Şimdi Ara

MSI GX630 sorun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    cihazda bir sorunla karsılastım
    oyunları oynarken belli sure sonra frame frame ilerlemeye baslıyor
    inanılmadık yavaslıyor sanırsınızki fx5200 ekran kartı ile oyun oynuyorsunuz
    bunun nedeni ne olabilir ornek olarak grid prince of persia falan....

yardımcı olursanız sevbinirim

driverlar en son guncel driverlardır

• Arkadaşlar,bilgisyarımda son zamanlarda bios la ilgili mavi ekran cıkıp crash dump gibi bir hata vermesiyle karsılastım,counter gibi oyunlarda ypyr,bska sekilde yapmyrdu bgne kdr..

Sormak istediğim şu,recovery discleri aldıgım gün kopyalamıstım..Simdi onları kurarsam d deki yedeklediğim dosyalarım,programlarım müzik arşivim silinir mi?yoksa recovery discler sadece c yi mi ilk günkü haline getiriyor?eğer d ye dokunmuyorsa recovery discleri kullancagım,simdiden cevaplar icin tesekkür ederim..
  • recovry cdleriyle iki şekilde sistemi yükleyebilirsiniz zaten ya tamamen silersiniz yada sadece c ye format atarsınız zaten soruor sana yuklemeden once
  • quote:

Orjinalden alıntı: swartz

arkadaslar merhabalar
    cihazda bir sorunla karsılastım
    oyunları oynarken belli sure sonra frame frame ilerlemeye baslıyor
    inanılmadık yavaslıyor sanırsınızki fx5200 ekran kartı ile oyun oynuyorsunuz
    bunun nedeni ne olabilir ornek olarak grid prince of persia falan....

yardımcı olursanız sevbinirim

driverlar en son guncel driverlardır

Aynı sorun bende de vardı ısınmadan kaynaklandığını düşünüp soğutucu aldım sonra farkettim ki zamanında guncellediğim system control manager' dan kaynaklanıyor.system control manager' ı devre dışı bırakıp COD5, Assasin Creed'i fln sorunsuz sekilde oynuyordum ki son zamanlarda yine yapmaya başladı...Örneğin GTAIV, NFS Undercover, H.A.W.X, Prince Of Persia, Wanted vs..Hatta Splinter Cell Double Agent da bile yapmaya basladı..İşin tuhaf yanı bu oyunlardan gta, nfs yda splinter cell i ilk yuklediğim zamanlarda 2-3 saat aralıksız oynayıp hiç bi yavaşlamayla karşılaşmıyordum...Yani yine system control manager'dan kaynaklanıyor desem onu hiç çalıstırmıyorum bile..Sorunun kaynağını bi türlü bulabilmiş değilim ama aynı dertten muzdarip bi kac kullanıcı daha olduğunu biliyorum ve yardımlarınızı bekliyorum...
  • aynı sorun bendede var hangi oyun olursa olsun acayip yavaslıyor ve ben windowsu başka bir cd ile kurdum orjinal gelen windowsu değil.
  • quote:

Aynı sorun bende de vardı ısınmadan kaynaklandığını düşünüp soğutucu aldım sonra farkettim ki zamanında guncellediğim system control manager' dan kaynaklanıyor.system control manager' ı devre dışı bırakıp COD5, Assasin Creed'i fln sorunsuz sekilde oynuyordum ki son zamanlarda yine yapmaya başladı...Örneğin GTAIV, NFS Undercover, H.A.W.X, Prince Of Persia, Wanted vs..Hatta Splinter Cell Double Agent da bile yapmaya basladı..İşin tuhaf yanı bu oyunlardan gta, nfs yda splinter cell i ilk yuklediğim zamanlarda 2-3 saat aralıksız oynayıp hiç bi yavaşlamayla karşılaşmıyordum...Yani yine system control manager'dan kaynaklanıyor desem onu hiç çalıstırmıyorum bile..Sorunun kaynağını bi türlü bulabilmiş değilim ama aynı dertten muzdarip bi kac kullanıcı daha olduğunu biliyorum ve yardımlarınızı bekliyorum...

Arkadaşlar yok mu yardım edebilecek biri yahu???
  • arkadaşım ben şu saat itibariyle everest 5 programından sıcaklığı ölçtüm ve makinam 75in altına inmiyor hele hele en dandik oyunu oynarken bile cpu90 mcp104 gpu86 dereceleri görüyo.Ama eskiden böyle değildi yeni yeni olmaya başladı.Sendeki sorunun aynısı bendede var.Ama benimki çok ısınmadan kaynaklanıyor heralde
  • arkadaslar msı gx630 var bloutut la telefona şarkı yollamıyorum .işlemi yapınca yarıya gelmeden kapanıyor ama resım atmada sorun yok yardımcı olurmusunuz
  • Arkadaşlar bir gx 630 kulanıcı olarak işletim sistem ixp kurmayın performans alamasınız pc den zbenden söylemesi vista kurun
  • Merhaba arkadaşlar,
    Bende de MSI GX630 var. Bu frame atlama problemi değil oyunlarda, film izlerken bile oluyor bazen. Sadece frame atlama değil, bilgisayar genel anlamda yavaşlıyor - skypeda görüntülü görüşme yaparken bile yavaşlayabiliyor ve işlemci çok yavaş uyarısı veriyor - Öncelikle açılışta tuşa basarak C'ye format, sonra D'yi biçimlendirerek format atsam da, birkaç ay içinde tekrar yavaşlamaya başlıyor. Hatta şu anda bu yazıyı yazarken bile yazdıklarım geç çıkıyor o kadar saçma bir yavaşlama var. EDIUS programını formattan sonra güzel bir şekilde çalıştırırken şu anda neredeyse kullanılamayacak kadar yavaş. Ne yapmam lazım, sanki MSI'ın fabrika ayarlarında lisanssız bir program var, ve belli bir süre geçince o yavaşlatıyor gibi saçma bir durum..
  • arkadaşlar gx630 lara süper bi çözüm buldum eğer notebook unuz çok ısınıyorsa altına elektrik süpürgesini uzun bir süre tutun tozların bir kısmını çeksin Ben 1 senedir yapıyorum bi sorun yaşamadım artık makinamı çok seviyorum
  • GX 630 alip degistirmemin uzerinden kac laptop gecti bilmiyorum. Sorun tamamen urunlerin fabrikasyonu ile alakali. Cihazi gonderip yeni suruunu isteyince sorun cozuluyo yorsa neredeyse butun hepsi sorunlu cihazlarin. Gec oldu ama olsun :D
  • Resimdeki mouse'a sahibim. Zamanında msi gx630 alınca yanında vermişlerdi 3 yıldır sorunsuz çalışıyordu ama dün itibariyle resimde de göründüğü gibi kablonun başlangıç kısmında temassızlık başladı. İçini açmayı denedim ama vida yok aletin hiçbir yerinde.

Bu mouse'u kullananlar varsa yardımcı olabilirler mi?

MSI GX630 sorun

MSI GX630 sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasgurbuz

Resimdeki mouse'a sahibim. Zamanında msi gx630 alınca yanında vermişlerdi 3 yıldır sorunsuz çalışıyordu ama dün itibariyle resimde de göründüğü gibi kablonun başlangıç kısmında temassızlık başladı. İçini açmayı denedim ama vida yok aletin hiçbir yerinde.

MSI GX630 sorun

MSI GX630 sorun

Kablonun ucunda değil sorun bence bende senin gibi açtım ama kablonun ortasında biyerde kopma olmuştur ben kopan yeri buldum ekledim kaplo kısaldi ama olsun işim igörüyo yada sifir bi usb uzatma kaplosunu kes değiştir veya daha mantıklı 6 tl lik usb mousesın kaplosunu tak taka biliyosan vidaları gizlenmiş zorlama kırarsın o kaydirgan varya plastik gibi onun altinda sen bilirsin bir sürü altarnatif var.K.g
  • quote:

Orijinalden alıntı: swartz

GX 630 alip degistirmemin uzerinden kac laptop gecti bilmiyorum. Sorun tamamen urunlerin fabrikasyonu ile alakali. Cihazi gonderip yeni suruunu isteyince sorun cozuluyo yorsa neredeyse butun hepsi sorunlu cihazlarin. Gec oldu ama olsun :D

Hocam cihazin garantisi yok kırıldı 2008 in 10 cu ayında aldık kırıldı sağ menteşe ben ilk aldiğim zamanlar duydum formlarda yazıyodu çoğu kişinin aynı sorun garantisi varlen bile bu neydi servisi ıstanbuldaki para isitiyodu ya 3 ay olmuş menteşe kırık kulanıcı hatası al sana bilmem kaç dolar tamir parasi şimdi ne isterler bilmiyorum işalah piyasada parçası vardır.Anko bilgisayar Ya adamlarda resmen mileti yoluyo 50 ttlik tamiri 100 dolar fatura çıkarıyolar.Birde servistekileri sevmiyorum resmen müşteriyi yoluncak kaz görüyo birkere garantiye gönderdim aynı sorunla karşılaştım dövmedikleri kaldi telefonda o sebebten başka serviscilere yaptımayı düşünüyom

Dişarda tamir yaptıran varsa önercekleri yer varsa sevinirim firma ismi yeri telefonu yardımcu olunuz teşşkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasta32 -- 19 Aralık 2011; 7:03:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasta32

quote:

Orijinalden alıntı: tasgurbuz

Resimdeki mouse'a sahibim. Zamanında msi gx630 alınca yanında vermişlerdi 3 yıldır sorunsuz çalışıyordu ama dün itibariyle resimde de göründüğü gibi kablonun başlangıç kısmında temassızlık başladı. İçini açmayı denedim ama vida yok aletin hiçbir yerinde.

MSI GX630 sorun

MSI GX630 sorun

Kablonun ucunda değil sorun bence bende senin gibi açtım ama kablonun ortasında biyerde kopma olmuştur ben kopan yeri buldum ekledim kaplo kısaldi ama olsun işim igörüyo yada sifir bi usb uzatma kaplosunu kes değiştir veya daha mantıklı 6 tl lik usb mousesın kaplosunu tak taka biliyosan vidaları gizlenmiş zorlama kırarsın o kaydirgan varya plastik gibi onun altinda sen bilirsin bir sürü altarnatif var.K.g

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.