Şimdi Ara

MSI GL65 9SC VS ASUS FX505DT (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
4.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Betr_Sc

grafik işlemleri derken render yapacaksan kasa al geç daha önce dediğim gibi , render için gpu gibi cpu da fark ediyor.

Ekran: 15.6" FHD (1920*1080), 60Hz 45%NTSC Thin Bezel

%45 ntsc profesyonel olarak grafik işiyle ugraşacak birine yetmeyebilir. Ben yazılım + çok çok nadir oyun için kullanıyorum ekranı gayet yeterli ama hoparlorleri çok yetersiz ve kalitesiz ürünün.

Alıntıları Göster
    hocam bendekı render cok nadir, anca arada cektıgım videoları editlerim ve fotoları düzenlerim lightroom da ama sRGB degerlerıne bakmam lazım onlar %60 dır diye dusunuyorum, zaten ileri zamanlarda harici bir monitör de alacağım, benim bu modele özellikle bakma nedenim kasa kaliesi, soğutma başarısı ve donanıma göre 5900 lü seviyelerin iyi olması (tabi tekrar o seviyeye inerse bakalım göreceğiz) gönül ister ki i7 9750H cpu, 1660ti gpu olsun ama o zaman rahat 10k gözden çıkarmak gerekiyor.

Takipteyim ama gözden kaçırırsam diye sizede söyleyim şayet fiyatında indirim görürseniz haber verirmisiniz buradan

• jackhammer kullanıcısına yanıt
    Ben 27 inc monitor ile kullanıyorum, dragon center uygulaması ile GPU +160 hz ve VRAM 500 mhz overclock yaptım hocam. Ekran kartı masaüstü 1650 ti performans değerini aldım ekran görüntüsü altta. Soğutucu kullanıyorum ayrıca dual ram ile de passmark de 9100 puan aldım. Listede 8300 yazıyor ş5 9300h için. Beni en çok memnun eden ekran kartı performansı.MSI GL65 9SC VS ASUS FX505DT

• quote:

Orijinalden alıntı: Tface

Ben 27 inc monitor ile kullanıyorum, dragon center uygulaması ile GPU +160 hz ve VRAM 500 mhz overclock yaptım hocam. Ekran kartı masaüstü 1650 ti performans değerini aldım ekran görüntüsü altta. Soğutucu kullanıyorum ayrıca dual ram ile de passmark de 9100 puan aldım. Listede 8300 yazıyor ş5 9300h için. Beni en çok memnun eden ekran kartı performansı.
    i5 9300 bunu kaldırıyorsa süper, birde bu hali ile ekran kartını yormuş olmuyormusunuz? gerçi soğutucu kullanıyorum demişsiniz ama yinede lehimler ileride sorun yaratabılır belki,

sonucta aldığınız değerler cok iyi, makinayı overclok ile üst limitlerde kullanmak riskli ama bir o kadar verdiğiniz paranın da karşılığını almak güzel bence.

bende bekliyorum 6k seviyelerine inmesini, bir ihtimal çek ile 5900 belki, bu fiyat aralğında bundan daha iyisini görmedim, casper ve hp de baktım kasa inanılmaz kalitesiz tüşlar fln görmeniz lazım, sadece bu seride acer nitro ilginç şekilde kasa kalitesi fena değildi onda da menteşe problemi çıkar diye ellemek istemiyorum, isteğim msi alıp rahat sorunsuz 4-5 yıl kullanmak.

Evet hocam haklısın sürekli over clocklu hali ile kullanmıyorum zaten oynadığım çoğu oyuna fazla bile geliyor. Bazı oyunlarda açıyorum ama over clocklu hali bile en fazla 56 dereceye çıktı kart benchmark yaparken şaka gibi ortama bir soğutucu var altında o olmadan tahminim en fazla 65 olur.

Bu arada gerek olmamasına rağmen işlemciye -100 mv undervolt yaptım makina hiç ısınmıyor zaten bu yüzden msi aynı donanıma sahip diğer oyuncu laptoplarından fazla performans veriyor.

Bu arada artan dolar ile tekrar 5900 seviyesini görmesi zor tahminimce, fiyatından en iyi cihaz bu bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tface T kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz cihaz konu başlığındaki cihaz değil mi hocam, bir de ekleme yaptınız mı acaba ram vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Norge23 -- 16 Nisan 2020; 18:6:40 >
  • Norge23 N kullanıcısına yanıt
    Evet hocam o sadece tek parça 8 gb 2666 mhz ram i çıkarıp 2 x 8gb 2400 dual ram taktım. İşlemci puanı tek slot ram ile 8500 idi dual ram ile iiyi 2400 e düşmesine rağmen 9100 e çıktı passmark de.

Çok teşekkür ederim, ben de bu pc yi almayı düşünüyorum ama siz 1650 ti falan deyince şaşırdım

Anladım hocam kıyaslama için söylemiştim onu

İnşallah fiyatı yükselmeden ben de alabilirim, yoksa acer nitronun i5 9300h 1660ti 512ssd li olanı alacağım onun fiyatı buna göre daha uygun tabii bunun fiyatı artmazsa bu daha iyi geliyor şu an, 1660ti ekran kartı yönünden ağır basıyor ama bi yanda da msi kalitesi var

1660 ti çok daha iyidir hocam onun fiyatı nedir Peki

7800 küsür şu an ama işte o fiyata çıkarsam kendimi zorlamış olacağım

• Anladım hocam arada nerdeyse 2 bin lira var zor karar

Hocam aslında msi 6600 şu an hepsiburada da daha uygun göremedim bi de rami 8gb artı ram alsam 7000 eder, 800 lira farkla gtx 1660ti almak da bi yandan çok mantıklı geliyor ama işte

• Evet hocam bence de 800 tl fark ile 1660ti çok daha mantıklı eğer 5900 e bulabilirsen msi güzel olurdu ancak bu fiyata çok mantıklı değil gibi
    Fiyatı çok artmış ya yani okudum bu konuyu 5900 falan demişler şu an 6600 çok artmış fiyatı, ben de nasıl bu kadar uygun diyordum oysa ki 😂 şu an bu şekilde acer nitro 5 daha mantıklı dediğiniz gibi

• https://tr.msi.com/service/wheretobuy#7

Şüpeniz varsa Yukarıdaki MSI sitesine girip Ülkemizde ki resmi satıcıları bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Norge23

Fiyatı çok artmış ya yani okudum bu konuyu 5900 falan demişler şu an 6600 çok artmış fiyatı, ben de nasıl bu kadar uygun diyordum oysa ki 😂 şu an bu şekilde acer nitro 5 daha mantıklı dediğiniz gibi
    Dün dediğiniz fiyatı bugün yine olmuş 8000. İnanamıyorum şu laptop un fiyat değişimine. Gram altından daha hızlı oynuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Norge23

İnşallah fiyatı yükselmeden ben de alabilirim, yoksa acer nitronun i5 9300h 1660ti 512ssd li olanı alacağım onun fiyatı buna göre daha uygun tabii bunun fiyatı artmazsa bu daha iyi geliyor şu an, 1660ti ekran kartı yönünden ağır basıyor ama bi yanda da msi kalitesi var
    i5 ile 1660ti darboğaz yaratabilir, bir kaç yerde işlemcinin GPU yu kaldırmada sorun oldugunu okumustum, yoksa 1660ti oldukça iyi , bence i5 9300h with 1660ti şeklinde bir arama yapın darboğaz yapıyorsa ekran kartı verimli kullanlamaz hale gelecektir.

msi konusunda şu an 6600tl civarı HB da sitesinde, N11 den de bakıyorum 6k ya inerse alıcam artık, bir yandan da daha hesaplı amd illemci ve ekran kartlı modellere de bakıyorum zira msi alamayacaksam kasa kalitesi ve uygun fiyat olarak acer da mantıklı duruyor,bazıları dell diyebilir ancak dell de ısınma probleminden çok şikayet eden var, birde acer da amd işlemci ve ekran kartı ile 120hz de bir seçenek olabilir ama ona da 6k verilmez sanırım.

Sonuç olarak önümüz karanlık maalesef, hem korona hem ekonomik durum hem üretimde ki gecikmeler bizleri daha cok zor'a sokuyor maalesef. bakalım bekleyip göreceğiz.

Evet hocam biliyorum o darboğaz meselesini ama okuduğum kadarıyla çoğu kişi undervolt yaparak üstesinden gelmiş bu durumun. Bu sorunun kaynağı işlemcinin yükün altında çok ısınması olunca gayet mantıklı geldi bana yapılan işlem, ki zaten i5 9300h normal şartlarda bile ısınan bir işlemciymiş kronik bir problemi var. Elimde olsa cidden tercihimi direk 1660 ti den yana kullanırım çünkü 1650 ile arasında uçurum var hele render süreleri konusunda, her ne kadar hızlı ram hızlı ssd çok etkili olsa da 1650 bu yükün altından pek kalkamıyormuş anladığım kadarıyla. Dediğiniz gibi ben de fiyatların biraz olsun aşağı düşmesini bekliyorum ama yine dediğiniz gibi dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önünde bulundurunca karanlıklar çıkacak mı aydınlığa emin olamıyorum.

Hocam i5 9300H, işlemci boşta 35-42 arası yükte 72'yi geçmedim. Bilmiyorum başka laptoplarda problem var mı ama ne işlemci ne de ekran kartı açısından ısınma problemi yok. Yaptığım benchmarklarda ekran kartı maksimum 56 dereceyi, işlemci ise 72 dereceyi gördü şaka gibi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.