Şimdi Ara

MSI GP62M 7RD-619TR İNCELEMESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
5.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BestSupTR

Üzülmenizi istemem fakat evet şuan istediğiniz her oyunu oynatıyor. Ben 1 yıl önce 3300 TL'ye aldım. 4 bin TL verilmez o konuda haklısınız fakat istediğiniz oyunu oynatma konusunda yeterli donanımlara sahip.
    oynarsin tabii her oyunu oynarsin ama nasil ? ayni fiyata 1050ti 4gb ve daha iyi islemcili monster varken bunu almak sacmalik.

oooo 1050 2gb mis birde cok vasat verdiginiz paraya yazik cidden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çıkalımmı -- 15 Temmuz 2018; 21:19:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çıkalımmı kullanıcısına yanıt
    kardeşim şuanki ikinci el fiyatı normalde 3200 tl bana göre. Ama 4500tl ye koyanda var 3000 tl ye koyanda. 4500 tl ye zaten kimse almaz onlar hayal kuruyorlar. ben 3300 tl ye buldum 256 gb ssd li abi sağolsun. 3 sene daha götürür tahmin ediyorum gözüm yükseklerde değil 4000 tl paramda yok yani. monster alsam 2 sene sonra satamam çünkü kasa kalitesi çok VASAT.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GilbertoRodriguez

kardeşim şuanki ikinci el fiyatı normalde 3200 tl bana göre. Ama 4500tl ye koyanda var 3000 tl ye koyanda. 4500 tl ye zaten kimse almaz onlar hayal kuruyorlar. ben 3300 tl ye buldum 256 gb ssd li abi sağolsun. 3 sene daha götürür tahmin ediyorum gözüm yükseklerde değil 4000 tl paramda yok yani. monster alsam 2 sene sonra satamam çünkü kasa kalitesi çok VASAT.
    3200 tl ye 1050ti 4gb lı monster modelleri var tutturmuşsunuz bir kasa kalitesi ulan notebook bu telefon degil masaya koyacaksın iş mi iş oyun mu oyun işini görüp kapatacaksın sırf kasa kalitesi kötü diye performansından ödün veriyorsanız siz bilgisayar kullanmayın bence.
    ben sabahtan akşama kadar bilgisyaarın başında göbek yapıp klavye delikanlılığı yapmak için almıyorum bu laptopu performansı az düşük olsun çok mu sanki ultra highte oynamayınca oyun oynanmıyor sen git monster al evde göbek büyüt

• quote:

Orijinalden alıntı: GilbertoRodriguez

ben sabahtan akşama kadar bilgisyaarın başında göbek yapıp klavye delikanlılığı yapmak için almıyorum bu laptopu performansı az düşük olsun çok mu sanki ultra highte oynamayınca oyun oynanmıyor sen git monster al evde göbek büyüt
    o zaman 1080 1080ti alan adamlar aptal ne gerek var ultra falan lowda oyna iste aptallar ya jdnenndjdjs haksiz oldugunuzu anlayinca nasilda baska yerlere kiviriyorsunuz.

kıvırdığım falan yok okumadığınız çok belli. Ben iki üst mesajımda belirtmiştim 4000 tl param yok diye. İmkanım olsa gider 20 bin tl ye satılan bilgisayar niye almayayım? yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: çıkalımmı

o zaman 1080 1080ti alan adamlar aptal ne gerek var ultra falan lowda oyna iste aptallar ya jdnenndjdjs haksiz oldugunuzu anlayinca nasilda baska yerlere kiviriyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Sizin tavsiyeleriniz ve üslubunuz bize uygun değil. Yine de görüşleriniz için teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar öncelikle zafer bayramımız kutlu olsun. Ben laptopu alalı 1.5 seneye yaklaşıyor. Sıcaklık durumları nasıl sizde? Bende normal kullanımda pildeyken 40 derece civarı prizdeyken de 45 derece civarı. Oyunlarda ise bf1 medium ayarlarda 70, FIFA 18 de 70, ets 2 de ayarların hepsi sona yakın 65, bf3 te ise tüm ayarlar sonda 75 derece civarı. Sanki sıcaklıklar ilk aldığım zamana göre bi tık yükseldi gibi. Bide genelde işlemci gpu dan biraz daha sıcak oluyor. Sıcaklıkları MSI afterburner ile ölçüyorum

• aziz istifa A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, hepimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Laptopı kullandığınız süre zarfında herhangi bir bakım, fan temizliği vb. yapmadıysanız şuanki sıcaklık değerlerinizin, ilk aldığınız zamanki sıcaklık değerlerine göre bir miktar yükselmesi normaldir. Ayrıca termal macununuzu da kontrol edip değiştirmenizde yarar var. Temizlik ve termal macun değişimi için MSI yetkili servisi Servispoint ile iletişime geçip cihazınıza gerekli işlemleri yaptırabilirsiniz.

Benim de sıcaklık değerlerim hemen hemen sizinkilere yakın. Normal kullanımda 40-48 derece arasında değişiyor. Oynadığım oyunlar içerisinde genelde PUBG'de kontrol ediyorum ve sıcaklık değerlerim 75'e kadar çıkıyor.

CPU sıcaklığının genelde GPU sıcaklığına göre daha yüksek olmasını kendi gözlemlerime dayanarak şöyle açıklayabilirim:

Oynadığınız oyunun grafik ayarlarını bir miktar kıstığınız zaman GPU çalışma değerlerini bir miktar düşürür ve daha az enerji harcar. Bu durum daha az ısınmasına sebep olur. Aynı zamanda oyun oynadığımız zaman laptopımızı güç seçeneklerinden "Yüksek Performans" moduna aldığımız zaman işlemcimiz tam güçte çalışıyor. Bu da CPU sıcaklığımızın GPU sıcaklığından bir tık fazla olmasını sağlıyor. Bir de Nvidia Denetim Masası'nda Güç yönetim modu seçeneği değiştirilmediği zaman genelde "Optimum Güç" olarak kalır. Sanırım bu seçenek de GPU'nun tam güçte çalışmasını engelliyor.

Yanlış bilgi verdiğim yerler varsa şimdiden affınıza sığınıyorum ve daha bilgili arkadaşların yanlışları düzelteceğini umarak mesajınız için teşekkür ediyorum.

• BestSupTR B kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Bence cpu nun sıcak olmasının sebebi 6 borudan sadece 2 tanesinin cpu üzerinde olması. Açıkçası bu dizayn bana saçma geliyor ama yine de genel soğutma performansından memnunum. Ayrıca yazdığım sıcaklıkları cooler boost açıkken ölçmüştüm onu da yazayım dedim
  • Merhabalar ikinci el bu modeli aldım çok memnunum lakin bir sıkıntı dikkatimi çekti şarj olurken saniyelik temassızlık durumları yaşıyorum.. Şarj ve pildeki performans ayarı farklı olduğu için de mesela oyun sırasında ışık 1 saniyelik düşüp tekrar normale dönüyor performans ta aynı şekilde.. böyle bir problem ile karşılaşan varmı garantiye vermem iyi mi olur

• Merhaba, böyle bir sorunla karşılaşmadım. Garantiye vermeden önce bir konu açsanız daha iyi olur gibi geliyor. Belki basitçe çözülebilen bir sorundur. Daha önce başına gelmiş veya bu konu hakkında bilgisi olan kişiler yardımcı olacaklardır. Açtığınız konuya gelen cevaplara göre hareket edin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esVed

Merhabalar ikinci el bu modeli aldım çok memnunum lakin bir sıkıntı dikkatimi çekti şarj olurken saniyelik temassızlık durumları yaşıyorum.. Şarj ve pildeki performans ayarı farklı olduğu için de mesela oyun sırasında ışık 1 saniyelik düşüp tekrar normale dönüyor performans ta aynı şekilde.. böyle bir problem ile karşılaşan varmı garantiye vermem iyi mi olur
    Hocam şu linkten Battery Calibration yazılımını indirip kurduktan çalıştırabilirmisin? Batarya takılıyken adaptörü prize takacaksın ve uygulamayı çalıştıracaksın. Bu arada başka hiçbir şey yapmana gerek yok. Uygulama bataryayı komple boşalttıktan sonra tekrar şarj edecek.

https://www.msi.com/Laptop/support/GP62M-7RD-Leopard#down-driver&Win10%2064

• quote:

Merhaba, böyle bir sorunla karşılaşmadım. Garantiye vermeden önce bir konu açsanız daha iyi olur gibi geliyor. Belki basitçe çözülebilen bir sorundur. Daha önce başına gelmiş veya bu konu hakkında bilgisi olan kişiler yardımcı olacaklardır. Açtığınız konuya gelen cevaplara göre hareket edin bence.
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim dediklerinizi sırasıyla uygulayacağım.. Yeni farkettim usb takılı olduğunda(mouse klavye) daha sık yapıyor çok garip geldi sorunun kaynağı noktasında bir fikir edinemiyorum maalesef

• Rica ederim. O konuda benim de bir fikrim yok maalesef. İnşallah sorununuz en kısa sürede çözülür. Sorunla ilgili gelişmeleri veya sonucu buraya da yazarsanız sevinirim.
  • quote:

Rica ederim. O konuda benim de bir fikrim yok maalesef. İnşallah sorununuz en kısa sürede çözülür. Sorunla ilgili gelişmeleri veya sonucu buraya da yazarsanız sevinirim.
    Hocam sorun falan yokmuş aldığım kişi yarı yarıya düşük amperli şarj aletini kitlemiş bana o yüzden azıcık performans gerektiren işlemlerde elektriği kesiyor.. Yeni adaptör sipariş verdim cumartesi elimde olacak onunla hallolacaktır umarım

• Sorunun nedenini bulmanıza sevindim hocam. Umarım yeni adaptörle sorun ortadan kalkmıştır.
  • arkadaşlar solidworks için bu bilgisayar nasıldır.Makine mühendisliği öğrencisiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Smurf

arkadaşlar solidworks için bu bilgisayar nasıldır.Makine mühendisliği öğrencisiyim.
    Hocam bütçen varsa 8. nesil işlemcili bu modeli öneririm. İşlemci performansı olarak 7700HQ'dan daha iyidir.

https://www.hepsiburada.com/msi-gl73-8rc-065xtr-intel-core-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000BFU2N?magaza=İntegra%20Bilgisayar

• quote:

Orijinalden alıntı: rdkl7879

Hocam bütçen varsa 8. nesil işlemcili bu modeli öneririm. İşlemci performansı olarak 7700HQ'dan daha iyidir.

https://www.hepsiburada.com/msi-gl73-8rc-065xtr-intel-core-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000BFU2N?magaza=İntegra%20Bilgisayar

Alıntıları Göster
    Maalesef hocam bu kadar bütçem yok 5 civarına zorlarsam çıkabilirim herhalde. O civarlarda öneriniz var mı solidworks için sıkıntı çıkarmayacak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.