Şimdi Ara

msi gp62m dual boot w10 ubuntu kurulumu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dönen çarkları görebiliyorsanız, Bumblebee ilgili sorun çözülmüş oldu.

Oturum kapatmadaki sorun ne durumda?
  • kelebekx3 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=129282734

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aziz istifa -- 7 Ekim 2017; 19:29:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu oturum kapatırken mi alınan görüntü mü yoksa sistemi kapatırken mi?
    Oturumu kapatırken
  • Aşağıdaki konudaki MDM'ye geri dönüş adımlarını uygulayarak giriş yöneticisini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Sonrasında sistemi yeniden başlatınız.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=8236.0
    sudo apt-get install slick-greeter lightdm lightdm-settings apparmor

Reading package lists... Done
    Building dependency tree
    Reading state information... Done
    lightdm-settings is already the newest version (1.1.1).
    slick-greeter is already the newest version (1.0.7+sonya).
    apparmor is already the newest version (2.10.95-0ubuntu2.7).
    lightdm is already the newest version (1.18.3-0ubuntu1.1).
    The following packages were automatically installed and are no longer required:
    iucode-tool libturbojpeg virtualgl-libs
    Use 'sudo apt autoremove' to remove them.
    0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.

Daha sonra herhangi bir pencere açılmadı
  • Linux Mint 18.2 ile birlikte görüntü (giriş) yöneticisi olarak LightDM geliyor, siz MDM'ye dönüş ile ilgili kısımları uygulayacaksınız, bu şekilde görüntü (giriş) yöneticisii LightDM'dem MDM olarak değiştirmiş olacaksınız.
    Doğru tabi kafa karıştı iyice :)

Mdm ye geçiş işlemlerini yaptıktan sonra yeniden başlattım fakat mint logosunu geçtikten sonra kernel panic hatası aldım

Edit:
    Az önce recovery den girmeye çalıştım tty1 e attı beni daha sonra dondu yine.

Az önce ubuntu ya haksızlık mı ettim onu düşündüm :) İlk onu denemiştim aslında ama try ubuntu deyip devam ettikten sonra ubuntu logosunda donuyordu. Emin değilim tabi ama herhalde onda da sıkıntı ekran kartıyla ilgiliydi. Acaba sizin sayenizde bu konudan elde ettiğim tecrübeyle ubuntu ya bir şans daha mı versem. Çünkü bu zamana kadar Windows ta sıkıntısız kullandığımı bilmesem suçu bilgisayarda bulacağım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aziz istifa -- 7 Ekim 2017; 22:8:57 >
  • Ubuntu 17.04 denenebilir aslında, hatta henüz beta olan 17.10 sürümü de deneyebilirsiniz. Görece güncel olan donanımlar için daha iyi desteği olabilir.

İsterseniz TTY üzerinden LightDM'ye geri dönüş yapabilirsiniz. Tek kalan sorun oturum kapatma ile ilgiliydi sanırım, bu da biraz araştırmayla çözülebilir. Örneğin aşağıdaki öneri denebilir.

https://wiki.archlinux.org/index.php/NVIDIA/Troubleshooting#Laptops:_X_hangs_on_login.2Fout.2C_worked_around_with_Ctrl.2BAlt.2BBackspace

Bu öneriyi uygulamak için aşağıdaki komutu çalıştırmanız yeterli. Sonrasında sistemi yeniden başlatmalısınız.

echo 'options nvidia NVreg_Mobile=1' | sudo tee  /etc/modprobe.d/nvidia-nevreg.conf

Sorun bu şekilde çözülmezse aşağıdaki komutu denersiniz.

echo 'options nvidia NVreg_Mobile=1 NVreg_EnableMSI=0' | sudo tee  /etc/modprobe.d/nvidia-nevreg.conf
  • aziz istifa A kullanıcısına yanıt
    Light Dm de bu sorun var.

https://bugs.launchpad.net/lightdm/+bug/1637733

Mdm kurdum bende , ilk başta düzeldi sandım ama düzelmedi.

Nvidia Prime kullanıyorum.

Terminalde her seferinde bunu yapman lazım yoksa sistem kilitleniyor.

sudo prime-select intel

veya

sudo prime-select nvidia

Hangi kart çalışsın istiyorsan. Eğer oturumdan çıkıp gireyim dersen yine sistem kitlenir.

Bunun için sistemi yeniden başlatmak lazım.

sudo reboot

Sistem seçtiğin kartla sıkıntısız açılacak.

Benim cihazda Asus Fx553VD. Gtx 1050 var.

Bir de dipnot düşeyim ; Bumblebee ile Vulkan kullanamıyorsun ama Nvidia Prime ile mümkün.

Bu sayede Wine üzerinden Doom 2016 , Steam'den de Talos Principle , Dota 2 ,Serious Sam First Encounter , Mad Max gibi oyunların Vulkan renderer kullanan hallerini oynayabilirsin.

Open GL 'de ise Bumblebee nin de Prime in da sorunu yok.

• Cevaplarınız için teşekkür ederim. Windows ta virtual box üzerine ubuntu kurdum. İleride vaktim olduğu bir zaman mint e tekrar bakacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aziz istifa -- 9 Ekim 2017; 16:24:27 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.