Şimdi Ara

msi gl73 fps drop sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
1.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar 3 ay önce aldığım msi gl73 8rc laptopumda yeni farkettiğim bir sorun var..Her oyunda fps drop yiyorum,cs go da ping yüzünden yiyorum sanıyordum ama withcer 3 gibi internetsiz oynanan oyunda bile anlık fps im düşüyor hangi grafik ayarında oynarsam oynayım en düşükte de drop yiyorum.Bunun nedeni sizce ne olabilir?Garantiye mi göndermeliyim sizce?

• güç seceneklerinı kontrol et buyuk ıhtımal dengeli olarak ayarlanmıştır. yüksek performansa alın..her zaman yüksek performansta çalısacak sekılde ayarlayın
  • yüksek performansta ise ısınma problemi yaşıyorsun ondan drop yıyorsun %100 ayarını %90 a düşür
  • msi gl73 fps drop sorunu
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    hocam yüksek performanstaydı zaten..şimdi 90 a düşürdüm ama ben turbo fan açıkken de drop yiyorum sorun çözülmezse başka bir öneriniz var mı?
  • yazmaya üşendim google ceviriden kopyala yapıştır yapacam :d

NVIDIA kontrol panelinde "Maksimum Performansı Tercih Et" ayarı ile ilgili olarak çalıştırmayı dene...Bunu bende bilmiyorum nasıl yapıldıgını boyle bir ayar varmış...sorun devam ediyor ise...

Nvidianın sayfasından en son sürücüyü indir. exe si masa üstünde dursun...

notebook güvenli moda al DDU ile sürücünü sil GeForce Experience hala duruyor ise onuda sil . sürücüleri tamamen kaldırdıktan sonra internet baglantını kes . notebook aç indirmiş oldugun en son sürücüyü özel yükleme seceneklerini işaretleyerek kur sanırım özel secenekler kurulumu sırasında GeForce Experience kurmıyacaksın ..burasını tam olarak hatırlamıyorum

Bilgisayarına tekrar başlat....Yok sorun hala devam ediyor ise windows 10 un orjınal degil ise oynadıgın oyunlar Windows 7 home premium oynamanda eksikligi yok ise windows 7 home premium tavsiye ederim... gene sorun var ise bu sefer servise gönder...

biri sorunu cozecek bir tavsıyesı cıkar belki konu yeni sonucta

Deneyecegim sagolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun hala devam ediyor
  • 1000 serisi üssüyse expriensten whisper mod ve batery boostu pasif yapın
  • uzbk kullanıcısına yanıt
    Geforce experience kullanmıyorum hocam baska bi yerden kapatiliyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: golllum

Geforce experience kullanmıyorum hocam baska bi yerden kapatiliyor mu
    yok exprericence kurmadıysan zaten pasiftir bence. Ozaman ısı kaynaklı olabilirmi bu takılmalar hiç kontrol ettinizmi oyun oynarken.
  • uzbk kullanıcısına yanıt
    Hocam cs go da 60 65 derece arasi gidip geliyo ve o kadar sacma yerlerde oyun donuyor ki anlam veremiyorum,2 dk da bir oluyor bu

• quote:

Orijinalden alıntı: golllum

Hocam cs go da 60 65 derece arasi gidip geliyo ve o kadar sacma yerlerde oyun donuyor ki anlam veremiyorum,2 dk da bir oluyor bu
    O zaman verielrinizi yedekleyip olan takılmaları videoya çekip dvd ye cd ye atın Laptopla garantiye yollayın. Gerçekten bir gariplik var. CS GO öyle fazla grafik detay isteyen bir oyunda değil.
  • golllum kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=RMD_O55PYUY

msi gl73 fps drop sorunu

ayarları bu sekılde yapıp save bas
    https://forum.donanimhaber.com/cok-fps-drop-yasiyorum--133383100-2 burda bu programla sorunu cozmusler

hocam i5 8300h işlemcim var uygulama desteklemiyormuş maalesef...
    eskiden sorun yaşamıyordum sorun yeni yeni olmaya başladı diyor iseniz windows 1607 sürümüne dönmeye çalısın yedeklerınızı almayı unutmayın...olmadı windows 7 home premium kullanın benım gıbı candır can :D
    Hocam ilk aldigim zamanlarda vardi ya maalesef duzelmedi naptiysam hala ayni

olay günlüklerine bakın sık veren bır hata mesajı var mı sistem bölümünde...Servise göndermen gerekecek gibi arızalı olabılır notebook
  • bunun yanında ram cpu gpu durumunu gosteren bır program çalıstırıp oyun oyna ..hangisinde yavaşlama oluyor baş işlemci ile ilgili her seyi yaptık...

birde sadece pilde tam performans oyna drop olacakmı belkı sorun şarj aletındedır
  • Hocam bende gl63-8rd kasa var ihtiyacınız olan şey ram 8gb mevcuttu ayrıyetten 8gb daha alınca oyunlarda drop sorunu kalktı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.