W574008G1T0SXANH

Cihazın arkasında görmüş olduğunuz ayak ve koruyucu çıkınca arkası dümdüz olabiliyor, sonra da etrafında 75mm aralıklarla gördüğünüz vidaları söküp ister duvara, ister benim gibi tavandan sarkan kollara, ya da ekran kollarımda olduğu gibi hareketli kollara asılıp(ki en sevdiğim bu, istediğim gibi yerini değiştirebiliyorum) ALL in One bilgisayarınızı illa masa üstüne koymak zorunda olmadan da kullanabilirsiniz. Kablosuz klavye ve mouse verilmesini tercih ederdim ama ne yazık ki kutunun içinden çıkan klavye mouse setleri ayrı ayrı usb girişli ve kablolu.

Sanırım ek olarak her cihaza bir de Logitech K400 Plus Kablosuz Klavye almak zorunda kalacağım. MSI'nın böyle bir klavyesi mousesi var mı bilmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.