Şimdi Ara

MSI GT72 Dominator(Pro) GTX-9xxM Kullanıcıları Kulübü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
5
Favori
11.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Bez gibi olandan alırım ama üyeliğim yok. Sizin varsa bana alın ben size atayım ücretini olur mu

Ben kendime sipariş geçerim. Yeterki ptt ürünü teslim etsin. Artık ordan bir ürün gelene kadar unutuyor insan. Geçen baktım ptt ci apartman kapısını açtırmadan dış apartman kapısının önüne çinden gelen (sarı sarı zarfları atıyor)

Bir baktım komşuya gelmiş. Ptt ci arkadaşa söylendim .Ama kim takıyor. Abi çok kargo var yetişemiyoruz diyor. Ya bari apartmanın içine atmaya çalış dış taraf tan herkes alır diyorum. Doğru diyorsun dedi. Çekti gitti.

imza karşılığı teslim edilen ürünler var. sipariş geçerken imza karşılığı teslim edilmeli diye not mu bıraksan bu çinlilere .bu prosedürü öğrensem iyi olacak.

Aliexpress aslında türkçe desteğide var. choreme ile o site çok keyifli .Türkçeye çevriliyor. paypal desteği yoktu .Paypal da türkiyeden desteğini çekti galiba. Ama bu sitenin kendi kredi kart güvence sistemi var. İyi çalışıyor. Geçen iki ürün gelmedi diye mesaj attım . Sipariş im parası iade oldu. Ama ürün hala gelmedi .Bazen para iadesi yapıyorlar. Ürün 3 ay sonra gelebiliyor. Bu işlemi daha çözmüş değilim.

• braveman B kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ama benim burada PTT iyi çalışıyor getiriyorlar ürünlerimi hemen problemsiz. Bir ara üye idim sonra bıraktım bakarım ilerleyen zamanlarda. Paypal gitmesi kötü oldu ya ama kışa doğru gelir gene ben öyle tahmin ediyorum. Kayıtlı postaları imza karşılığın da teslim ederler takipsizleri atalar.
    ben size adresi vereyim özelden
  • yeni bios güncellemesi çıkmış arkadaşlar güncelleyen oldumu
  • Firmware de vram Update de görünüyor yapan oldumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • voleren V kullanıcısına yanıt
    Ben yapmam bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 25 Temmuz 2016; 14:51:54 >
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Bişey yok derken gsync desteği falan yazmışlar ama

link aratmısin @voleren @voleren

https://www.msi.com/Laptop/support/GT72S-6QE-Dominator-Pro-G.html

Bunu gördüm şu link teki olayı gerçekleştiriyor galiba...
    https://www.techpowerup.com/219923/intel-pushes-cpu-microcode-update-which-cripples-overclocking-non-k-skylake-cpus
    Msi sitesinde 4gb vram yazıyor acaba sadece 4gb model içinmi yoksa 8gb model ekran kartı içinde güncellenebilirmi

Nerede yazıyor bunlar göremedim ama .
  • quote:

Orijinalden alıntı: voleren

https://www.msi.com/Laptop/support/GT72S-6QE-Dominator-Pro-G.html

BİOS güncellemesi olarak GT72S 6QE model laptopta aşağıda belirttiğim iki güncelleme var. ikisi de aynı anda mı yapılacak. önce hangisi yüklenecek. ve yükleme şekilleri usb bu dosyaları atıp bios güncellemeden seçilip mi yapılacak.
    bu bilgilerin kesin cevapları varsa ben yükleme yaparım. bios güncellemesi çoğu sorunları gideririr. bir de sitesindeki yazıyı türkçeye çevirince iki kere bios arka arka ya güncelenecek gibi bir bilgi çıkıyor.

Bu bios güncellemesinde aynı dosyayı iki kere mi arka arka ya güncelleme yapmak lazım. (böyle bir bilgi vardı bir ara forumlarda . kesin bilgi mi bilmediğimden kesinleştirmek içinde soruyorum. ona göre doğrusunu yapalım.)

Version E1782IMS.10C File Size 4.03 MB Description Update MicroCode

Version E1782IMS.118 File Size 4.08 MB Description Fix system can’t boot from IPV6.

Version E1782IMS.118 File Size 4.08 MB Description Fix system can’t boot from IPV6. Bunu güncelledim sadece diğerini yapmadım ne olduğunu bilmediğim için. Bu dosyayı flasha atıp biosdan bios güncellemesini seçip usb içerisinden exe dosyasını çalıştırıyorsun kısa sürede güncelliyor sonra yenide başlatıyor. Diğer güncellemenin ne olduğunu bilmediğim için yapmadım

• quote:

Version E1782IMS.118 File Size 4.08 MB Description Fix system can’t boot from IPV6. Bunu güncelledim sadece diğerini yapmadım ne olduğunu bilmediğim için. Bu dosyayı flasha atıp biosdan bios güncellemesini seçip usb içerisinden exe dosyasını çalıştırıyorsun kısa sürede güncelliyor sonra yenide başlatıyor. Diğer güncellemenin ne olduğunu bilmediğim için yapmadım

Bu sizin güncellediğiniz bios için arada çıkan güncelleme . daha önce de ben sizin dediğiniz şekilde uzantısı 114 olan bios güncellemesini yapmıştım. bunu da o şekilde yapacam.

Buraya kadar tamam . ama bazı yerlerde 2 kere aynı dosyayı güncelleme yapın gibi bilgiler vermişler. ordan kafam karıştı.

Diğer dosya yı yapmak istesek . onu nasıl günecelleme yapacaz. yine sonu 118 olan dosya güncellemesi gibi mi yapacaz. içeriğini ne olduğunu bilmeden sadece nasıl yuklemek lazım onu tam bilmemiz lazım.

Koskaca msi firması adam akıllı bu işlemleri yapmak için kıçırık bir video yayınlamıyorlar. oraya pdf dosyalar falan ekliyorlar.

Diğeriyle ilgili bios versiyonu eskiyse önce onu sonra yeni güncellemeyi yapın diye bilgi vermiş msi güncellemenin altında

• quote:

Diğeriyle ilgili bios versiyonu eskiyse önce onu sonra yeni güncellemeyi yapın diye bilgi vermiş msi güncellemenin altında

Merhaba. ben bios a girdiğimde bios versiyonu ile ilgili tek ekran bu.  MSI GT72 Dominator(Pro) GTX-9xxM Kullanıcıları Kulübü

msi sitesinde E1782IMS.10C güncellemesine yakın bir değer benim bios ekranımda yok.

Seninki 114 olan daha güncel 10c den yani tekrar 10c olanı yüklemene gerek yok 118 olanı yükleyebilirsin direk

• quote:

Seninki 114 olan daha güncel 10c den yani tekrar 10c olanı yüklemene gerek yok 118 olanı yükleyebilirsin direk

O zaman sonu 118 olan sadece bios güncellemesi yapayım. bu durumdan iki şey çıkar. ya benim laptop msi dan daha hızlı daha güncel yada benim o güncel olan dosya hatalı.
    118 bios ben yükledim bugun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

118 bios ben yükledim bugun.

Keşke şu bios ları nasıl yüklediğinizin videosunu koysanız. Benim çok bezim yok bu işlerde, korkudan ellemiyorum BIOS'u.

Arkadaşlar birde bugün bir problem geldi başıma. Anlık takılmalar oluyor, masaüstündeyken yada oyundayken. Mesela imleç olduğu yerde donuyor, aşağıda çıkıyor. Sanırım Throttling denen olay. Sebebini bilen var mı? Fanını açıp temizleyeyim mi yada..

Edit: Sistem soğukken de oluyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IbraKadabrA -- 8 Ağustos 2016; 3:43:00 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.