Şimdi Ara

MSI - GT60 GT70 KULLANICILARI [0ND-670TR/0NE-836TR/2OC-031TR/0NE-1078TR/2OD-206TR/2OD-205TR] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
13
Favori
31.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl yapcaz peki hocam onu ben de olmuyor o ?
  • Battery Calibration kurulumu pcnzde ?
  • GT70 2OD-871TR laptop sahibiyim. Cihazın üzerinde şu an GTX 780m var. Bunu çıkarıp yerine Quadro K4100m yada K3100m takmak istiyorum. MSI servisi ile görüştüm. Siz alın biz 35 dolar + KDV takarız dediler. Ancak asıl sorum laptopuma uyum sağlar mı? Quadro ekran kartını Türkiye' de Monster ve Victor dışında bulamadım. Bu firmalarda tek parça satışı yapmıyorlar. Ekran kartını mecbur yurtdışından alıcam. Şimdi böyle bir durumda ekran kartı uyum sağlamaz ise elimde patlıcak. İçerisinde Quadro ekran kartı barındıran MSI Workstation modellerine baktım. Çipseti aynı. Anakartları da aynı mıdır? Yani yurtdışından aldığım Quadro ekran kartı laptopuma olur mu?

Selamlar.
  • otto87 O kullanıcısına yanıt
    MSI Workstation modellerine bakarsanız , doğru düzgün içerikli olan sitelerden* çip set anakart aynımı değilmi diye bakdıkdan sonra..
    ve alıcağınız ekran kartının watt degerlerı , ile 780m in watt degerlerınıde degerlendırırın. http://www.notebookcheck-tr.com/NVIDIA-GeForce-GTX-780M.97045.0.html misa buradan* veya baska yerden.
    msi servisede tekrardan bende bu makine var , alıcağım kart su , desteklermi diye son kez sorarsanız herşey guzel olur umarım......
  • MSI ın kendi sitesinden baktım. Çipsetleri aynı ancak anakartları bulamadım. Laptopum serviste zaten, yarın tekrar arayıp detaylı bilgi almaya çalışacağım.
    Güç tüketimi olarak, GTX780m 100w, K4100m 100w, K3100m 75w. Yani bu konuda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
    İnş. güzel olur :)
  • otto87 O kullanıcısına yanıt
    muhtemelen anakartlarda aynıdır , gucte aynen sıkıntı yokmuş. sız yarın yınede detaylı konusun ...
    kart degısme amacınız nedır ?
  • Bazı programlarda daha rahat çalışabilmek. CFD simülasyonları gibi.
  • eBay de satılan GTX780m ve Quadro K4100m ile uyumlu olan laptop modellerine baktım, % 80 aynı laptoplarda uyumlular. Yani GTX 780m ekran kartı uyumlu bi makine muhtemelen Quadro ekran kartı ile de uyumlu mudur? Satıcı ile konuştum. Kullanabilirsin ancak BIOS güncelleştirmen gerek dedi. Satmak için mi dedi yoksa ekran kartına aynı BIOS atman gerek mi demek istedi pek anlaşılmıyor :)
    Geometri olarak iki ekran kartı ya bire bir aynı yada ölçüleri çok yakın.
  • Format için asus notebooklardaki f9 tuşu gibi msi'da da bir tuş var mı arkadaşlar? 206TR sahibiyim. C diskine format atmak istiyorum. Asus'da çok kolaydı bunda nasıl yapabilirim acaba ?
  • muhtemelen M kullanıcısına yanıt
    evet bunlarda da var hangisi olduğunu unuttum ama f3 dü sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_k

evet bunlarda da var hangisi olduğunu unuttum ama f3 dü sanırım

Teşekkürler hocam f3 galiba. Şimdi nasıl atılacağını araştırıyorum asus gibi kolaydır umarım :)
  • msi gaming dock diye birşey çıkmış arkadaşlar.. haberiniz var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    o kırmızı yuvarlak içine aldıgım yere basıyoruz ; yazılar cıkıcak ; ileri diyin ; sonra soruyor , YALNIZCA windowsun yuklendıgı surucumu , hepsımı tarzında , sız c ye format atmak ıstıyorsanız , YALNIZCA WINDOWSUN bolumune basın. daha sonra sorucak , surucuyu temızlememı , tumuylemı temızle dıye , 2 secenek tumu olan 45 dakıka 1 saat surer daha saglıklıdır , . en son bırıne basdıgınızda pc res atar ve formata baslar .
    ılk aldıgınız gunkı halde pc acılır *
     MSI - GT60 GT70 KULLANICILARI [0ND-670TR/0NE-836TR/2OC-031TR/0NE-1078TR/2OD-206TR/2OD-205TR]

• Teşekkür ederim. Bu çok faydalı oldu.
    rica ederim
  • Arkadaslar selam amerikadan bir arkadasim turkiyeye geliyor bende ona acilen siparis verdim. Hizlica yapilan secim sonucu asagida verecegim linkteki urunu satin aldim. Iyimi yaptim kotumu yaptim yada beni neler bekliyor tavsiyeleriniz varmidir. Bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim. Bu arada hali hazirda lenovo y510p kullanicisiyim.

http://www.amazon.com/gp/product/B00O98WRNM/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2TC87EJKQMY9O#

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgisayardaki msatayı söktüm normal ssd aldım bu resimdeki yere takabilmem için ne almam lazım nette arıyorum hep dvd yerine takılan kızaklar çıkıyor buraya uyumlu bir şey bulamadım
     MSI - GT60 GT70 KULLANICILARI [0ND-670TR/0NE-836TR/2OC-031TR/0NE-1078TR/2OD-206TR/2OD-205TR]
  • serdar_k S kullanıcısına yanıt
    Sata connector almanız lazım yanlış değilsem Gt70 laptop. Aynı kasalı Monster Tulpar da takılı gelmişti bende isterseniz bir sorun Monster a satıyorlardır belki ayrı olarak.
  • MSI GT70 SuperR 0NE-835TR kullanıcısıyım. Laptopu çok tozlu ortamda kullanıyorum. Fanını temizlemeyi düşünüyorum. Nette temizleyen var ama çok ayrıntılı anlatmamış. Temizleyebilen oldu mu?

Şu adrestehttps://www.youtube.com/watch?v=GOJCQyRNhIQ ayrıntılı anlatıyor. Yapablirsem burada paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splen -- 13 Mayıs 2015; 18:57:08 >
  • 3 senedir kullanıyorum ama fan çok kirlenmemiş ve termal macun da hala kurumamıştı. Doğru mu yaptım bilmiyorum ama termal macunu yenilemeden kapatıp devam ettim..
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.