Şimdi Ara

MSI GP62M 7RD Linux Sorunları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar usb ile ubuntu kurmuştum legacy seçeneğinde osları kurdum w10 ve ubuntu kuluydu fakat sorun şu ki kurulumda her şey normal fakat başlatmaya gelince ubuntu loading screende donuyor.

Bende debian kurayım dedim fakat ondada driverları kuramadım internette araştırma yapsamda güzel bir sonuç elde edemedim debianda wifi driverı olmadığından wifi kullanım dıışı , benim driverların bir kaçını buldum wifi için fakat tar.gz dosyası ben bunu nasıl kurabilirim ?

Eski pcde böyle sorunlar çıkmıyor...

Birde başlatmada dos ekranında AE NOTFOUND hatası veriyor her linuxda ne yapmam lazım sıfırdan hdd ye format mı atsam ?

Dipnot: Linuxda acemiyim.

• Çok benzer donanımla Mint kullanıyorum. Bir tek işlemci 7700HQ , gpu aynı.

Öncelikle Windows 10'un hızlı başlatma seçeneğini ve secure bootu devre dışı bıraktınız mı biosta?

Ubuntu ve türevlerini ( Mint , Xubuntu ,Kubuntu ) kullanmanız yerinde olur zira Debian stabilite işini abartı şekilde kafaya taktığından yeni driverlar vs çok geç giriş yapıyor.

https://unix.stackexchange.com/questions/348806/acpi-exception-ae-not-found-infinitely-on-startup

Grub'a acpi=off seçeneğini eklemeniz gerekiyor sanırım. Aoe hatası için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Çok benzer donanımla Mint kullanıyorum. Bir tek işlemci 7700HQ , gpu aynı.

Öncelikle Windows 10'un hızlı başlatma seçeneğini ve secure bootu devre dışı bıraktınız mı biosta?

Ubuntu ve türevlerini ( Mint , Xubuntu ,Kubuntu ) kullanmanız yerinde olur zira Debian stabilite işini abartı şekilde kafaya taktığından yeni driverlar vs çok geç giriş yapıyor.

https://unix.stackexchange.com/questions/348806/acpi-exception-ae-not-found-infinitely-on-startup

Grub'a acpi=off seçeneğini eklemeniz gerekiyor sanırım. Aoe hatası için.

Evet şu an uefi ile alakalı olan ne var ne yok devre dışı fast boot kapalı.

Secure bootta kapalı.

Makinada debian yüklüydü şimdi sıfırdan ubuntu isosunu flasha yazdım formatladım tekrardan bu sefer donmuyor ve üstüne ae notfound hatasıda yok oldu

Geçen hafta bios update yapmıştım acaba onunla mı alakası var diyeceğim ama o zamanda aynı şeyleri yaptım değişen bir şey olmamıştı ?

Ayrıca ubuntu ve debian isolarının kurulum aşamasındayken bir çok kez buga girdiğine şahit oldum dün eski makinayı sıfırdan formatlamıştım onada ubuntu kuracaktım partition yapamıyordum geri yapıp tekrar denediğimde partition yapabildiğimi gördüm

Sanırım donanım kaynaklı bir sorun driverlar sıkıntı yapıyor heralde

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.