Şimdi Ara

MSI GT70/GT60 - Gtx 680m - Oyun laptopu (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
12
Favori
25.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JohnV

Son 5 yılımı sadece PS3'te oyun oynayarak geçirdiğim , şu anda yazdığım yazıyı yaklaşık 6 yaşında olan yaşlı bir Notebook'tan yazdığım ve sadece son 6 aydan beri Laptop araştırması yapmamdan dolayı tam emin olmamakla birlikte, yeni model Laptop'lar geldiğinde, şu anki modellerde fiyat düşüşü olacağını düşünüyorum.

Ben de GT70 veya Asus G75VX fiyatlarında düşüş bekliyorum açıkçası. G75VX 3500 TL veya GT70 836TR 4000 TL civarına düştüğünde , ikisinden birini alacağım. Eğer bazı arkadaşların dediği gibi, bu modeller söylediğim fiyatlara düşmeden piyasadan kalkarlarsa, yeni model Laptop'lardan birisine yöneleceğim mecbur olarak. Olmazsa olmaz dediğim 3 özellik var, bunlar aşağıda yazılı.

1- En az 670 MX ekran kartı ( Fiyat farkı uçuk olmadığı sürece 680M'li GT70 tercihim)

2- 17.3 inch ekran boyutu

3- SSD

gt70 835 4000 civarına düşse çok iyi olur aslında tam f/p olur ama çok zor

• 835TR modelinin 4500 TL olması bile F/P olarak iyi hale getiriyor bence ama 4000 TL'ye düşeceğini sanmıyorum ben de. 836TR modeli 4000 TL'nin altına indiği zaman F/P olarak uygun olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

quote:

Orijinalden alıntı: JohnV

Yaşadığınız problemi anlatır mısınız? Tam sipariş verecektim, vazgeçebilirim sizi dinledikten sonra.

Laptopa 3970 TL verip 3660 TL fatura kesiyorlar birde utanmadan böyle kargo parası çıkartıyorlar. Bu arada UPS ile adamlara bilgisayarı gönderirseniz 4 TL tutuyor, yani sizden aldıkları kargo parası tamamen cebe atılıyor.

Belki benim gibi dolandırılmayan şanslı kişiler vardır, onlara birşey diyemeyeceğim ama henüz bu dolandırıcı firma ile çalışmayanlar varsa lütfen uzak durun sizde yanmayın. Ne müşteriye saygıları var ne resmi evrağa saygıları var. Sadece ceplerine dolandırarak ve vergi kaçırarak attıkları para var.

Sırf bu faturadan bile şikayet edip hem kendinizi tatmin edip hemde firmanın adam gibi iş yapmasını saglamış olabilirsiniz. Buna benzer bi sorunu bende EXA firmasıyla yaşadım MSİ ge 60modeliyle. Sorunumu MSİ servis pointl-ten birisiyle cozdum. Bu seferde firmanın para iadesiyle uraştım durdum. (Para iadesi hala yapılmadı ,onumuzdeki hafta tekrar zaman ayırıp bunlarla urasıcam.) Sözün özü Kurumsallıktan fersah fersah uzaklar hala. Bu bize yansıyan yönü tabii yoksa bu insanlar gunde bilmem kac tane alet satıolar. Sadece bizim gibi problem cıkan musterileri buraya gelip yazı yazıyor. Ama ates olmayan yerdede duman cıkmaz. Bizim insanımız oturdugu yerde sikayetten öte pek gitmiyor maalesef.

• bende GT 60 alacam boşa gt70 alıpda 2 tl daha fazla vermeye gerek yok bence
    fark etmez tüm özellikler aynı sadece ekran işte ama oda sorun değil
    şuanda sanalmerketimde 4200 TL
    benim sizlere esas sormak istedigim arkadaşlar
    ben eylül aynıda almayı düşünoyorum gt60 o zamana kadar 4200 TL fiyatında düşüş olurmu :D
    3800 TL düşse yeter :D nediyosunuz düşermi sizce
  • şu an için en uygun gt70 one 836 modeli 12 taksitle nerede? (kart=bonus)

ben sanalmarketimde 378X12=4536 ya buldum.

saygılarımla...
  • Haziran'da yeni bir pc alacağım fakat iki pc arasında karasız kaldım.Pclerden biri msi gt60 diğeride Haziran'da Türkiye'ye gelmesi beklenen msi gx70.gt60 ın ekran kartı hariç tüm özellikleri gx70den daha iyi olduğu görülüyor.
    Gx70 in amd HD8970m ekran kartı gt60 ın nvidia geforce
    Gtx680m sinden %7 daha hızlı olduğu görülmüş.Sizce bu %7lik fark crysis 3 gibi grafikleri üst seviye olan oyunlarda ne kadar fark eder tavsiyelerinizi beklerim şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ATI secmem, physics motoru ve driver destegi nvidia da cok daha iyi
  • Bende nvidia tarafındanım zaten gt60 ı almak istiyorum sizce gt60 ın veya gt70 in fiyatları Haziran'da düşermi bide gx70 çıkınca kaç tl olur bi fikriniz Varmi şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes özellik, fiyat v.s. tartışmış ama benim farklı bir sorum var; okuduğum kadarıyla Win8 keyi ve recovery cdsi verilmiyormuş. Diyelim ki ben Win7 kurmak istedim, içinde gelen Win8'i nasıl yedekleyebilirim ya da MSI'ın programlarını istemiyorum, temiz bir Win8 kurulum yapmak istiyorum kendi lisansıyla baştan nasıl kurabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

Herkes özellik, fiyat v.s. tartışmış ama benim farklı bir sorum var; okuduğum kadarıyla Win8 keyi ve recovery cdsi verilmiyormuş. Diyelim ki ben Win7 kurmak istedim, içinde gelen Win8'i nasıl yedekleyebilirim ya da MSI'ın programlarını istemiyorum, temiz bir Win8 kurulum yapmak istiyorum kendi lisansıyla baştan nasıl kurabilirim?

win8 i bilmem ama 7 için yedekleme var. ayrıca program diskini formatlamazsanız recovery yapılıyor. ancak almış olduğumuz lisansı temiz olarak kuramıyoruz. onun için ben 32 bit win 7 yi bırakıp 64 bit ultimate buldum.

burada gt serisinin freedos olmamasının dezavantajı var.

son olarak msi ın programları ssd varken ne kadar olumsuz etki eder bilmem. eski bilgisayarlar 2 dk açılış süresinden temiz win ile 55 saniyeye kadar iniyorlar.

uygun bir 12 taksitli ve görerek alabileceğim bir yer bulamadım. ben de almayı düşünüyorum.

saygılarımla...

• Selam

Is yerimi degistirdigimden dolayi kendi GT70 Super 0NE-835TR bilgisayarimi satiyorum. Ilgilenen olursa benimle temasa gecebilir. Cantasi, mouse padi ve mouse u verilecektir. Hediye kulakligi kullandigimdan vermeyecegim. Bilgisayarda Windows 8 Professional ve Office 2013 Professional lisansli olarak yukludur. Alan kisiye seri numaralarini da verecegim. Fiyat olarak 4500 TL dusunuyorum.
  • quote:

Selam

Is yerimi degistirdigimden dolayi kendi GT70 Super 0NE-835TR bilgisayarimi satiyorum. Ilgilenen olursa benimle temasa gecebilir. Cantasi, mouse padi ve mouse u verilecektir. Hediye kulakligi kullandigimdan vermeyecegim. Bilgisayarda Windows 8 Professional ve Office 2013 Professional lisansli olarak yukludur. Alan kisiye seri numaralarini da verecegim. Fiyat olarak 4500 TL dusunuyorum.

selamlar.

ödeme nasıl olacak. bulunduğunuz yer neresi?

saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

quote:

Selam

selamlar.

saygılarımla...

Odeme nakit yada komisyon size ait olmak uzere sanalpazar olabilir. Holding demirbastan cikaracagi icin benden parayi pesin alacak, uzerine satis faturasi kesecekler. Bende ne kadar kurtarabilirsem kardir modundayim :) Ek olarak ilk onlara gelen faturanin bir kopyasini muhasebeden isteyecegim, boylece garantide de sorun yasamazsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0609E675 -- 6 Mayıs 2013; 22:22:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

quote:

Selam

selamlar.

saygılarımla...

Profilinde yaZiyor istanbul diye
  • Baelros : anladım. cevabın için teşekkürler.

elano68 : İstanbul var İstanbul var.

iyi geceler.
  • MSI GT 70 Dragon Edition İncelemesi

• Ben de haziranın ortası gibi GT60 almayı düşünüyordum, umarım tekrar stoklara gelir. Açıkçası 17.3" gibi büyük bir laptop istemiyorum. Hem normal standartlarda olmasını istiyorum hem kuvvetli olmasını. Zaten 15.6" benim için yeterli, evde oynarken de televizyona bağlamayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 9 Mayıs 2013; 6:21:53 >
  • Merhaba arkadaşlar, bende gt60-one var. Cihazın performansından gayet memnunum ancak daha önce hiç bu kadar yüksek performanslı bilgisayarım olmadığı için aklımı kurcalayan bir iki konu oldu. Cihazda normalde bir şey çalışmazken gpu 35 derece, cpu da 45-50 derece arası oluyor. Guild wars 2'yi en son grafik ayarlarında oynuyorum, bu durumda da gpu 60 dereceler, cpu da max 70 derecelere çıkıyor. Turbo fan ı çalıştırdığımda da gpu 45 dereceye, cpu da 60-65 derecelere düşüyor. Daha önceki laptopunda hiç bu kadar sıcaklık değerleri görmemiştim. Acaba bu değerler normal mi?

Herkese iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: deveoludeve

Merhaba arkadaşlar, bende gt60-one var. Cihazın performansından gayet memnunum ancak daha önce hiç bu kadar yüksek performanslı bilgisayarım olmadığı için aklımı kurcalayan bir iki konu oldu. Cihazda normalde bir şey çalışmazken gpu 35 derece, cpu da 45-50 derece arası oluyor. Guild wars 2'yi en son grafik ayarlarında oynuyorum, bu durumda da gpu 60 dereceler, cpu da max 70 derecelere çıkıyor. Turbo fan ı çalıştırdığımda da gpu 45 dereceye, cpu da 60-65 derecelere düşüyor. Daha önceki laptopunda hiç bu kadar sıcaklık değerleri görmemiştim. Acaba bu değerler normal mi?

Herkese iyi forumlar

Değerler normaldir
  • Ooh ya!! Kurt düştü resmen dönüp dönüp forma bakıyodum bende cevaplayan oldumu diye. Çok teşekkürler Baelros.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.