Şimdi Ara

MSI GV62 - Ana Konu & Kullanıcı Klübü (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
5
Favori
16.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıkıntı olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar msi öneriyor musunuz? Lenovo y520 legiom serisinden alacaktım ama msi varmış alacağım yerin stoğunda?

• part kullanıcısına yanıt
    Msi çok başka kalite bu tayvanlılar harbiden işi biliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi gv 62 rd 2003 xtr laptobum vardı 3000 e almıştım mart ayında 5 ay sonra 4750 ye sattım şimdi msigf63 veya dell g315 arasında kaldım birini alacam bakalım.

Ssd ben aldığım gibi takmıştım bilirim o duyguyu çağ atladı laptop ama 2gb ekran kartı yetmiyor oyunlara darboğazlık yapıyor onun için 4 gb lık bakıyorum.

• Rereborn R kullanıcısına yanıt
    cpu-z kurunca ram markasının samsung olduğunu gördüm. ben de 300 tl'ye aynı özelliklere sahip (8gb ddr4 2400mhz) samsung marka başka bir ram aldım sahibinden'den. takarken siyah ekran sorunu yaşadım ama slotları değiştirince problem kalmadı. şu an için çok memnunum.
  • tahsinemre kullanıcısına yanıt
    Sence ram takmak bir şey fark ettirir mi? Gerek var mı yani? Ben de 4 gb vramlı bir laptop alicam bu gidisle. Arkadaslarin da dedigi gibi 2 gb yetersiz kalıyor

• ssd hakkaten candır :) evet ben de ekran kartından çok memnun değilim. ama şimdilik yetiyor bana. bir yıl daha kullanır sonra satarım bence :)
    ne amaçla kullanacağına bağlı bu durum. oyun için kullanacaksan en az 8gb olması gerekir. ben 16 gbye yükselttim. performans olarak çok da belirgin olmasa da bir iyileşme oldu. özellikle oyunlar ssd ve 16 gb ve üzeri ram ile daha iyi performans veriyor.
  • arkadaşlar merhaba elimin ayarı sağolsun arka kapağı açarken kulaklık girişine hasar verdim. garantisi bitti. hasardan sonra küçük bi parça koptu sadece. onuda kaybettim. kulalığı sadece fotoğraftaki gibi takarsam iki kulaklıktanda ses geliyor ama muazzam bi ses kaybı var kulağımda çınlama oluştu. tamamen takarsamda sadece sol taraftan ses geliyor. bunu tek başıma halledebilir miyim ya da servise göndersem ne kadar ücret isterler ona göre usb kulaklık bakayım. yardımcı olur musunuz?

• uflentibaba U kullanıcısına yanıt
    tam olarak burası

• Gereksiz pahalılar. Aynı fiyata başka markada 1050ti verilirken msi mx150 veriyor şaka gibi
    https://www.hepsiburada.com/msi-gv62-7rc-083xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-128gb-ssd-mx150-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB000008GUEM

Tüm modellerde bu olay geçerli. Aynı fiyat sözkonusu olduğunda msi laptopların ekran kartları hep daha kötü. Başka marka 1060 veriyorsa msi 1050 veriyor yine.

Msi almak akıllı insanın yapacağı bir iş değil. Almak için parayı çöpe atacak yer arıyor olmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih617 -- 2 Ocak 2019; 18:43:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih617

Gereksiz pahalılar. Aynı fiyata başka markada 1050ti verilirken msi mx150 veriyor şaka gibi
    https://www.hepsiburada.com/msi-gv62-7rc-083xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-128gb-ssd-mx150-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB000008GUEM

Tüm modellerde bu olay geçerli. Aynı fiyat sözkonusu olduğunda msi laptopların ekran kartları hep daha kötü. Başka marka 1060 veriyorsa msi 1050 veriyor yine.

Msi almak akıllı insanın yapacağı bir iş değil. Almak için parayı çöpe atacak yer arıyor olmak lazım.
    Bende 1050 olanı var. 24 Kasım 2017'de 3.250'ye aldım.

Mx150 - 1050 ti kıyasında haklısınız ama bu modelin 1050'li olanları çok bulunmaz oldu. Bulunursada indirimsiz fiyatları ile muadillerinden çok pahalı olmuyorlar. İndirim günlerinde makul fiyata geriliyorlar. Takip etmek gerekli sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: uflentibaba

tam olarak burası

garanti bitti ise servisi tavsiye etmem çok pahalı olacaktır. eğer iyi bir usta bulabilirirsen soketi değiştirebilirsin. çok zor birşey değil. youtube bu tip tamir videolariyla dolu. yok ben güvenmiyorum diyorsan kablosuz kulaklık alman lazım.

servis 75 dolar + kdv istedi. arctis 5 alıcam büyük ihtimal. teşekkürler
  • msigv62 7rc aldım.
    Daha önce asus kullanıyordum.
    Gördüğüm olumsuzluklar:

1- delete ve win tuşlarının yerini beğenmedim. Ayrıca ; , ` işaretleri büyük enter tuşunun üstüne kocaman bir tuş şeklinde konulmuş. Almadan fark etseydim almazdım.
    2- Bios ayarları benim önceki Asus un ayarlarına benziyor ama eksikleri var. Boot menüsüne ekleme ve çıkarma yapamıyorum.
    3-Tuşların rengine alışamadım ve değiştirmenin yolu yokmuş.
    Bunların dışında Linux kurmaya çalıştım. Gnome masaüstü bir türlü kurulmuyor kurulsa da açılmıyor açılsa da sürekli donuyor.Bir çok distro denedim böyle.
    En son Manjaro Budgie kurdum sonra gnome ekledim çalışıyor, fakat kapanma sorunu var.Kapat komutu verince donuyor.
    Bunların dışında 128 gb m2 sata diski çıkarıp 256 gb ekledim.
    Windows ta problem yok gayet stabil.
    Ekran güzel. Kasa kaliteli ve daha fan sesi duymadım desem yeridir.
    Oyun kurmadım.

• KEYBOARD : Backlight Keyboard (Single-Color, Red)

https://www.msi.com/Laptop/GV62-7RC/Specification

Hocam laptopun specslerinde klavye aydınlatmasının sadece kırmızı renkte olduğu yazıyor. Keşke almadan önce bir göz atsaydın.
  • Merhabalar ben MSI İ7 16GB lık bir laptop aldım sonra kahve döktüm ve laptop kapandı birkaç gün kuruladıktan sonra açıldı 1 hafta kullandım tekrar kapandı servise gönderdim ben de ,serviste 5000 TL masraf çıkardı anakart yandı dendi ve Sorum şu ki sadece anakart mı yanmıştır Sizce yoksa komple içeriğimi yanmıştır Çünkü servise soramıyorum ve bilgisayarda henüz elime geçmedi çünkü sadece anakart Yansa bu kadar tutmazdı herhalde diğer sorum şudur ki dışarıda bu ne kadara mal olur tahminen ve nerede en uygun şekilde yaptırabilirim Bilginiz varsa benimle iletişime geçin lütfen

TEŞEKKÜRLER.

• Arkadaşlar 27 inç FreeSync bir monitör alacağım acaba bizim gtx1050 ler FreeSync destekliyor mu ?
  • Beyler klavyeyi değişme imkanımız varmi? Yanan sönen klavye seti alsak taksak acaba renkler değişimi yeni versiyonlar gibi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tface

Arkadaşlar 27 inç FreeSync bir monitör alacağım acaba bizim gtx1050 ler FreeSync destekliyor mu ?
    FreeSync AMD'nin desteklediği teknolojidir hocam, NVIDIA ekran kartı ile sadece G-Sync kullanabilirsin.

Yani; monitörü 1050 ile sorunsuz kullanırsın ancak FreeSync özelliğini kullanamazsın.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.