Şimdi Ara

MSI GV62 - Ana Konu & Kullanıcı Klübü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
5
Favori
16.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Up biri yardım etsin yasal iade suresi doluyor ona göre hareket edicem allah rızası için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oenes784

Hocam bugun bilgisayara kavuştum

Ekran ips degil aşagıya egınce cok rahatsız edici bir sarı

Renk olusuyo renkler tamamen bozuluyo

Acaba sizdede oylemi yoksa benim laptop arizlami yardımci olursan sevinirim
    Evet rank sarımtırak hocam, yanlış hatırlamıyorsam SHIFT diye bir uygulaması vardı msi ın orada ekran renk ayarı var. MSI RGB yi kapatırsan renkler beyaz olacaktır hocam. Ama aslında sarımtırak olması daha iyi göz sağlığı açısından.

IPS diyor ama iphone ya da diğer akıllı telefonların ekran kalitesi yok hocam ama eğer ki kalite çok kötü ise bence Vatan Mediamark gibi bir yere git diğer laptoplar ile kıyasla hocam
  • Tface T kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkurler ekran kalitesi guzel tek sıkıntısı eğince sarı olması oda herkesde öyleyse sıkıntı yok

Şuanlik laptoptan cok memnunum

Ama dediğin gibi laptobun haporlorleri pek tatmin etmedi

• SSD sıcaklığınız ne durumda arkadaşlar? Normal kullanımda ve oyun esnasında(yükte) kaç derece oluyor?
  • bende takipteyim bir haftadır, asus fx503vd modeline karar verdim alsam almasam mı derken fiyat 3300 den stokları tükettiler, sonra msi gv62 7rd-2003xtr modelini gördüm beğendim, benim için tek sıkıntısı gtx1050 ekran kartının 2 gb olması, gerisi tam istediğim gibi, araştırmadan almam çoğu şeyi, asus du monster dı derken ekşisözlük, burası oku oku derken sanırım son kararım bu laptop olacak, şuan hb fiyatı 3430 sanırım makul bir fiyat, benim bütçeyi zorlamam gerekecek bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devrimxxx -- 30 Mayıs 2018; 14:19:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrimxxx

bende takipteyim bir haftadır, asus fx503vd modeline karar verdim alsam almasam mı derken fiyat 3300 den stokları tükettiler, sonra msi gv62 7rd-2003xtr modelini gördüm beğendim, benim için tek sıkıntısı gtx1050 ekran kartının 2 gb olması, gerisi tam istediğim gibi, araştırmadan almam çoğu şeyi, asus du monster dı derken ekşisözlük, burası oku oku derken sanırım son kararım bu laptop olacak, şuan hb fiyatı 3430 sanırım makul bir fiyat, benim bütçeyi zorlamam gerekecek bakalım
    1050 ekran kartının 2GB olması çok tartışıldı ama kartın masaüstü versiyonları da 2GB ve kullanıcılardan herhangi bir şikayet yok. Şu fiyatı 3400 tl civarında.

https://www.hepsiburada.com/msi-gv62-7rd-2003xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000008R464?magaza=Hepsiburada

• quote:

Orijinalden alıntı: dnzflc

1050 ekran kartının 2GB olması çok tartışıldı ama kartın masaüstü versiyonları da 2GB ve kullanıcılardan herhangi bir şikayet yok. Şu fiyatı 3400 tl civarında.

https://www.hepsiburada.com/msi-gv62-7rd-2003xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000008R464?magaza=Hepsiburada

Alıntıları Göster
    dün aldım hepsiburadadan, sanırım bu fiyatlara bulmak zor olacak ilerde yoksa bilgisayar işini ertelemiştim biraz bakalım doğru karar verdimmi, gençlik yıllarımın dan sonra bilgisayar ve oyun moduna ilk kez giriyorum, hadi hayırlısı

• bence 10 numara laptop, çok şık, kaliteli, tuşlar harika yazı karakteri ve ışıklandırma çok güzel olmuş

2 gün oldu, dün windows 10 kurduk, ben beceremedim, arkadaş sağolsun halletti.

fn tuşu ses görüntü açıp kapamada çalışıyor ama en üstteki tuşlarda çalışmıyor mesela fn+f5 basınca eco modu ama olmuyor veya fn+f7 çalışma modunu değiştirmiyor

lütfen yardımcı olurmusunuz, biraz detaylı anlatım olursa sevinirim yaş 39 teknolojik bir adam değilim :)

ses de biraz bass olsa daha güzel olacak sanırım driver yüklemek gerekiyor nerden nasıl yüklerim ki

• driverları msi sitesinden indirip yüklemeyi başardım sanırım

tek sıkıntım FN+F7 tuşu vites işareti var ama çalışmıyor

• Hocam şu linkten Utility bölümünden iki yazılımı indirip kurarsan sorunun çözülür.

https://www.msi.com/Laptop/support/GV62-7RD#down-driver&Win10%2064

MSI Dragon Center

System Control Manager (SCM)
  • Bu bilgisayari oyun icin alacaklari icin söylüyorum. Almayin 2 gb ekran karti yetersiz. Ekteki oyunlardan gta 5 haric hepsi lowda zorla calisiyor. Bazilarinin cozunurluklerini bile full hdye cikaramiyoruz hd ile idare ediyorum. Gidin mosnter falan alın 4gb 1050 ekran kartli

MSI GV62 -  Ana Konu & Kullanıcı Klübü

• quote:

Orijinalden alıntı: Rereborn

Bu bilgisayari oyun icin alacaklari icin söylüyorum. Almayin 2 gb ekran karti yetersiz. Ekteki oyunlardan gta 5 haric hepsi lowda zorla calisiyor. Bazilarinin cozunurluklerini bile full hdye cikaramiyoruz hd ile idare ediyorum. Gidin mosnter falan alın 4gb 1050 ekran kartli

Saçmalıyorsun kanımca, NFS Payback en yüksek ayarlarda oynuyorum. Hele ki low demen abartı olmuş hadi medium desen tamam.

• Afedersin nfs gozumden kacmis ama assasins ve call of duty ww2 de cozunurlugu full hd yapmaya bile izin vermiyor grafikler lowdayken

• quote:

Orijinalden alıntı: Hezarfen Çelebi

Hocam şu linkten Utility bölümünden iki yazılımı indirip kurarsan sorunun çözülür.

https://www.msi.com/Laptop/support/GV62-7RD#down-driver&Win10%2064

MSI Dragon Center

System Control Manager (SCM)
    evet çözdüm, dediğiniz gibi msi global sitesinden indirmek gerekiyormuş, türkiye sitesinde yok sürücüler.

pubg oynuyorum şuan ama andoid versiyonunu indirdim beleş bir şekilde, pc versiyonuyla arasında fark varmı bilmiyorum, bariz fark varsa eğer satınalma yapabilirim.

bilgisayara gelecek olursak oyun bilgisayararı içerisinde giriş seviyesi olarak geçiyor, pro oyuncu değilseniz fazlasıyla iş görür ama yukardaki arkadaş gibi FHD, en yüksek kalite oynamak istiyorsanız en az 6.000 tl gözden çıkarmanız lazım,

• oyun harici pil kullanım süresi kac saat ?
  • Youtube video izlerken 2 saat 30 dk civari gidiyor. Oyun oynarken 1 saat anca gidiyor

• Arkadaslar gecenlerde oyun performansı hakkında memnun olmadigimi yazmıştım. Ben oyunlarda video belleğin aşılabileceğini bilmiyordum. Ekte gördüğünüz üzere hepsi very high iken hiç bir kasma donma vs. olmuyor. Ayrıca assassins creed ve cod ww2de full hd iken grafikler highta bir sıkıntı olmuyor. Ama yinede bu fiyata 4 gb 1050 ekran kartli pc tercih edin derim. Hepsiburada.com da hemen hemen ayni fiata asusun ve monsterin guzel bilgisayarları var 4gb 1050 olan

• Youtube video da attım bakabilirsiniz.

https://youtu.be/30EdI3FDwJE

• quote:

Orijinalden alıntı: Rereborn

Youtube video da attım bakabilirsiniz.

https://youtu.be/30EdI3FDwJE
    Hocam o nasıl oldu ? Video belleğini aşma ? Acaba sistem ramini mi kullanıyor DDR4 olması kanımca performansta düşüş yaratacaktır ve ayrıca nasıl ayarladın bunu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tface -- 16 Haziran 2018; 23:50:19 >
  • Tface T kullanıcısına yanıt
    Ingore suggested limits bölümünü aktif hale getiriyoruz. Ram mi kullanıyor bilemiyorum. Diğer oyunlarin çoğunda vram aşmaya izin veriyor. Cod ww2 de 4100 mbye kadar cikardim 1 saniyeden kısa donmalar olmaya basladi. Suan 3000 mb civarinda herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Performansta herhangi bir sıkıntı olmuyor 3000 mbye kadar gayet akıcı oynaniyor oyunlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.