Şimdi Ara

Msi GL63 - pubg lite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,Msi gl 63 laptopta pubg lite oynarken işlemci (i7-9750H) 80 derecelere çıkıyordu. Güç yönetiminden max işlemci gücünü %100 yerine %99 yaptığımda ise 60 lı derecelere iniyor işlemci sıcaklığı. Ancak, %100 olduğunda işlemci boşta olsa bile 4 ghz frekenslarda çalışırken, %99 olduğunda 2 ghz frekanslarda geziniyor. Bu değerlerde bir sorun var mıdır? işlemci max hızını %99 yapmak tam olarak neyi değiştiriyor? Benim amacım pc yi doğru şekilde kullanmak, bir önceki laptopu 10 sene önce aldığım için şimdiki teknolojilere çok yakın değilim. Bir de msi dragon centerı tam olarak verimli kullanamıyorum sanırım o konuda da yardım ederseniz sevinirim.

Herkese iyi günler, hayırlı ramazanlar...

Msi GL63 - pubg liteMsi GL63 - pubg lite

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absolutelyy -- 24 Nisan 2020; 17:46:21 >

• Laptop için aslında 80-90 dereceler sıkıntı yaratacak deüerler değil 95 hatta 100e kadar yolu var. Aynı model bende var pardon alt versiyonu diyeyim 8rd, tavsiyem içini açıp fanları temizlemeniz ve kaliteli bir macun çekmeniz. Ardından %100e geri alın. Ayrıca undervolt yaparsanız daha verimli bir performans alabilirsiniz. Dragon center'dan gpuya oc yapabilirsiniz tabi ısınma sorunu yoksa. Bende biraz cpuda ısınma var undervolt yaptım hem düşük sıcaklıkta çalışıyor hemde daha performanslı. Farkı gerçekten hissedeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdau -- 27 Mayıs 2020; 1:11:39 >
  • Hocam yeni gördüm\farkettim cevabınızı kusura bakmayın. Cevabınız için teşekkür ederim undervolt yapma durumunu araştıracağım.
  • i7 ler cabuk ısınan işlemciler güç yonetımden 99 yapmıssınız siz onu 90 yada 85 yapın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.