Şimdi Ara

Msi gtx 960 2g OC yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde 2gb msi 960 modeli bulunuyor oc yapmak istiyorum ama pek bilgim Yok netten baktıklarım ile direk yapıp zarar vermek istemiyorum bu isten anlayan bana yardımcı olabilecek birileri var mi şimdiden yardımlarınız icin tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Power targeti maxa çekiyorsun zaten sonda fazla değil 108% şeklinde olur, GPU +150 yada 180 yaparsın belleğide +500 yapıyorsun o şekilde kullanıyorsun, dileren birde fan profili oluşturrsun 40c de 20% 60c de 40% 70c de 50 veya 60% olacak şekilde zaten fan sesi 65 e kadar hiç duyulmuyor gibi.
  • CoNaR-X kullanıcısına yanıt
    Fan auto kalsa olur mu yoksa oluşturayım mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ve bu temp limit kaç olmalı power cekince 95 e kadar cıkıyor
  • burkino kullanıcısına yanıt
    Fan ayarını Auto da bırakabilirsin ancak belli sıcaklıklar aşıldığında grafik kaplamalarda bozulma oluşuyorsa biraz (20mhz kadar) o.c frekansını düşürmen gerekebilir tabi bu bozulmalar bir ihtimal çünkü her gpu aynı frekanslarda aynı ısıyla çaslışamıyor yani kimisi +200 koyduğunda 85c de sıkıntı çıkartmazken kimisi +200 için 65c üzerine çıkınca yamulabiliyor yani o.c yapacaksan kartı serin çalıştırmak herzaman en ideal harekettir ve MSI A.B ile fan profili olıuşturmak fareyle 2 tık yapmaya bakacak kadar kolaydır.
    Temp limiti ise genelde power limitle senkron hareket etsin şeklinde ayarlanır oda hem standart kullanımda hemde bu yapacağın hız artışında GPU 2.0 boost teknolojisi bir miktar daha mevcut hıza Mhz ekler bu eklenen boostun hangi sıcaklıkta kesileceği ayarıdır bu ayarı 80 de tutarak GPU 80c ye ulaştığında boost hızının (anlıycağın üzere senin eklediğin o.c değerinn değii) kesilmesini sağlar, bunu bir çeşit aşırı hızkoruması gşibide düşünebilir, 80 de bırakabilirsin.

teşekkür ediyorum hocam yardımın için
  • burkino kullanıcısına yanıt
    Hiç önemli değil
    Sana biraz detayda içeren bir Pm attım müsait olduğunda bakarsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.