Şimdi Ara

Msi gp62m alt kapak kırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Bugün malesef Msı gp62m 7rd laptopumun arka kapağı sağ üst köşeden kırıldı. Dışarıdan sadece orada sorun var gibi görünüyor (inşallah öyledir). Bilgisayarı çalıştırmaya cesaret edemedim. Plastik parçaları falan içine kaçtığı için ama menteşe açılıp kapanıyor. Sizce çalıştırayım mı? Bilgisayara da acil ihtiyacım var aksi gibi malum vizeler falan. Onarımı hakkında bilgi verirseniz sevinirim (fiyat, garanti kapsamı veya parçayı bulabileceğim biryer)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alifb123123 -- 2 Nisan 2018; 14:12:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam olarak nasıl oldu ?
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Laptop, portların olduğu kısmın üzerine, dikine fayans zemine düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alifb123123 -- 2 Nisan 2018; 22:9:38 >

• alifb123123 A kullanıcısına yanıt
    Alt kapağı çıkarın anakartı inceleyin msi da alt kapak açmak garanti bozmuyor genel olarak öyle söyleniyor ki elalem paso ssd yükseltme falan yapıyor.
  • Aliexpressten başka çareniz yok.
  • Çalıştırdım hocam çalışıyor bi sıkıntı yok gibi şu aşamada. Fakat ne kadar böyle gider bilemiyorum. Tam altında fan olması düşündürüyor. 1 yıl daha garantisi var servise vereyim desem büyük ihtimalle acayip bi fiyat çekecekler sonra fiyatı kabul etmesem 25$ + Kdv iteleyecekler hasar tespit muhabbetine. Parçayı bulabilirsem kendim değiştirmekten yanayım ama bilemiyorum

• alifb123123 A kullanıcısına yanıt
    Aliexpressten iyi bir saticidan alin bence, hatta 2 tane alin garanti olsun.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    İki tane zor görünüyor hocam. Ebay ve Ali Express ten baktım 40 ile 70 dolar arasında değişiyor fiyatlar. Gümrük falan da işin içine girince hepten artıyor zaten

• Darbe sonucunda menteşe yada kasadaki deformasyonlar sistemin çalışmasını etkilemez. Eğer ki anakartta herhangi bir fiziksel hasar yoksa. Teknik servisten de fiyat alsaydın.

Servis Noktası A.Ş.
    Gülbahar Cad. Cem Apt. No:17 Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul

Telefon +90 212 288 42 30
    Faks +90 212 288 52 96
    Eposta bilgi@servispoint.com
  • Toleranta12 kullanıcısına yanıt
    Kapağı açıp detaylıca bakmadım ama şimdilik bilgisayarı kullanıyorum zaten bu şekilde. Servis demişsiniz fakat onların yollayın bi bakalım demeden fiyat vereceğini sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alifb123123 -- 6 Nisan 2018; 17:40:19 >
  • MSI servispoint ile görüşün kapakları pahalıdır ama bilginiz olsun.
  • AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    Pazartesi mail atacağım ama plastik bi kapak ne kadar pahalı olabilir? Ben mi yanlış düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: alifb123123

Pazartesi mail atacağım ama plastik bi kapak ne kadar pahalı olabilir? Ben mi yanlış düşünüyorum
    Maalesef pahalı oluyor. Yazıcı gibi düşünün. Yazıcı kartuslariyla birlikte 400tl ye satılıyor ama kartuş bitince sadece kartuşları 400tlden fazla tutuyor. Sarf malzeme ve yedek parçalar pahalı olur.

Peki İzmir de bulabilir miyim sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: alifb123123

Peki İzmir de bulabilir miyim sizce
    Ya servisinde ya da aliexpresste bulabilirsiniz.

Servisine mail attım adam illa bizim görmemiz lazım parça satmıyoruz diyor. Göndersem onların verdiği fiyata yaptırır mıyım bilmiyorum. Fiyatı kabul etmesem 25 dolar + KDV diyor. Ne yapacağımı şaşırdım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.